Czy warto wykonywać peeling skóry głowy?

Czy warto wykonywać peeling skóry głowyWykonywanie peelingu skóry twarzy i ciała na stałe wpisało się w kanon niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z niezrozumiałych powodów peeling skóry głowy nie cieszy się tak dużą popularnością, a przecież jest on tak samo potrzebny, jak regularny peeling skóry na ciele. Jakie są zalety wykonywania peelingu skóry głowy? I jak prawidłowo przeprowadzić taki zabieg?

Peeling skóry głowy – dlaczego jest taki ważny?

Peeling skóry głowy potrzebny jest nam z tych samych powodów, co peeling skóry ciała. Ma on za zadanie usunięcie martwego naskórka, ale także zanieczyszczeń zalegających na skórze głowy i włosach. Mowa tu nie tylko o łoju czy zanieczyszczeniach środowiskowych, ale także niektórych składnikach kosmetyków. Bardzo często w składzie szamponów i odżywek do włosów znaleźć można silikony, które trudno jest usunąć z powierzchni skóry czy włosów. Silikony tworzą bowiem na tych powierzchniach cienki, nieprzepuszczający powietrza film. Obciążona zanieczyszczeniami, niedotleniona skóra głowy oznacza osłabione, nieodżywione mieszki włosowe. A to przyczynia się do powolniejszego wzrostu włosów i ich tendencji do nadmiernego wypadania. Efekt? Matowe, łamliwe i wypadające włosy.

Wykonanie peelingu skóry głowy prowadzi do skutecznego oczyszczania skóry głowy i włosów. Dzięki temu usunięty zostaje zrogowaciały naskórek, usunięte zostaną zalegające zanieczyszczenia. Ponadto wykonaniu peelingu towarzyszy masaż skóry głowy. Poza działaniem relaksującym, taki masaż doskonale usprawnia krążenie krwi w skórze głowy. Oznacza to lepsze odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych, co przekłada się na mocniejsze, pełne blasku włosy, które rosną szybciej i nie wypadają w nadmiarze. Ponadto tak przygotowana skóra głowy lepiej przyjmie wszelkie substancje odżywcze dostarczane wraz z kosmetykami.

Jak wykonać peeling skóry głowy?

Do wykonania peelingu skóry głowy można użyć gotowych kosmetyków, a także pokusić się o przygotowanie naturalnego kosmetyku w domu. Peeling najlepiej jest wykonywać raz w tygodniu – taka częstotliwość wystarczy, aby gruntownie odnowić skórę głowy, nie generując jednocześnie jej podrażnień. Peeling powinien być wykonywany delikatnie – kosmetyk należy rozmasowywać na skórze głowy okrężnymi ruchami, a cały zabieg powinien trwać kilka minut. Należy zwrócić uwagę, aby nie pocierać i nie szarpać włosów – nie chcemy przecież osłabić ich struktury.
Oto kilka propozycji na domowy peeling skóry głowy:

– 3 łyżki soli morskiej i olej kokosowy
– 3 łyżki cukru, 3 łyżki węgla aktywowanego oraz łyżka wody
– 4 łyżki cukru, 2 łyżki żelu z siemienia lnianego oraz 5 kropli octu jabłkowego
– łyżka zmielonych płatków owsianych, 2 łyżki soli morskiej oraz 2 łyżki oleju kokosowego.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Laminowanie włosów – w domu czy u fryzjera Laminowanie włosów – w domu czy u fryzjera?

Laminowanie włosów to zabieg dedykowany włosom zniszczonym zabiegami rozjaśniania czy prostowania włosów, włosom matowym i pozbawionym elastyczności, z rozdwojonymi końcówkami. Zabieg ten polega na powleczeniu powierzchni włosa warstwą ochronną, która...

Przeproteinowanie włosów – jak mu zapobiegać Przeproteinowanie włosów – jak mu zapobiegać?

Podstawowym budulcem włosów jest keratyna, czyli białko strukturalne. Większość z nas kojarzy zatem udaną pielęgnację włosów z dostarczeniem składników białkowych. Świadczy o tym ogromna popularność terapii keratynowych oraz powszechne występowanie...

Porowatość włosów – jak wpływa na ich pielęgnację Porowatość włosów – jak wpływa na ich pielęgnację?

Porowatość włosów to jedna z najważniejszych cech je charakteryzujących. Sposób ułożenia łusek włosowych determinuje bowiem wygląd włosów, sposób ich układania się, podatność na zabiegi stylizacyjne, ale także rodzaj pielęgnacji włosów....