Co najlepiej stosować na porost włosów?

co stosować na porost włosówProblemy z włosami mogą przyjmować rozmaite oblicze – jedni borykają się z ich łamliwością i matowieniem, inni – z rozdwojonymi końcówkami. Często spotykaną przypadłością jest nadmierne wypadanie włosów i łysienie, a także zbyt powolny wzrost włosów. Co można stosować, aby przyspieszyć porost włosów?

Dlaczego włosy wolno rosną? I jak przyspieszyć porost włosów?

Cykl życiowy włosa trwa kilka lat, po czym włos wypada, a na jego miejsce odrasta nowy. Za wzrost włosa odpowiada czynność mieszków włosowych, gdzie zachodzą intensywne podziały komórkowe i dochodzi do wydłużania włosa. W ciągu życia mieszki włosowe przechodzą około 20 – 30 takich cykli, a średni przyrost długości włosa to 8 – 10 mm na miesiąc.

Spowolniony wzrost włosów wynikać może wynikać z osłabionej czynności mieszków włosowych, a także zniszczenia łodygi włosa, jego wykruszania i łamliwości. Najczęstsze przyczyny spowolnionego wzrostu włosów to:

W celu przyspieszenia porostu włosów należy zadbać o odpowiednią dietę, pielęgnację włosów oraz skóry głowy a także stosować specjalistyczne preparaty stosowane miejscowo oraz suplementy. Bardzo często spowolniony wzrost włosów wiąże się z ich osłabieniem, wypadaniem i faktycznym lub jedynie optycznym przerzedzeniem. Aby bez obawy spoglądać codziennie w lustro i nie krępować się w żadnej życiowej sytuacji – warto zagęścić optycznie włosy używając sprawdzonego i bezpiecznego preparatu, jakim jest DrHair. Preparat ten zawiera mikroskopijnej wielkości włókna keratynowe, czyli stworzone z fizjologicznego budulca włosa, które integrują się z macierzą włosów i uzupełniają ich objętość. Mikrowłókna do włosów w żaden sposób nie szkodzą włosom – wprost przeciwnie, chroniąc je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki nim w 30 sekund zyskasz fryzurę swoich marzeń. A jak zadbać o objętość i porost włosów na dłuższą metę?

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania. Efekt widoczny jest po zaledwie kilkunastu sekundach, podczas których będziesz świadkiem, jak twoja fryzura rośnie, rośnie i wcale nie zamierza przestać!Przejdź do sklepu

Domowe sposoby na porost włosów

Przeanalizujmy domowe sposoby na porost włosów. Tym, co bez wątpienia możesz zrobić dla swoich włosów w domowym zaciszu – jest odpowiednio skomponowana dieta. Jeśli dostarczy ona minerałów, witamin, aminokwasów i nienasyconych kwasów tłuszczowych – włosy będą mocniejsze, piękniejsze i będą szybko rosnąć. Warto zatem jeść jak najwięcej warzyw i owoców, chudego mięsa, ryb i nabiału, roślin strączkowych, pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz nierafinowanych olejów roślinnych. Do picia najlepsze będą napary ziołowe ze skrzypu czy pokrzywy, które doskonale wzmacniają włosy i pobudzają ich porost.

Włosy będą szybciej rosły dzięki domowej pielęgnacji. Przyrządzone własnoręcznie kosmetyki o dużej zawartości naturalnych składników odżywiają skórę głowy i mieszki włosowe. Efekt? Szybszy porost włosów. Oto najciekawsze receptury:

Preparaty na porost włosów

na porost włosówJakie preparaty można stosować w celu przyspieszenia porostu włosów? Jedne z nich stosowane są miejscowo na skórę głowy płyny, które zawierają składniki o działaniu:

Połączenie aplikowania na skórę tego typu specyfików z masażem skóry głowy daje jeszcze lepszy efekt.

Suplementacja na porost włosów

Włosy można pobudzić także do wzrostu suplementacją. Skład tego typu preparatów także ma na celu odżywienie mieszków włosowych, a umożliwiają to następujące składniki:

Trwająca minimum kilka miesięcy kuracja opierająca się na właściwej diecie, suplementacji i pielęgnacji, powinna poskutkować szybszym porostem włosów i ich wzmocnieniem.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...