Pielęgnacja OMO – czy jest wskazana dla każdego rodzaju włosów?

Pielęgnacja OMO – czy jest wskazana dla każdego rodzaju włosówNajczęściej powtarzający się schemat pielęgnacji włosów to umycie ich szamponem, a następnie zaaplikowanie odżywki lub maski. Ostatnio na popularności zyskuje pewna modyfikacja tego dobrze znanego schematu, polegająca na uzupełnieniu go o jeszcze jeden krok. Mowa o pielęgnacji OMO, czyli odżywka – maska – odżywka, która pozwala zauważalnie poprawić kondycję nawet bardzo problematycznych włosów. Na czym polega pielęgnacja OMO? I na jakiego rodzaju włosach sprawdzi się najlepiej?

Metoda OMO – na czym polega?

Pielęgnacja włosów w schemacie OMO polega na nałożeniu odżywki na zwilżone, nieumyte włosy. Następnie aplikujemy szampon i myjemy włosy, zaś po jego spłukaniu ponownie stosujemy odżywkę. W jakim celu nakładamy odżywkę przed myciem włosów? Chodzi o ochronę włosów przed szkodliwym wpływem zawartych w szamponach składników. Kosmetyk do mycia włosów kojarzy nam się najczęściej z wysoką zawartością substancji pielęgnujących i odżywczych. Jednak szampon zawiera także detergenty, aromaty, barwniki czy substancje spieniające, które mogą negatywnie oddziaływać na włosy. Tego typu niepożądane dodatki mogą osłabiać i przesuszać włosy oraz skórę głowy. Skutkuje to łamliwością włosów, rozdwajaniem końcówek, podrażnieniem skóry głowy i nadmiernym wypadaniem włosów. Szczególnie wrażliwe na działanie takich składników są włosy wypadające, zniszczone, często poddawane inwazyjnym zabiegom porowatym, przesuszone i wysokoporowate.

Jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej w pielęgnacji OMO?

Mycie włosów metodą odżywka – mycie – odżywka wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. Odżywka nakładana jako pierwsza powinna cechować się lekką, nieobciążającą włosów formułą. Należy unikać na tym etapie odżywek zawierających olejki, silikony czy parafinę. Odżywkę nakładamy na całą długość włosów, nie aplikując jej na skórę głowy i u nasady włosów. Warto pozostawić ją na włosach przez kilka minut.

Kolejny etap to mycie włosów – zalecane jest umycie szamponem wyłącznie skóry głowy, zaś powstałą podczas tej czynności pianą umyć można włosy na całej długości. Niektórzy na tym etapie używają wyłącznie zaaplikowanej wcześniej odżywki – wtedy jednak musi to być specjalna odżywka umożliwiająca umycie nią włosów, zawierająca substancje powierzchniowo czynne.

Po umyciu włosów ponownie aplikujemy odżywkę. Teraz możemy sięgnąć po kosmetyk o bogatszym składzie, a także oleje roślinne. Maskę lub odżywkę możemy potrzymać na włosach nawet 30 minut, po czym spłukać chłodną wodą.
Taka pielęgnacja włosów zapewnia ich kompleksowe odżywienie i ochronę, zapobiegając przesuszeniu włosów, ich zniszczeniu i nadmiernej łamliwości. Posiadacze przerzedzonych i zniszczonych włosów powinni przetestować taką formę mycia włosów – być może stanowić będzie ono skuteczne rozwiązanie dotychczasowych problemów z włosami.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Jak przygotować włosy na lato Jak przygotować włosy na lato

Lato to czas, gdy często ograniczamy stosowanie kosmetyków. Jednocześnie nasza skóra i włosy potrzebują ochrony przed przesuszeniem. Włosy są latem narażone na działanie suchego i gorącego powietrza, słonej czy chlorowanej...

Ajurwedyjska pielęgnacja włosów Ajurwedyjska pielęgnacja włosów

Ajurweda to licząca sobie tysiące lat naturalna medycyna hinduska. Zakłada ona holistyczne podejście do kwestii zdrowia, a także urody. W myśli filozofii ajurwedyjskiej włosy i paznokcie są czułymi wskaźnikami naszego...

Regeneracja włosów – czy możliwe jest naprawienie zniszczonych włosów Regeneracja włosów – czy możliwe jest naprawienie zniszczonych włosów?

Nasze włosy stale narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mogą odbijać się negatywnie na kondycji włosów. Uszkodzenie struktury włosów może dotyczyć jego najbardziej powierzchniowej warstwy włosów,...