Innowacyjne zagęszczanie włosów – jak wybrać najlepsze włókna keratynowe?

Innowacyjne zagęszczanie włosów – jak wybrać najlepsze włókna keratynowePrzerzedzone włosy to jeden z najbardziej dotkliwych problemów dotyczących włosów, który może negatywnie wpłynąć na nasz wygląd i samoocenę. Nie dziwi zatem, że każda osoba dotknięta nadmiernym wypadaniem włosów poszukuje metod ich zagęszczenia. Istnieje kilka skutecznych sposobów na zagęszczenie włosów – od metod domowych aż po zaawansowane technologie dostępne w gabinetach medycyny estetycznej. Na efekty każdej z tych metod trzeba jednak poczekać. Istnieje natomiast metoda natychmiastowego zagęszczania włosów – wymaga ona wykorzystania nanowłókien do włosów. Ich wysoka jakość odpowiada za nienaganny efekt końcowy – jak zatem wybrać najlepsze włókna do zagęszczania włosów?

Jak stosować nanowłókna do włosów?

Włókna zagęszczające do włosów to preparaty przeznaczone do rozpylania na włosy. Zawierają one mikroskopijnej średnicy włókienka keratynowe, naładowane elektrostatycznie. Po ich aplikacji na włosy dochodzi do wiązania się włókien z powierzchnią włosa, co daje efekt zagęszczenia fryzury. Aby efekt końcowy był bardzo naturalny i aby włókna nie odznaczały się w postaci nieestetycznego proszku na włosach, konieczne jest spełnienie dwóch warunków. Pierwszym jest umiejętne zaaplikowanie preparatu na włosy, a drugim – wykorzystanie wyłącznie włókien najwyższej jakości.

Jak należy używać włókien zagęszczających włosy? Po umyciu włosów, ich wysuszeniu i wystylizowaniu należy rozpylić na włosy niewielką ilość preparatu z nanowłóknami do włosów. Następnie warto równomiernie rozprowadzić włókna przy użyciu szczotki lub grzebienia, a w razie potrzeby – zaaplikować włókna jeszcze raz. Na koniec można utrwalić włókna lakierem do włosów. Ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniego odcienia włókien do koloru włosów.

Jakie nanowłókna zagęszczające włosy są najlepsze?

Aby móc cieszyć się doskonałym wyglądem fryzury, konieczne jest używanie wyłącznie włókien najwyższej jakości. Przede wszystkim – muszą to być włókienka keratynowe o średnicy nano. Tylko taki produkt idealnie zespoli się z powierzchnią włosa i pozostanie niezauważony jako rozpylony na włosach preparat. Wykorzystanie nanowłókien gwarantuje idealną integrację preparatu z włosami, a jednocześnie łatwość oczyszczenia skóry czy ubrań z osypującego się podczas aplikacji proszku. Ponadto nanowłókienka keratynowe, dzięki silnemu wiązaniu z powierzchnią włosa, nie poddają się działaniu wiatru, deszczu, śniegu czy potu. Zapewnia to nienaganny wygląd przez cały dzień.

Dobrej jakości mikrowłókna do zagęszczania włosów powinny być dostępne w bogatej gamie kolorystycznej, aby istniała możliwość dopasowania preparatu do odcienia włosów. I najważniejsze – włókna do zagęszczania włosów powinny być przetestowane dermatologicznie, co redukuje ryzyko podrażnień skóry głowy czy negatywnego wpływu na strukturę włosa.

Warto przetestować włókna zagęszczające – w ciągu kilku minut można zyskać piękną i gęstą fryzurę, a także odzyskać pewność siebie. Prosta aplikacja i utrzymujący się przez cały dzień efekt optycznego zagęszczenia włosów to metoda dla każdego, kto doświadczył przerzedzenia włosów.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...