Najnowocześniejsze metody zagęszczania włosów

Najnowocześniejsze metody zagęszczania włosówCoraz więcej z nas potrzebuje skutecznej a zarazem szybkiej metody zagęszczania włosów. Przerzedzanie fryzury a nawet łysienie to bowiem problem, z którym boryka się coraz większy odsetek osób. Wypadanie włosów może mieć charakter stopniowy lub nagły – i zawsze stanowi źródło skrępowania i niskiej samooceny. Każdy, kogo dotknął problem przerzedzonej fryzury oczekuje natychmiastowego rozwiązania, które da naturalny efekt wizualny. Jakie nowoczesne rozwiązania są dziś do wyboru?

Najszybsze zagęszczanie włosów

Osoby borykające się z przerzedzonymi włosami z pewnością ucieszy wiadomość, że istnieje metoda natychmiastowego zagęszczania włosów w domowym zaciszu. I nie mówimy tu o peruce, która stanowi dość kłopotliwy rekwizyt. Mowa o innowacyjnych mikrowłóknach do zagęszczania włosów. Preparat tego typu zawiera mikroskopijnej wielkości włókienka keratynowe, które po ich aplikacji na włosy wiążą się ze strukturą włosa. Efektem jest pogrubienie i zagęszczenie włosów, które utrzymuje się przez cały dzień.

Zalety takiego rozwiązania? Oto one:

– przystępna cena
– łatwość aplikacji i doskonały efekt estetyczny
– możliwość optymalnego dopasowania odcienia preparatu do koloru włosów
– odporność włókien na działanie czynników środowiskowych
– możliwość regularnego, codziennego stosowania
– brak negatywnego wpływu nanowłókien zagęszczających na włosy.

Zagęszczanie włosów w salonie fryzjerskim

Dla osób posiadających włosy półdługie lub długie, które wymagają zwiększenia objętości, możliwe jest wykonanie zagęszczania i/ lub przedłużania włosów w gabinecie fryzjerskim. Zabieg ten polega na okresowym doczepieniu włosów określonej długości u nasady naturalnych włosów. Wykorzystuje się w tym celu syntetyczne lub naturalne pasma włosów oraz specjalne klipsy. Ograniczeniem tej metody zagęszczania włosów jest dość wysoka cena, ryzyko zniszczenia włosów w miejscu przyczepu pasm oraz efekt utrzymujący się okresowo – przez około kilka tygodni do kilku miesięcy.

Zagęszczanie włosów w gabinecie medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna dostarcza możliwości wykonania inwazyjnych i zaawansowanych zabiegów zagęszczania włosów. Na efekt każdego z nich trzeba jednak poczekać – tak, jak trzeba liczyć się ze sporymi kosztami. Jedną z metod jest mezoterapia igłowa, która nie dotyczy bezpośredniej ingerencji w objętość czy długość włosów, sprzyja natomiast pobudzeniu fizjologicznego cyklu wzrostu włosa. Poprzez miejscowe nakłuwanie skóry głowy z jednoczesnym wstrzykiwaniem koktajlów odżywczych, mieszki włosowe pobudzone zostają do bardziej intensywnej pracy. Po serii kilku zabiegów mezoterapii igłowej można liczyć na przyspieszenie wzrostu włosów i ograniczenie ich wypadania.

Kolejnym rozwiązaniem jest przeszczep włosów. To rozwiązanie dedykowane jest osobom, które mają wystarczającą ilość własnych włosów, które można użyć do przeszczepu. Zabieg jest czasochłonny i zawsze wiąże się z ryzykiem odrzucenia przeszczepu.

Wspomniane rozwiązania to obecnie najbardziej skuteczne metody zagęszczania włosów. Oczywiście analizując efekt końcowy, cenę, szybkość metody i jej inwazyjność – najlepszą alternatywą okazują się być włókna keratynowe do włosów. To rozwiązanie absolutnie dla każdego.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...