Laminowanie włosów – w domu czy u fryzjera?

Laminowanie włosów – w domu czy u fryzjeraLaminowanie włosów to zabieg dedykowany włosom zniszczonym zabiegami rozjaśniania czy prostowania włosów, włosom matowym i pozbawionym elastyczności, z rozdwojonymi końcówkami. Zabieg ten polega na powleczeniu powierzchni włosa warstwą ochronną, która scala rozdwojone końcówki, wygładza powierzchnię łusek włosowych, dodaje blasku i elastyczności. Włosy nie będą obciążone, ale perfekcyjnie wypielęgnowane. Jak przeprowadzić taki zabieg? Czy można go wykonać w domu?

Laminowanie włosów w salonie fryzjerskim

Zabieg laminowania włosów najczęściej przeprowadzany jest u fryzjera. Wskazaniem do takiego zabiegu jest zniszczenie włosów, ich puszenie się, matowienie. Zabieg ten odżywić może cienkie i rzadkie włosy.
Laminowanie w salonie fryzjerskim najczęściej odbywa się z wykorzystaniem białek fibrylarnych. Włókna proteinowe wnikają w głąb włosa, odbudowując jego strukturę i odżywiając włosy. Jednocześnie białka te wygładzają powierzchnię włosów, ułatwiając ich rozczesywanie, utrzymując ich optymalne nawilżenie i elastyczność. Ostatecznie wychodząc z salonu fryzjerskiego można cieszyć się grubszymi, wygładzonymi, zdrowszymi i perfekcyjnie wyglądającymi włosami.

Zabieg rozpoczyna się od aplikacji preparatu białkowego u nasady włosów czy na odrost, po czym następuje aplikacja na całej długości włosów. Jednocześnie działa się na włosy wyższą temperaturą i prostuje się włosy – zapewnia to doskonałe wnikanie substancji odżywczych w głąb włosa i gwarantuje nienaganny efekt końcowy.

Zabieg trwa około kilkudziesięciu minut, a efekt utrzymuje się do trzech miesięcy. Niestety – wciąż jeszcze niewiele salonów fryzjerskich oferuje taką usługę, ponadto koszt wykonania laminowania włosów w salonie jest znaczny – wynosi od 300 do nawet 700 zł. Czy istnieje tańsza, możliwa do wykonania w domu alternatywa?

Laminowanie domowymi metodami

Na wielu blogach dotyczących pielęgnacji włosów pojawiła się rewolucyjna metoda domowego laminowania włosów – z wykorzystaniem żelatyny. Oczywiście skuteczność zabiegu jest nieporównywalnie niższa niż zabiegu profesjonalnego – efekt utrzymuje się tylko do pierwszego mycia włosów. Domowe laminowanie włosów żelatyną przebiega w następujący sposób:

– łyżkę żelatyny należy rozpuścić w 2 – 3 łyżkach bardzo ciepłej wody; koniecznie należy dodać łyżkę odżywki emolientowej
– roztwór należy zaaplikować na całą długość włosów, a następnie owinąć głowę folię i ręcznikiem
– po 45 minutach należy dokładnie spłukać włosy chłodną wodą

Z racji faktu, iż możliwe jest przeproteinowanie włosów, co negatywnie wpływa na kondycję włosów, zabieg laminowania żelatyną najlepiej jest zostawić na specjalne okazje, a jeśli chcesz zabieg wykonywać częściej – nie przekraczaj częstotliwości jednego zabiegu na dwa tygodnie. I nie zapominaj o dodaniu odżywki lipidowej do mieszanki z żelatyną – nada ona włosom miękkości.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Pielęgnacja włosów w ciąży Pielęgnacja włosów w ciąży

Ciąża to okres szczególnej troski o zdrowie. Wiele przyszłych mam stara się także zachować nienaganny wygląd, choć pielęgnacja urody może nasuwać pewne wątpliwości – zwłaszcza te dotyczące bezpieczeństwa stosowania niektórych...

Olejowanie włosów krok po kroku Olejowanie włosów krok po kroku

Olejowanie włosów to zabieg, o którym ostatnio zrobiło się naprawdę głośno. W rzeczywistości oleje były używane w pielęgnacji włosów już tysiące lat temu przez mieszkanki Dalekiego Wschodu – a dziś...

Jak dbać o włosy podczas uprawiania sportu Jak dbać o włosy podczas uprawiania sportu?

Uprawianie sportu to coraz częściej wybierana forma spędzania wolnego czasu. Sport uznawany jest za skuteczny sposób na zachowanie młodego wyglądu, a także doskonałego stanu zdrowia. Uprawianie sportu wymaga jednak szczególnej...