Najskuteczniejsze suplementy dla włosów – jak wybierać?

Najskuteczniejsze suplementy dla włosów – jak wybieraćPodstawą właściwej pielęgnacji włosów jest odpowiednia ich pielęgnacja oraz ich odżywienie właściwie zbilansowaną dietą. Taki podstawowy plan pielęgnacyjny powinien doskonale sprawdzić się w przypadku zdrowych włosów. Jeśli jednak włosy poddawane są agresywnym zabiegom chemicznym, nasza dieta nie jest odpowiednio zbilansowana, zauważamy przerzedzone włosy, które zaczynają nadmiernie wypadać na skutek stresu lub zaburzeń hormonalnych – może być potrzebne profesjonalne wsparcie. Na kondycję włosów pozytywnie wpłynąć mogą suplementy – powinny być to jednak preparaty specjalistyczne, o starannie skomponowanym składzie. Przypadkowo wybrane zestawy witamin i minerałów mogą nie przynieść pożądanego skutku. Czym zatem kierować się przy wyborze suplementu wzmacniającego włosy?

Po pierwsze – skład

Wybierając preparat na włosy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na zawartość w nim substancji czynnych. Większość preparatów zawiera biotynę, w niektórych znaleźć można związki siarki czy kwasy tłuszczowe. To jednak za mało – suplement wzmacniający osłabione, przerzedzone, łamliwe i wypadające włosy powinien zawierać skład bazujący na wielu substancjach czynnych, które uzupełniają nawzajem swoje działanie i oddziałują na wiele aspektów funkcjonowania włosów.

Osłabione włosy potrzebują zarówno składników budujących macierz włosa, które wspomogą regenerację, jak i składników ograniczających ich wypadanie. Kluczową rolę spełniają substancje wspomagające krążenie krwi w skórze głowy oraz pobudzające pracę mieszków włosowych. Jakich zatem składników poszukiwać w suplementach na włosy? Zwróć uwagę przede wszystkim na zawartość skrzypu polnego oraz bambusa, które pobudzają krążenie krwi oraz dostarczają cennych minerałów. Bardzo korzystny wpływ na włosy wywiera także palma sabałowa – bardzo skutecznie łagodzi ona objawy łysienia androgenowego.

Włosy wzmocnione zostaną dzięki suplementacji cynku, selenu, siarki, krzemu czy biotyny – te związki niezbędne są do syntezy kolageny, wchodzą w skład macierzy włosa, chronią przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Rzadko w suplementach na włosy spotkać można kwas fosfatydowy, warto jednak znaleźć formułę zawierającą ten cenny składnik, gdyż skutecznie stymuluje on porost włosów.

Po drugie – jakość

Jeśli chcesz kompleksowo wzmocnić włosy, musisz wybierać wyłącznie suplementy doskonałej jakości. A ta wyrażana jest nie tylko składem preparatu, ale także obecnością dodatkowych, syntetycznych dodatków. Takie chemiczne komponenty mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie i ograniczyć bioprzyswajalność składników aktywnych. Substancje czynne powinny mieć naturalne pochodzenie – takie witaminy czy ekstrakty ziołowe zadziałają szybko i skutecznie, zauważalnie poprawiając kondycję włosów. Ważne są także dawki cennych składników – te zbyt niskie nie przyniosą pożądanego efektu.

Podsumowując – dobrej jakości suplement trychologiczny, który stosowany jest regularnie przez okres co najmniej kilku miesięcy, wzmocni włosy i ograniczy ich wypadanie. A stosowany profilaktycznie zapobiegnie ich osłabieniu, odżywi je i zapewni ich piękny wygląd.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Biotyna - jedna z najważniejszych witamin dla pięknych włosów Biotyna – jedna z najważniejszych witamin dla pięknych włosów

Aby nasze włosy wyglądały pięknie i były zdrowe oraz mocne, konieczne jest ich właściwe odżywienie. Dostarczenie wraz z dietą składników budulcowych, takich jak aminokwasy czy kwasy omega 3 oraz składników...

Jak farbować włosy henną Najważniejsze zasady naturalnej koloryzacji Jak farbować włosy henną? Najważniejsze zasady naturalnej koloryzacji

Farbowanie włosów to jeden z najczęściej wykonywanych na włosach inwazyjnych zabiegów. Popularności farbowania sprzyja fakt, iż można przeprowadzić te zabieg w warunkach domowych i w przeciągu kilkudziesięciu minut całkowicie zmienić...

Co Twoje włosy mówią o stanie zdrowia Co Twoje włosy mówią o stanie zdrowia?

Włosy to jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku, ale jednocześnie mogą być wskaźnikiem naszego stanu zdrowia. Jako struktury podlegające stałym podziałom i procesowi wzrostu, włosy najszybciej reagują na wszelkie problemy...