Ziołowe terapie wzmacniające włosy

ziołowe terapie na włosyJednym z najczęstszych problemów dotyczących włosów jest ich nadmierne wypadanie. Dziś już wiadomo, że przyczyn wypadania włosów jest wiele, a zatem terapia łysienia może być złożonym i długotrwałym procesem. Bez względu na przyczynę łysienia, na pewno nie zaszkodzi wzmocnienie włosów przy pomocy odpowiednio zbilansowanej diety oraz naturalnych kuracji ziołowych. Roślinne terapie wzmacniające włosy okazują się być bezpieczną, a zarazem skuteczną metodą wzmacniania włosów. Dają one bowiem możliwość zastosowania ich zarówno jako wzmocnienia włosów od wewnątrz (napary ziołowe, suplementy), jak i z zewnątrz (wcierki, płukanki, maski).

Rośliny najzdrowsze dla włosów

Najczęstszymi przyczynami wypadania włosów są zaburzenia hormonalne, niedobory pokarmowe czy stres. Aby wzmocnić włosy, należy wówczas – poza wyeliminowaniem przyczyny osłabienia włosów – zadziałać zarówno na macierz włosa, mieszek włosowy, jak i skórę głowy. Dlaczego? Gdyż taka kompleksowa pielęgnacja zapewnia dostarczenie składników budulcowych dla macierzy włosa, wspomaga mikrokrążenie krwi skóry głowy, zapewnia optymalny poziom dotlenienia oraz odżywienia mieszków włosowych. Dzięki temu włos będzie mocniej zakotwiczony w skórze, a mieszki włosowe zapewnią intensywny wzrost włosa.

Najpopularniejszą formą wzmacniania włosów jest picie naparów ziołowych, które dostarczają witamin i minerałów budujących włosy i zapewniających ich szybki porost. Wiele roślin wykorzystywanych jest także ze względu na zdolność pobudzenia krążenia krwi skóry głowy. Poprawa ukrwienia skóry głowy przekłada się na odżywienie cebulek włosowych, a zatem ograniczenie wypadania włosów oraz szybszy ich wzrost. Dzięki temu na dobre możesz pożegnać osłabione i rzadkie włosy. Skuteczne mogą ponadto okazać się zioła o działaniu przeciwzapalnym, dostarczającym cennych antyutleniaczy oraz ekstraktów roślinnych o działaniu łagodzącym i nawilżającym.

Najzdrowsze napary i suplementy roślinne dla włosów

Najbardziej znane zioła wzmacniające włosy to pokrzywa zwyczajna i skrzyp polny. To właśnie te napary spożywane są najczęściej w celu poprawy kondycji włosów. Istnieją jednak inne cenne rośliny, których spożywanie w formie naparu czy suplementu może okazać się skutecznym sposobem ograniczającym wypadanie włosów. Mowa chociażby o:

– rozmarynie
– soku z brzozy
– bambusie
– rumianku
– nasturcji
– lawendzie
– korzeniu łopianu

Bardziej wyspecjalizowanym działaniem wyróżniają się suplementy zawierające ekstrakty z takich roślin jak wierzbownica drobnolistna czy palma sabałowa. Rośliny te skutecznie walczą z łysieniem androgenowym, czyli najczęstszą postacią łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Rośliny te hamują bowiem aktywność enzymu odpowiedzialnego za przemianę testosteronu do DHT. DHT, czyli dihydrotestosteron powoduje obkurczenie mieszków włosowych oraz spowalnia porost włosów. Taka suplementacja stanowi naprawdę skuteczną alternatywę dla hormonalnych terapii łysienia androgenowego.

Domowe kosmetyki ziołowe

Poza wzmocnieniem włosów naparami i suplementami roślinnymi, warto pokusić się o naturalną pielęgnację ziołami. W celu wzmocnienia włosów warto przetestować następujące domowe formuły pielęgnujące:

– wcierkę z cebuli, wcierkę z czarnej rzepy pobudzające krążenie krwi i wzmacniające mieszki włosowe
– wcierkę z kozieradki o działaniu przeciwzapalnym, regenerującym i odżywczym
– płukanki z pokrzywy, skrzypu czy bambusa, które wzmacniają strukturę włosów i wspomagają ich wzrost
– płukankę z rozmarynu, lawendy czy liści brzozy o działaniu stymulującym wzrost włosów i minimalizującym ich wypadanie
– maskę z oleju kokosowego oraz olejku rozmarynowego i lawendowego, która łagodzi podrażnienia, odżywia i wzmacnia włosy
– maska z oleju rycynowego i żółtka, wzmacniającą i dogłębnie odżywiającą włosy i skórę głowy.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...