Mezoterapia igłowa dla pięknych i mocnych włosów

Mezoterapia igłowa dla pięknych i mocnych włosówMezoterapia igłowa jest dziś kojarzona głównie z zabiegami medycyny estetycznej, choć pierwotnie wykorzystywana była w leczeniu migren, schorzeń neurologicznych czy żylaków. Metoda ta polega bowiem na iniekcji substancji leczniczych bezpośrednio w miejsce bólu czy lokalizacji zmian chorobowych. Dziś mezoterapia wykorzystywana jest jako metoda rewitalizacji skóry a także włosów. Mezoterapia igłowa skóry głowy to uznana metoda leczenia łysienia, a także znacznego przerzedzenia fryzury. Przerzedzone włosy wymagają odżywienia i wzmocnienia – a mezoterapia igłowa to doskonały sposób, aby dostarczyć cenne składniki dokładnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli w okolicę mieszków włosowych.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – dlaczego jest taka skuteczna?

Mezoterapia igłowy to zabieg polegający na przerwaniu ciągłości skóry i dotarciu do jej głębszych warstw, gdzie wprowadzone zostają substancje odżywcze i lecznicze. Taka forma aplikacji substancji czynnych jest znacznie skuteczniejsza niż stosowanie doustnych suplementów czy aplikowanie preparatów na powierzchnię skóry. Nakłucia wykonywane są na ściśle kontrolowaną głębokość, dzięki czemu docierają do poziomu skóry właściwej.

Do ostrzykiwania skóry głowy wykorzystywane są specjalnie skomponowane koktajle odżywcze, których zadaniem jest odżywienie włosów, ich wzmocnienie, przyspieszenie wzrostu oraz ograniczenie wypadania włosów. Najczęściej stosowane substancje aktywne to:

– aminokwasy
– witaminy
– minerały
– czynniki wzrostu
– peptydy biomimetyczne
– koenzymy
– polinukleotydy
– minoksydyl

Wskazaniem do wykonania mezotarapii iniekcyjnej skóry głowy jest nadmierna utrata włosów spowodowana: niedoborami pokarmowymi, ciążą i laktacją, stresem, zmianami hormonalnymi, zaburzeniami krążenia krwi. Kolejne wskazania to łysienie plackowate, łysienie typu męskiego czy łysienie rozlane.

Mezoterapia skóry głowy krok po kroku

Mezoterapia igłowa to zabieg, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Polega on na nakłuwaniu skóry głowy bardzo cienką igłą, w odstępach około 0,5 – 1,5 cm. Nakłucia nie są bardzo bolesne, ale na życzenie pacjenta skóra głowy może zostać znieczulona miejscowo. Zabieg trwa około 30 – 45 minut. Po zabiegu miejsca nakłuć mogą być widoczne przez kilkanaście – kilkadziesiąt godzin. Możliwe efekty uboczne to przemijające zaczerwienienia i obrzęknięcia skóry głowy. W celu osiągnięcia zadowalających efektów zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów.

Po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej należy unikać sauny i opalania, należy ograniczyć palenie papierosów oraz zastosować określone preparaty do pielęgnacji. Zabieg ten nie jest wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób z alergiami czy cukrzycą, a także w przypadku występowania stanów zapalnych skóry głowy. Kolejnymi przeciwwskazaniami są choroby nowotworowe oraz przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Laminowanie włosów – w domu czy u fryzjera Laminowanie włosów – w domu czy u fryzjera?

Laminowanie włosów to zabieg dedykowany włosom zniszczonym zabiegami rozjaśniania czy prostowania włosów, włosom matowym i pozbawionym elastyczności, z rozdwojonymi końcówkami. Zabieg ten polega na powleczeniu powierzchni włosa warstwą ochronną, która...

Przeproteinowanie włosów – jak mu zapobiegać Przeproteinowanie włosów – jak mu zapobiegać?

Podstawowym budulcem włosów jest keratyna, czyli białko strukturalne. Większość z nas kojarzy zatem udaną pielęgnację włosów z dostarczeniem składników białkowych. Świadczy o tym ogromna popularność terapii keratynowych oraz powszechne występowanie...

Porowatość włosów – jak wpływa na ich pielęgnację Porowatość włosów – jak wpływa na ich pielęgnację?

Porowatość włosów to jedna z najważniejszych cech je charakteryzujących. Sposób ułożenia łusek włosowych determinuje bowiem wygląd włosów, sposób ich układania się, podatność na zabiegi stylizacyjne, ale także rodzaj pielęgnacji włosów....