Zagęszczacz do włosów – jak go wybrać, aby być zadowolonym?

Zagęszczacz do włosów – jak go wybrać, aby być zadowolonymPrzerzedzone włosy to coraz częściej występujący problem, który dotyka osób w każdym wieku i każdej płci. I dla większości osób jest to problem bardzo krępujący, który pogarsza wygląd fryzury, generuje uczucie skrępowania i może przyczynić się do niskiej samooceny. Dziś do dyspozycji osób dotkniętych przerzedzeniem włosów czy łysieniem pozostaje wiele metod zagęszczania włosów. Najtrwalszą metodą jest przeszczep włosów, jednak inwazyjność zabiegu, przeciwwskazania i skutki uboczne oraz znaczny koszt procedury czynią ten zabieg niedostępnym dla większości osób. Są jednak metody proste, nieinwazyjne i niedrogie, które pozwalają na natychmiastową poprawę wyglądu fryzury – a jedną z nich jest zagęszczacz do włosów.

Włókna do zagęszczania włosów – to takie proste!

Jeśli dotyczy cię problem przerzedzonych włosów i codziennie rano spędzasz sporo czasu, aby zamaskować łysinę – możesz sięgnąć po natychmiastową metodę zagęszczania włosów. Wtedy zamiast spędzać wiele czasu na próbach ułożenia fryzury w umiejętny sposób, wystarczy poświęcić dosłownie kilka minut na użycie innowacyjnego preparatu zagęszczającego włosy. Keratynowe włókna do zagęszczania włosów to najszybsza i najprostsza metoda optycznego zagęszczania fryzury, a z aplikacją preparatu bez trudu poradzi sobie każdy.

W warunkach domowych możesz zagęścić włosy w kilka minut. Wystarczy jedynie rozprowadzić preparat równomiernie na włosach, a mikroskopijne włókienka keratynowe łączą się ze strukturą włosów. Dzięki nanostrukturze oraz oddziaływaniom elektrostatycznym włókienka keratynowe trwale wiążą się z włosami, gwarantując ich pogrubienie i zagęszczenie fryzury. Aż do kolejnego mycia włosów cieszyć będziesz się gęstą fryzurą.
Alternatywą dla zagęszczacza włosów jest korektor do włosów, czyli preparat w formie pasty aplikowanej na skórę głowy – to rozwiązanie jest jednak dedykowane jedynie osobom o nieznacznym przerzedzeniu włosów. Pozostałe metody wymagają nieco więcej czasu i obejmują wzmacnianie włosów dietą i suplementacją, zabiegi medycyny estetycznej (np. mezoterapia igłowa) czy wspomniany przeszczep włosów. Zagęszczacz do włosów jest zatem doskonałą alternatywą dla skomplikowanych i czasochłonnych procedur wzmacniania i zagęszczania włosów, którą można zastosować w domowym zaciszu.

Włókna keratynowe dla włosów – które wybrać?

Pojawia się coraz więcej preparatów zagęszczających włosy – ale tylko z niektórych będziemy naprawdę zadowoleni. Oto, na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać zagęszczacz do włosów najwyższej jakości:

– preparat powinien być testowany dermatologicznie, co minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień skóry, alergii czy osłabienia włosów
– preparat powinien być trwały – niedopuszczalne jest farbowanie preparatu, a także jego podatność na działanie słońca, wiatru, deszczu czy potu
– najlepszy efekt wizualny zapewnią włókna zagęszczające do włosów, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych; umożliwia to dopasowanie odcienia do koloru włosów

Używanie włókien zagęszczających do włosów możliwe jest codziennie, co zapewni możliwość stałego maskowania przerzedzeń fryzury.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...