Suchy szampon – hit czy kit?

Suchy szampon – hit czy kitSuchy szampon to kosmetyczne odkrycie ostatnich lat – i zarazem bardzo kusząca perspektywa. Wystarczy tylko zaaplikować suchy szampon na włosy – i już można cieszyć się odświeżoną i nienaganną fryzurą. A wszystko to bez konieczności mycia włosów – suchy szampon wykorzystać można w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, a efekt jest natychmiastowy. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście pozbawione jest wad? Czy suchy szampon może szkodzić włosom?

Suchy szampon – jak go używać?

Suchy szampon to kosmetyk dostępny w formie atomizera. Jego rozpylenie na włosy powoduje pochłanianie nadmiaru sebum i odświeżenie włosów. Takie działanie możliwe jest dzięki wysokiej zawartości pudru, który absorbuje kurz, brud i łój zalegający na włosach. Dodatkowo osoby posiadające cienkie włosy mogą liczyć na odbicie włosów od nasady oraz wzrost objętości fryzury.

Użycie suchego szamponu jest bardzo proste i wymaga wykonania kilku prostych kroków:

– wstrząśnij pojemnik z suchym szamponem bezpośrednio przed użyciem
– kosmetyk rozpyl z odległości 20 – 30 cm, aplikując go równomiernie u nasady włosów
– kosmetyk należy pozostawić na kilku minut, po czym wmasować nadmiar preparatu w skórę głowy i wyczesać

Teoretycznie takiego kosmetyku można używać codziennie, jednak najlepiej traktować to rozwiązanie jako okazyjne. Najczęściej suchy szampon stosowany jest poza domem – na wyjeździe, w szpitalu, w jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. W warunkach domowych najlepiej jest jednak dążyć do tradycyjnej formy pielęgnacji włosów. Dlaczego?

Czy suchy szampon może szkodzić?

Suchy szampon – z racji tendencji do absorpcji sebum – może przesuszać skórę głowy. Dobrze jest zatem używać go jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Używając suchego szamponu należy uwzględnić, że zawartość skrobi i alkoholu może nasilić wypadanie włosów. Możliwe jest także wystąpienie łupieżu czy alergii, co najczęściej dotyka osoby o wrażliwej skórze głowy. Ponadto konieczne jest dopasowanie szamponu do rodzaju włosów. Do wyboru mamy szampony bezbarwne oraz kolorowe, dopasowane barwą do odcienia włosów. Jeśli zastosujemy biały szampon na ciemnych włosach – efekt wizualny może być nieestetyczny.

Suchy szampon nie daje oczywiście tak doskonałego efektu jak umycie włosów w tradycyjny sposób. Włosy umyte wodą i szamponem są błyszczące, miękkie, plastyczne, zaś po użyciu suchego szamponu sprawiają wrażenie matowych i nieco obciążonych. Jednak łatwiej poddają się stylizacji. Rozwiązanie to ma zatem szereg plusów, ale suchy szampon należy stosować rozważnie. Forma aplikacji na włosy kosmetyków w aerozolu zyskuje coraz większą ilość zwolenników. Nie inaczej jest z innowacyjnymi mikrowłóknami do zagęszczania włosów. Ich aplikacja na włosy daje natychmiastowy efekt optycznego zagęszczenia włosów – zarówno tych cienkich, jak i przerzedzonych nadmiernym wypadaniem. Preparat występuje w wielu wariantach kolorystycznych, doskonale dopasowując się do odcienia włosów i nie wywiera negatywnego wpływu na ich kondycję.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...