Analiza pierwiastkowa włosów – przy problemach nie tylko z włosami

Analiza pierwiastkowa włosów – przy problemach nie tylko z włosamiDziś każdy z nas posiada elementarną wiedzę na temat zdrowia – dbamy o dietę, coraz częściej wykonujemy badania profilaktyczne, korzystamy z najnowszych osiągnięć medycyny. Jednym z ciekawszych badań dostępnych dla każdego z nas jest analiza pierwiastkowa włosów. Ta innowacyjna metoda diagnostyczna umożliwia kompleksową ocenę stanu zdrowia, nie ograniczając się wyłącznie do kondycji włosów.

Jakie możliwości daje analiza pierwiastkowa włosów?

Analiza pierwiastkowa włosa to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, która ocenia poziom 24 pierwiastków niezbędnych oraz 5 toksycznych we włosie. Dlaczego akurat w tej tkance? Gdyż zawartość składników mineralnych w macierzy włosa odpowiada ich poziomowi w organizmie, a jednocześnie jest bardziej wiarygodna niż oznaczenie poziomu pierwiastków we krwi, gdyż stężenia minerałów mogą wykazywać okresową zmienność. We włosach są natomiast kumulowane w sposób ciągły, co daje wgląd w ich poziom w organizmie w przeciągu ostatnich tygodni.
Analiza pierwiastkowa włosów umożliwia określenie poziomu następujących pierwiastków: sód, potas, wapń, cynk, fosfor, żelazo, mangan, miedź, mangan, selen, nikiel, chrom, molibden, srebro, kobalt, krzem, jod, cyna, siarka, wanad, stront, bor, lit, bar. Ponadto oznaczany jest poziom pierwiastków toksycznych, takich jak arsen, glin, rtęć, ołów czy kadm.

Badanie polega na pobraniu próbki włosów i ich analizie. Wynik przedstawiany jest w postaci graficznych wyników przedstawiających poziom pierwiastków, jak i indywidualnych zaleceń żywieniowych, które pomóc mają w normalizowaniu poziomu pierwiastków we krwi. Koszt badania to około 300 zł.

Kto powinien wykonać analizę pierwiastkową włosów?

Analiza pierwiastkowa włosów umożliwia ocenę kondycji włosów i może pomóc w określeniu przyczyny osłabienia i wypadania włosów. Bardzo często za osłabieniem włosów stoją bowiem niedobory pokarmowe. Ale analiza pierwiastkowa włosów umożliwia bardziej kompleksową ocenę stanu zdrowia całego organizmu. Wykonanie tego badania zalecane jest zatem:

– kobietom w ciąży i karmiącym piersią
– sportowcom
– osobom na diecie odchudzającej
– osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, które stosują dietoterapię
– osobom, u których pojawiły się objawy mogące sugerować niedobory pokarmowe: wypadanie włosów, łamliwość paznokci, osłabienie, bóle i zawroty głowy, męczliwość mięśni, rozdrażnienie

Wynik analizy pierwiastkowej włosa umożliwiają zidentyfikowanie już obecnych niedoborów pokarmowych lub oszacować ryzyko ich wystąpienia, wdrożyć odpowiednie zalecenia żywieniowe i zapewnić spersonalizowaną profilaktykę licznych schorzeń. Jednocześnie zaburzenia poziomu poszczególnych pierwiastków mogą nasunąć podejrzenie poważnych schorzeń, co umożliwi wykonanie pogłębionej diagnostyki. Mowa chociażby o zaburzeniach funkcji tarczycy czy nadnerczy, nadciśnieniu, niedokrwistości, zaburzeń płodności.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Mocznik w pielęgnacji włosów Mocznik w pielęgnacji włosów

Mocznik to ceniony składnik kosmetyków do ciała, odpowiadający za dogłębne nawilżenie skóry. Ten związek stanowi fizjologiczny składnik płaszcza hydrolipidowego skóry, pełniąc działanie ochronne oraz utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Okazuje...

Jak skutecznie zapuścić włosy Jak skutecznie zapuścić włosy?

Zapuszczanie włosów – żmudny i bierny proces oczekiwania na moment, aż włosy osiągną upragnioną długość? Niekoniecznie. Oczywiście można ograniczyć się jedynie do czekania na porost włosów, ale można także zrobić...

Podejrzewasz łysienie androgenowe Udaj się do trychologa. Podejrzewasz łysienie androgenowe? Udaj się do trychologa.

Mocne i zdrowe włosy to bardzo ważny element wpływający korzystnie na wizerunek; zwłaszcza dla kobiet – jest to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety, coraz częściej zarówno kobiety, jak i mężczyźni...