Mezoterapia igłowa dla pięknych i mocnych włosów

Mezoterapia igłowa dla pięknych i mocnych włosówMezoterapia igłowa jest dziś kojarzona głównie z zabiegami medycyny estetycznej, choć pierwotnie wykorzystywana była w leczeniu migren, schorzeń neurologicznych czy żylaków. Metoda ta polega bowiem na iniekcji substancji leczniczych bezpośrednio w miejsce bólu czy lokalizacji zmian chorobowych. Dziś mezoterapia wykorzystywana jest jako metoda rewitalizacji skóry a także włosów. Mezoterapia igłowa skóry głowy to uznana metoda leczenia łysienia, a także znacznego przerzedzenia fryzury. Przerzedzone włosy wymagają odżywienia i wzmocnienia – a mezoterapia igłowa to doskonały sposób, aby dostarczyć cenne składniki dokładnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli w okolicę mieszków włosowych.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – dlaczego jest taka skuteczna?

Mezoterapia igłowy to zabieg polegający na przerwaniu ciągłości skóry i dotarciu do jej głębszych warstw, gdzie wprowadzone zostają substancje odżywcze i lecznicze. Taka forma aplikacji substancji czynnych jest znacznie skuteczniejsza niż stosowanie doustnych suplementów czy aplikowanie preparatów na powierzchnię skóry. Nakłucia wykonywane są na ściśle kontrolowaną głębokość, dzięki czemu docierają do poziomu skóry właściwej.

Do ostrzykiwania skóry głowy wykorzystywane są specjalnie skomponowane koktajle odżywcze, których zadaniem jest odżywienie włosów, ich wzmocnienie, przyspieszenie wzrostu oraz ograniczenie wypadania włosów. Najczęściej stosowane substancje aktywne to:

– aminokwasy
– witaminy
– minerały
– czynniki wzrostu
– peptydy biomimetyczne
– koenzymy
– polinukleotydy
– minoksydyl

Wskazaniem do wykonania mezotarapii iniekcyjnej skóry głowy jest nadmierna utrata włosów spowodowana: niedoborami pokarmowymi, ciążą i laktacją, stresem, zmianami hormonalnymi, zaburzeniami krążenia krwi. Kolejne wskazania to łysienie plackowate, łysienie typu męskiego czy łysienie rozlane.

Mezoterapia skóry głowy krok po kroku

Mezoterapia igłowa to zabieg, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Polega on na nakłuwaniu skóry głowy bardzo cienką igłą, w odstępach około 0,5 – 1,5 cm. Nakłucia nie są bardzo bolesne, ale na życzenie pacjenta skóra głowy może zostać znieczulona miejscowo. Zabieg trwa około 30 – 45 minut. Po zabiegu miejsca nakłuć mogą być widoczne przez kilkanaście – kilkadziesiąt godzin. Możliwe efekty uboczne to przemijające zaczerwienienia i obrzęknięcia skóry głowy. W celu osiągnięcia zadowalających efektów zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów.

Po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej należy unikać sauny i opalania, należy ograniczyć palenie papierosów oraz zastosować określone preparaty do pielęgnacji. Zabieg ten nie jest wykonywany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób z alergiami czy cukrzycą, a także w przypadku występowania stanów zapalnych skóry głowy. Kolejnymi przeciwwskazaniami są choroby nowotworowe oraz przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...