Pielęgnacja wypadających włosów

Pielęgnacja wypadających włosówOsłabione i wypadające włosy to problem, który dotyka wielu osób. Oczywiste jest, iż przerzedzenie włosów wymaga określenia przyczyny, a także ewentualnego leczenia łysienia. Duże znaczenie ma także codzienna pielęgnacja włosów. To właśnie sposób, w jaki traktujemy włosy na co dzień ma kluczowe znaczenie dla kondycji włosów. A w przypadku włosów wypadających w nadmiarze pielęgnacja powinna uwzględniać dwa aspekty – z jednej strony, nie powinna szkodzić włosom, generując ich przesuszenie, łamliwość, podrażnienie skóry głowy – a w efekcie nasilenie problemów z wypadaniem włosów. Z drugiej strony – codzienna pielęgnacja powinna wzmacniać włosy, a ściślej – mieszki włosowe, co pomaga ograniczyć nadmierną ich utratę. Oto krótki przewodnik traktujący o tym, jak pielęgnować wypadające włosy.

Jaką pielęgnację polubią włosy osłabione?

Jeśli Twoje włosy są cienkie, przerzedzone, łamliwe oraz wypadają w nadmiarze – musisz obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Przekłada się to na wybór odpowiednich kosmetyków, ale także unikanie ich mechanicznego czy chemicznego uszkodzenia. Wypadające włosy najlepiej odpowiadają na mycie ich szamponem o delikatnej formule, pozbawionym SLS czy konserwantów. Poszukuj szamponu bogatego w naturalne ekstrakty ziołowe, pozbawionych dodatku silnych środków spieniających czy alkoholi. Szampon taki ma bowiem oczyścić włosy i skórę głowy, nie powodując jednoczesnego obciążenia włosów czy podrażnienia skóry głowy.

Także wybierając kosmetyki odżywcze, takie jak odżywka do włosów czy maska, stawiaj na naturalny skład – aloes, olejki roślinne, witaminy i proteiny to najcenniejsze składniki tego typu kosmetyków. Włosy łamliwe lepiej zareagują zapewne na pielęgnację maskami emolientowymi, czyli zawierającymi lipidy niż maskami proteinowymi. Wszystko jest jednak kwestią indywidualną i wybór kosmetyku powinien być uzależniony od odpowiedzi naszych włosów na jego zastosowanie.

Dobrym wyborem dla włosów wypadających są naturalne kosmetyki domowej roboty, bazujące na składnikach o zbawiennym wpływie na włosy i skórę. Mowa chociażby o nierafinowanych olejach roślinnych, żółtku jajka, drożdżach, miodzie, soku z aloesu czy olejkach eterycznych.

Co jeszcze? Masuj skórę głowy, gdyż doskonale pobudza to krążenie krwi w skórze głowy i odżywia mieszki włosowe. Delikatnie rozczesuj włosy, unikając ich szarpania. Jeśli bardzo przeszkadza Ci zauważalne przerzedzenie skóry głowy – zastosuj innowacyjne włókna zagęszczające do włosów. Taki preparat wyróżnia się lekką, nieobciążającą formułą, która jest bezpieczna dla włosów i zapewnia natychmiastowy efekt optycznego zagęszczenia fryzury.

Czego należy unikać, jeśli tracimy zbyt dużo włosów?

Wypadające włosy źle znoszą działanie zarówno wysokiej, jak i niskiej temperatury, promieniowania UV, chloru. Niekorzystne jest także wykonywanie zabiegów fryzjerskich o inwazyjnym charakterze, takich jak rozjaśnianie czy trwała ondulacja. Ostrożnie należy obchodzić się z farbami do włosów, a także kosmetykami o składzie bazującym na syntetycznych dodatkach. Jeśli zauważymy, że po zastosowaniu kosmetyku włosy wyglądają gorzej – konieczna jest natychmiastowa zmiana szamponu czy maski.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Mocznik w pielęgnacji włosów Mocznik w pielęgnacji włosów

Mocznik to ceniony składnik kosmetyków do ciała, odpowiadający za dogłębne nawilżenie skóry. Ten związek stanowi fizjologiczny składnik płaszcza hydrolipidowego skóry, pełniąc działanie ochronne oraz utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Okazuje...

Jak skutecznie zapuścić włosy Jak skutecznie zapuścić włosy?

Zapuszczanie włosów – żmudny i bierny proces oczekiwania na moment, aż włosy osiągną upragnioną długość? Niekoniecznie. Oczywiście można ograniczyć się jedynie do czekania na porost włosów, ale można także zrobić...

Podejrzewasz łysienie androgenowe Udaj się do trychologa. Podejrzewasz łysienie androgenowe? Udaj się do trychologa.

Mocne i zdrowe włosy to bardzo ważny element wpływający korzystnie na wizerunek; zwłaszcza dla kobiet – jest to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety, coraz częściej zarówno kobiety, jak i mężczyźni...