Zagęszczanie włosów – medycyna estetyczna kontra nanotechnologia

Zagęszczanie włosów – medycyna estetyczna kontra nanotechnologiaPrzerzedzenie włosów generowane ich nadmiernym wypadaniem, łamliwością czy ścieńczeniem odbija się negatywnie na wyglądzie naszej fryzury, a także na naszej samoocenie. Nic dziwnego, że osoby dotknięte tym problemem starają się zrobić wszystko, aby skutecznie zamaskować ten krępujący problem. W zależności od przyczyn łysienia, można zastosować rozmaite terapie wzmacniające włosy. Mowa chociażby o właściwej diecie i suplementacji, stosowaniu leków hormonalnych czy steroidów, używaniu miejscowych preparatów pobudzających krążenie krwi w skórze głowy, fototerapii. Metody te działają z mniejszą lub większą skutecznością, zawsze wymagają jednak czasu. A tego osobom borykającym się z zauważalnym przerzedzeniem włosów najczęściej brakuje. Dla tych osób każdy dzień stanowić może źródło mało komfortowych sytuacji. Co zatem robić? Za jedne z najskuteczniejszych, a zarazem najszybszych metod leczenia łysienia uznawane są wybrane zabiegi medycyny estetycznej. Warto przyjrzeć się im bliżej, a jednocześnie poznać najnowszą alternatywę dla tych inwazyjnych metod leczenia.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej zagęszczają włosy?

Jednymi z najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej, które zapewniają efekt wzmocnienia włosów, ograniczenia ich nadmiernego wypadania oraz przyspieszenia porostu włosów – są zabiegi mezoterapii igłowej. Sprowadzają się one do nakłuwania skóry głowy w celu wprowadzenia substancji odżywczych oraz pobudzających krążenie krwi. Już seria kilku zabiegów powinna ograniczyć nadmierne wypadanie włosów, a po upływie co najmniej kilku tygodni zauważalne będą tzw. baby hair. Mezoterapia igłowa uznawana jest zatem za skuteczną metodę leczenia łysienia, choć na jej efekty trzeba poczekać.

Oczywistym skojarzeniem z medycyną estetyczną oraz zagęszczaniem włosów jest zabieg przeszczepienia włosów. Ta inwazyjna metoda leczenia przerzedzenia włosów polega na pobraniu włosów od pacjenta i przeszczepieniu ich w deficytowych miejscach. Zabieg ma charakter inwazyjny, nie zawsze przeszczepione włosy zostaną przyjęte, ponadto takie rozwiązanie jest bardzo kosztowne. Czy istnieje szybka, niedroga a zarazem skuteczna metoda na zagęszczenie włosów. Oczywiście, że tak!

Nanowłókna do włosów – zagęszczenie fryzury od zaraz

Jeśli dotknęło Cię przerzedzenie włosów, z pewnością marzysz o metodzie, która umożliwiałaby natychmiastowe ich zagęszczenie. Idealnie byłoby, gdyby wystarczyło po prostu zaaplikować na włosy kosmetyk, który spowoduje, że nasza fryzura zyska nienaganny wygląd, a łysina przestanie być widoczna… I taki ideał istnieje – to włókna zagęszczające włosy. Tego typu preparat, czyli mikrowłókna do zagęszczania włosów zawiera keratynowe włókienka o mikroskopijnej średnicy, których rozpylenie na włosy zapewnia ich pogrubienie i zagęszczenie. Keratyna to naturalny budulec włosów, zatem doskonale integruje się z macierzą włosów, nie odznaczając się na ich powierzchni i dając nienaganny efekt estetyczny. Jednocześnie dobrej jakości nanowłókna zagęszczające do włosów odporne są na działanie szkodliwych czynników środowiskowych, dzięki czemu możesz przez cały dzień cieszyć się doskonałą fryzurą. Oczywiście włókna te nie szkodzą włosom oraz występują w wielu wariantach kolorystycznych – a wszystko to dla doskonałego efektu końcowego.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Mocznik w pielęgnacji włosów Mocznik w pielęgnacji włosów

Mocznik to ceniony składnik kosmetyków do ciała, odpowiadający za dogłębne nawilżenie skóry. Ten związek stanowi fizjologiczny składnik płaszcza hydrolipidowego skóry, pełniąc działanie ochronne oraz utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Okazuje...

Jak skutecznie zapuścić włosy Jak skutecznie zapuścić włosy?

Zapuszczanie włosów – żmudny i bierny proces oczekiwania na moment, aż włosy osiągną upragnioną długość? Niekoniecznie. Oczywiście można ograniczyć się jedynie do czekania na porost włosów, ale można także zrobić...

Podejrzewasz łysienie androgenowe Udaj się do trychologa. Podejrzewasz łysienie androgenowe? Udaj się do trychologa.

Mocne i zdrowe włosy to bardzo ważny element wpływający korzystnie na wizerunek; zwłaszcza dla kobiet – jest to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety, coraz częściej zarówno kobiety, jak i mężczyźni...