Keratyna do włosów – czy naprawdę działa?

Piękne, lśniące i mocne włosy to marzenie każdego z nas – włosy mają bowiem ogromny wpływ na nasz ogólny wizerunek. Jednak mimo coraz bardziej wymyślnych metod ich pielęgnacji – doskonałych kosmetyków czy specjalistycznych suplementów, stan włosów wielu z nas sukcesywnie się pogarsza. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele – od złej diety, poprzez stres, schorzenia o charakterze zapalnym czy hormonalnym, aż po przeciążenie włosów zabiegami stylizacyjnymi.

Jeśli myślimy o wzmocnieniu i regeneracji włosów – od razu przychodzi nam na myśl keratyna. Nic dziwnego – keratyna jest głównym budulcem włosa. Jakie znalazła zastosowanie w kuracjach upiększających włosy? Czy keratynowe kosmetyki są równie skuteczne, co specjalistyczne, upiększające terapie keratynowe?

Działanie keratyny na włosy

Keratyna to białko budujące włosy, skórę i paznokcie. Wytwarzana jest w mieszkach włosowych i buduje łodygę włosa. Zapewnia nienaganny wygląd włosów, ich połysk i miękkość, ale warunkuje także ich zdrowie. Dzięki niej włosy są sprężyste, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy termiczne oraz mają wyższy potencjał regeneracyjny. Ponadto rodzaj wiązań keratynowych warunkuje kształt i skręt włosa.

Uszkodzenie struktury włosa przez stylizowanie ich na gorąco, trwałą ondulację, rozjaśnianie i farbowanie, używanie ozdób do włosów, promieniowanie słoneczne powoduje zubożenie go w keratynę. Uzupełnienie jej zasobów wpłynie natomiast na poprawę stanu włosów.

Kosmetyki keratynowe do włosów

Na rynku kosmetyków do włosów nie brakuje preparatów, które zawierają keratynę hydrolizowaną. Jest to wodny roztwór białka, zawierający łatwo dostępne składniki budulcowe włosa, głównie aminokwasów siarkowych. Keratynowe szampony, odżywki i maski nadają się do codziennego stosowania; najlepiej jest stosować zestaw keratynowych kosmetyków do włosów, np. szampon i maskę, gdyż uzupełniają one nawzajem swoje działanie. Włosy zyskują nawilżenie, blask i sprężystość, przestają być osłabione i łamliwe. Włosy są zregenerowane, zyskują na gęstości i objętości.

Dostępna jest także keratyna w czystej postaci, wyglądająca jak żółtobrunatna, klarowna ciecz. Stosowanie jej na włosy solo może paradoksalnie prowadzić do ich przesuszenia na drodze tzw. przeproteinowania, ale już zmieszanie kilku kropel płynnej keratyny z szamponem czy odżywką daje świetny efekt.

Zagęszczanie włosów włóknami keratynowymi

Jeśli zależy Ci na natychmiastowym efekcie zagęszczenia włosów w warunkach domowych, a także na możliwości otrzymanie takiego efektu zawsze, gdy potrzebujesz, aby Twoja fryzura wyglądała nienagannie – sięgnij po włókna keratynowe zagęszczające włosy. Kosmetyki keratynowe wygładzają włosy, jednak nie należy się spodziewać efektu zagęszczenia i objętości włosów. A nanowłókna do włosów DrHair to innowacyjny produkt bazujący na nanotechnologii. Oznacza to, iż użyte w nim włókna keratynowe są możliwie najmniejszych rozmiarów i doskonale scalają się z matrycą włosa. Rozpylenie produktu na suchych włosach powoduje natychmiastowe zagęszczenie włosów, które oprze się negatywnemu wpływowi wiatru czy deszczu. Codziennie możesz w ten sposób zadbać o nienaganny wygląd fryzury, bez względu na okoliczności.

Zalety stosowania mikrowłókien do włosów DrHair to natychmiastowy efekt, szeroka gama kolorystyczna produktu i perfekcyjny efekt wizualny, brak alergii czy podrażnień oraz wygoda stosowania. Nie ma obecnie lepszej metody domowego zagęszczania włosów niż DrHair.

Keratynowa odbudowa włosów

W profesjonalnych salonach fryzjerskich keratynowa pielęgnacja włosów wkracza na wyższy poziom – mowa o specjalistycznym zabiegu keratynowej odbudowy włosów. Zabieg ten nazywany jest także keratynowym prostowaniem włosów i polega na wprowadzeniu keratyny w głąb włosa przy pomocy nagrzanego do 230 stopni ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Ciepło powoduje otwarcie łusek włosa i penetrację keratyny w głąb macierzy włosa. Potem łuski zamykają się, zatrzymując wprowadzoną keratynę w strukturze włosa. Dzięki temu włosy poddawane są zaawansowanej regeneracji i odbudowie. Efekty po zabiegu keratynowej odbudowy włosów to:

  • włosy wygładzone, bez efektu puszenia
  • połysk i sprężystość włosów
  • scalone końcówki
  • zagęszczone włosy o pogrubionej średnicy
  • włosy podatne na stylizację

Efekty zabiegu utrzymują się do 5 miesięcy, po czym zabieg może być powtórzony.