Odpowiednia dieta jako klucz do zadbanych włosów

Często zapominamy, że zewnętrzna pielęgnacja włosów to nie wszystko. Źle ułożona dieta oraz przebyte choroby to najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Jakie składniki należy dostarczać organizmowi, aby Twoja fryzura zawsze wyglądała idealnie? Jakich nawyków żywieniowych należy unikać?

Z jakich mikro i makroelementów zbudowane są włosy?

Podstawowym składnikiem włosa jest keratyna (nie mylić z kreatyną). Jest to hydrofobowe białko o wysokiej zawartości aminokwasów siarkowych – cysteiny oraz metioniny. Siarka jest silnym spoiwem cząsteczek aminokwasowych. Jest odpowiedzialna za wytrzymałość, elastyczność i sprężystość włosów. Keratyna jest dostarczana do cebulek przez krwiobieg i pochodzi z pokarmów wysokobiałkowych. Warto zauważyć, że restrykcyjne diety są szczególnie szkodliwe dla kondycji włosów, skóry i paznokci. Mogą one zaburzyć proces wzrostu czy regeneracji naszych włosów.

Jakie pokarmy wspomagają porost włosów?

1. Orzechy

Już nasze babcie wiedziały o korzyściach zdrowotnych spożywania orzechów i codziennie podrzucały nam ich garść. Laskowe, włoskie, ziemne – które z nich królowały w Twoim domu? Często mówi się, że orzechy wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, ale warto zauważyć, że ich prozdrowotne właściwości sięgają znacznie dalej. Zawarta w nich biotyna wspomaga trawienie (odpowiada za rozkład białek, tłuszczów i aminokwasów) i przyspiesza porost włosów.

2. Awokado

dieta na włosyWłaściwości tłuszczu z awokado są doskonale znane i z powodzeniem wykorzystywane w kosmetyce. Olej z awokado, nakładany bezpośrednio na włosy, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Oprócz stosowania na zewnątrz, warto zadbać o dostarczenie tłuszczu z awokado z pożywieniem do wewnątrz organizmu. Awokado zawiera mnóstwo składników, które uszczęśliwiają Twoje ciało – jego miąższ jest bogaty w witaminę A, D, E i kwasy tłuszczowe omega 9. Nienasycone tłuszcze oddziałują nie tylko na porost włosów, ale równocześnie pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi i dbają o nasze zdrowie emocjonalne.

3. Nasiona dyni i słonecznika

Dzieciństwo nieodzownie kojarzy się ze skubaniem słonecznika i wyjadaniem smacznych nasion. Kto z nas nie spędzał tak popołudni na ławce pod blokiem? Może Cię zdziwić, jak wiele dobroci kryje się w tych małych, niepozornych ziarnach. Nasiona słonecznika i dyni zawierają duże ilości żelaza, które jest niezbędne do zapewnienia zdrowia naszym włosom. Ponadto są bogate w witaminę A, E, K, cynk i kwasy tłuszczowe omega 3. Rozważ to, gdy następnym razem staniesz przed dylematem doboru składników do wiosennej sałatki. Dorzucisz nasiona czy jednak z nich zrezygnujesz?

4. Szpinak i inne zielone warzywa liściaste

Dlaczego warto dorzucić na talerz trochę zielonych liści? Szpinak jest nieocenionym źródłem żelaza, które ma bardzo duży wpływ na odpowiednią budowę naszych włosów. Jego brak jest jedną z głównym przyczyn wypadania włosów, ponieważ niedostateczna ilość żelaza hamuje transport tlenu i innych składników odżywczych do cebulek włosów.

5. Jajka

Włosy w dużej mierze składają się z białka, dlatego tak ważna jest jego obecność w pokarmie, który każdego dnia dostarczamy naszemu organizmowi. Zastanów się, które produkty są bogate w proteiny i włącz je do swojej diety. Mała podpowiedź – jajko zawiera prawie 100 g białka w 100 g produktu. To całkiem dobry wynik, nieprawdaż? Oprócz jajek, warto spojrzeć przychylnym okiem na mięsa, ryby, nasiona, kiełki, otręby zbóż i orzechy.

Witaminy i minerały niezbędne dla Twoich włosów

[HAIR LEWA]Podstawowym budulcem włosów są białka i ukryte w nich aminokwasy siarkowe. Substancje, które równie korzystnie wpływają na wygląd włosów to żelazo, jod, krzem, miedź, selen, magnez i cynk. Witamina C i E są odpowiedzialne za mocne i lśniące włosy. Witaminy z grupy B są związane z wieloma procesami dotyczącymi naszych włosów, zaczynając od regulowania pracy gruczołów łojowych, przez wspomaganie regeneracji aż po zapobieganie siwieniu. Dłuższe niedobory witaminy A mogą powodować zahamowanie wzrostu włosów. Natomiast braki witaminy H mogą być przyczyną szybszego wypadania włosów.

Włosy potrzebują witaminy D

Witamina D3 to związek o aktywności analogicznej do hormonów, który reguluje cykl życiowy komórek skóry oraz włosów. W obrębie mieszków włosowych znajdują się receptory VDR, które są wrażliwe na działanie witaminy D3. Regularność i cykliczność zmian w strukturze włosów, obejmujących wypadanie włosów i wyrastanie na ich miejsce nowych, zapewnia piękną i bujną fryzurę. Witamina D niezbędna jest w procesie regulacji cyklu wzrostu włosa, zwłaszcza najważniejszej jego fazy, czyli anagenu. Faza ta, trwająca około 3 do 6 lat, warunkuje wzrost włosa.

Rola witaminy D3 w utrzymaniu bujnej fryzury i zahamowaniu nadmiernego wypadania włosów to także:

  • regulowanie aktywności gruczołów łojowych na skórze głowy
  • ograniczenie nadmiernego rogowacenia naskórka
  • hamowanie stanów zapalnych w obrębie mieszków włosowych

 
W wielu badaniach klinicznych wykazano skuteczność suplementacji większych dawek witaminy D w przypadku terapii licznych schorzeń przyczyniających się do nadmiernej utraty włosów. Mowa chociażby o łuszczycy skóry głowy, łysieniu plackowatym, androgenowym czy telogenowym. Wykazano także bezpośrednią zależność między niskim poziomem witaminy D3 w organizmie a nasileniem wypadania włosów. U większości osób dotkniętych rozmaitymi typami łysienia stwierdzono bardzo niski poziom witaminy D3. Wniosek? Jeśli chcesz cieszyć się piękną i bujną fryzurą – zadbaj o właściwą podaż witaminy D3. Zapobiegniesz w ten sposób wypadaniu włosów, a jeśli już dotyczy Cię ten problem – uzupełnisz terapię łysienia.

Witamina D3 dla włosów – skąd ją dostarczyć?

Głównym źródłem pozyskiwania witaminy D3 w organizmie jest jej synteza skórna. Aby nie doprowadzić do niedoboru witaminy D3, należałoby codziennie opalać się przez kilkanaście minut. W naszej strefie klimatycznej jest to niestety niemożliwe – okres jesienno – zimowy to czas niemal zerowej ekspozycji na słońce. Nawet w lecie spędzamy całe dnie w pracy, a jeśli już wystawiamy skórę na działanie słońca – stosujemy filtry anty – UV.

Jeśli chodzi o dostarczanie witaminy D3 z dietą – jej najbogatszym źródłem są ryby morskie: węgorz, dorsz, makrela, śledź. Jednak spożycie ryb może okazać się niewystarczające. Dziś za najpewniejszy sposób na dostarczenie odpowiednich ilości witaminy D3 uznawana jest suplementacja. Eksperci zalecają suplementowanie witaminy D3 każdemu w okresie od września do marca, a osobom unikającym słońca – przez cały rok. Wybieraj suplementy z naturalną witaminą D3, najlepiej w formie łatwych do zażycia kapsułek, o formule wolnej od syntetycznych dodatków. Regularna suplementacja większych dawek witaminy D3, rzędu 2000 IU wpłynie korzystnie na zdrowie i urodę, nie niosąc ze sobą ryzyka przedawkowania.

Odchudzasz się? Zadbaj o włosy!

Jeśli jesteś w trakcie odchudzania bądź dopiero planujesz kurację odchudzającą – musisz szczególną troską otoczyć swoje włosy. Osoby odchudzające się bardzo często deklarują, że już na początku przygody z odchudzaniem zauważają, że włosy stają się osłabione i wypadają. Podstawą pielęgnacji włosów jest oczywiście zapobieganie ich niedoborom – jednak dieta odchudzająca może nie dostarczyć odpowiednio wysokich dawek witamin i minerałów. Wtedy doskonałym rozwiązaniem są suplementy diety na włosy. Jak wybrać dobre witaminy na włosy? Powinny to być naturalne witaminy i minerały, których źródłem w suplemencie diety są ekstrakty roślinne. Pożądana jest obecność standaryzowanych wyciągów ziołowych, a także wysokich dawek witamin. Najważniejszą dla włosów witaminą jest biotyna – dlatego nie powinno jej zabraknąć w suplemencie diety na włosy. Dobrze, gdy tabletki wzmacniające włosy zawierają także niedoborowe pierwiastki – cynk i selen.

Doskonałe efekty może także przynieść umiejętne komponowanie diety. Skutecznym sposobem na zachowanie niskiej kaloryczności diety z jednoczesnym wzbogaceniem jej o witaminy i minerały jest spożywanie jak największych ilości zielonych liści warzyw, a także picie naturalnych soków warzywnych. Ponadto unikać należy picia nadmiernych ilości kawy i stosowania środków moczopędnych czy przeczyszczających.

A jeśli włosy już się przerzedzą…

Jeśli Twoje włosy z natury nie są zbyt gęste, a odchudzanie jeszcze pogarsza ich stan lub doświadczasz znacznej utraty włosów – konieczne jest wzmocnienie ich profesjonalnymi zabiegami. Doskonale sprawdza się mezoterapia igłowa lub laser biostymulujący. Takie zabiegi wykonasz w gabinecie medycyny estetycznej, natomiast w domu możesz stosować naturalną pielęgnację wzmacniającą. Postaw na naturalne, ziołowe wcierki czy maski wzmacniające. Stosuj masaże skóry głowy, unikaj syntetycznych kosmetyków i zabiegów stylizujących, a także rozjaśniania włosów.

Jeśli przerzedzone włosy są dla Ciebie źródłem kompleksów i marzysz o możliwości zamaskowania nieestetycznych prześwitów na głowie – codziennie możesz użyć mikrowłókien do zagęszczania włosów. Taki preparat jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, zapewniając zagęszczenie i pogrubienie włosów w dowolnym momencie. Prosta aplikacja, bezpieczeństwo stosowania i przystępna cena czynią takie rozwiązanie dostępnym absolutnie dla każdego.

Ziołowe terapie wzmacniające włosy

Ziołowe terapie wzmacniające włosyRoślinne terapie wzmacniające włosy okazują się być bezpieczną, a zarazem skuteczną metodą wzmacniania włosów. Dają one możliwość zastosowania ich zarówno jako wzmocnienia włosów od wewnątrz (napary ziołowe, suplementy), jak i z zewnątrz (wcierki, płukanki, maski).

Rośliny najzdrowsze dla włosów

Najczęstszymi przyczynami wypadania włosów są zaburzenia hormonalne, niedobory pokarmowe czy stres. Aby wzmocnić włosy, należy wówczas – poza wyeliminowaniem przyczyny osłabienia włosów – zadziałać zarówno na macierz włosa, mieszek włosowy, jak i skórę głowy. Dlaczego? Taka kompleksowa pielęgnacja zapewnia dostarczenie składników budulcowych dla macierzy włosa, wspomaga mikrokrążenie krwi skóry głowy, zapewnia optymalny poziom dotlenienia oraz odżywienia mieszków włosowych. Dzięki temu włos będzie mocniej zakotwiczony w skórze, a mieszki włosowe zapewnią intensywny wzrost włosa.

Najpopularniejszą formą wzmacniania włosów jest picie naparów ziołowych, które dostarczają witamin i minerałów budujących włosy i zapewniających ich szybki porost. Wiele roślin wykorzystywanych jest także ze względu na zdolność pobudzenia krążenia krwi skóry głowy. Poprawa ukrwienia skóry głowy przekłada się na odżywienie cebulek włosowych, a zatem ograniczenie wypadania włosów oraz szybszy ich wzrost. Dzięki temu na dobre możesz pożegnać osłabione i rzadkie włosy. Skuteczne mogą ponadto okazać się zioła o działaniu przeciwzapalnym, dostarczające cennych antyutleniaczy oraz ekstraktów roślinnych o działaniu łagodzącym i nawilżającym.

Najzdrowsze napary i suplementy roślinne dla włosów

Najbardziej znane zioła wzmacniające włosy to pokrzywa zwyczajna i skrzyp polny. To właśnie te napary spożywane są najczęściej w celu poprawy kondycji włosów. Istnieją jednak inne cenne rośliny, których spożywanie w formie naparu czy suplementu może okazać się skutecznym sposobem ograniczającym wypadanie włosów. Mowa chociażby o:

  • rozmarynie
  • soku z brzozy
  • bambusie
  • rumianku
  • nasturcji
  • lawendzie
  • korzeniu łopianu

 
Bardziej wyspecjalizowanym działaniem wyróżniają się suplementy zawierające ekstrakty z takich roślin jak wierzbownica drobnolistna czy palma sabałowa. Rośliny te skutecznie walczą z łysieniem androgenowym, czyli najczęstszą postacią łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Rośliny te hamują bowiem aktywność enzymu odpowiedzialnego za przemianę testosteronu do DHT. DHT, czyli dihydrotestosteron powoduje obkurczenie mieszków włosowych oraz spowalnia porost włosów. Taka suplementacja stanowi naprawdę skuteczną alternatywę dla hormonalnych terapii łysienia androgenowego.

Domowe kosmetyki ziołowe

Poza wzmocnieniem włosów naparami i suplementami roślinnymi, warto pokusić się o naturalną pielęgnację ziołami.

W celu wzmocnienia włosów warto przetestować następujące domowe formuły pielęgnujące:

  • wcierkę z cebuli, wcierkę z czarnej rzepy pobudzające krążenie krwi i wzmacniające mieszki włosowe
  • wcierkę z kozieradki o działaniu przeciwzapalnym, regenerującym i odżywczym
  • płukanki z pokrzywy, skrzypu czy bambusa, które wzmacniają strukturę włosów i wspomagają ich wzrost
  • płukankę z rozmarynu, lawendy czy liści brzozy o działaniu stymulującym wzrost włosów i minimalizującym ich wypadanie
  • maskę z oleju kokosowego oraz olejku rozmarynowego i lawendowego, która łagodzi podrażnienia, odżywia i wzmacnia włosy
  • maskę z oleju rycynowego i żółtka, wzmacniającą i dogłębnie odżywiającą włosy i skórę głowy.

 

Najskuteczniejsze suplementy dla włosów – jak wybierać?

Najskuteczniejsze suplementy dla włosów – jak wybieraćJeśli włosy poddawane są agresywnym zabiegom chemicznym, nasza dieta nie jest odpowiednio zbilansowana, zauważamy przerzedzone włosy, które zaczynają nadmiernie wypadać na skutek stresu lub zaburzeń hormonalnych –  potrzebne może być profesjonalne wsparcie. Na kondycję włosów pozytywnie wpłynąć mogą suplementy – powinny być to jednak preparaty specjalistyczne, o starannie skomponowanym składzie.

Po pierwsze – skład

Wybierając preparat na włosy powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na zawartość w jego składzie substancji czynnych. Większość preparatów zawiera biotynę, w niektórych znaleźć można związki siarki czy kwasy tłuszczowe. To jednak za mało – suplement wzmacniający osłabione, przerzedzone, łamliwe i wypadające włosy powinien zawierać skład bazujący na wielu substancjach czynnych, które uzupełniają nawzajem swoje działanie i oddziałują na wiele aspektów funkcjonowania włosów.

Osłabione włosy potrzebują zarówno składników budujących macierz włosa, które wspomogą regenerację, jak i składników ograniczających ich wypadanie. Kluczową rolę spełniają substancje wspomagające krążenie krwi w skórze głowy oraz pobudzające pracę mieszków włosowych. Jakich zatem składników poszukiwać w suplementach na włosy? Zwróć uwagę przede wszystkim na zawartość skrzypu polnego oraz bambusa, które pobudzają krążenie krwi oraz dostarczają cennych minerałów. Bardzo korzystny wpływ na włosy wywiera także palma sabałowa – bardzo skutecznie łagodzi ona objawy łysienia androgenowego.

Włosy wzmocnione zostaną dzięki suplementacji cynku, selenu, siarki, krzemu czy biotyny – te związki niezbędne są do syntezy kolageny, wchodzą w skład macierzy włosa, chronią przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Rzadko w suplementach na włosy spotkać można kwas fosfatydowy, warto jednak znaleźć formułę zawierającą ten cenny składnik, gdyż skutecznie stymuluje on porost włosów.

Po drugie – jakość

Jeśli chcesz kompleksowo wzmocnić włosy, musisz wybierać wyłącznie suplementy doskonałej jakości. Jest ona wyrażana jest nie tylko składem preparatu, ale także obecnością dodatkowych, syntetycznych dodatków. Takie chemiczne komponenty mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie i ograniczyć bioprzyswajalność składników aktywnych. Substancje czynne powinny mieć naturalne pochodzenie – takie witaminy czy ekstrakty ziołowe zadziałają szybko i skutecznie, zauważalnie poprawiając kondycję włosów. Ważne są także dawki cennych składników – te zbyt niskie nie przyniosą pożądanego efektu.

Podsumowując – dobrej jakości suplement trychologiczny, który stosowany jest regularnie przez okres co najmniej kilku miesięcy, wzmocni włosy i ograniczy ich wypadanie. Stosowany profilaktycznie – zapobiegnie ich osłabieniu, odżywi je i zapewni ich piękny wygląd.

Tłuszcze dla zdrowych włosów

Tłuszcze dla zdrowych włosówTłuszcze to jedne z najdoskonalszych naturalnych kosmetyków, które mogą być stosowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, wpływając pozytywnie na kondycję skóry, włosów i paznokci. Działają odżywczo, wspomagają nawilżanie i regenerację, wykazują także działanie przeciwzapalne. Stosowanie zewnętrzne cennych tłuszczów sprowadza się do modnych obecnie zabiegów olejowania włosów, natomiast wewnętrzne – do wysokiego spożycia nienasyconych kwasów tłuszczowych, a zwłaszcza kwasów omega 3.

Olejowanie włosów – najbardziej odżywcza pielęgnacja dla Twoich włosów

Olejowanie włosów to nic innego jak pielęgnacja włosów naturalnymi, tłoczonymi na zimno olejami. Dostarczają one wielu cennych składników wpływających korzystnie na zdrowie i wygląd włosów.

Składniki dostarczane dzięki olejowaniu włosów:

  • witamina A, D, E i K
  • nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe
  • sterole
  • antyutleniacze

 
Taki skład zapewnia kompleksowe odżywienie włosów, redukcję stanów zapalnych, regulację wydzielania łoju, przywrócenie odpowiedniej porowatości włosów. Zabieg olejowania może być przeprowadzony na wiele sposobów – najczęściej metodą prób i błędów każdy znajduje taką technikę aplikacji oleju na włosy, która przynosi pożądany efekt. Można olejować włosy mokre lub suche, nakładać olej bezpośrednio na włosy lub po zmieszaniu go z maską czy odżywką. Wspólnym mianownikiem każdego zabiegu olejowania powinien być czas trwania zabiegu – minimum dwie godziny, a także stworzenie optymalnych warunków dla wchłaniania się substancji czynnych. Najlepiej w tym celu sprawdzi się specjalny czepek i podgrzany ręcznik owinięty wokół głowy. Dla każdego oleju uniwersalny jest także sposób jego zmywania – dobrze jest po zabiegu nałożyć na włosy maskę, która zemulguje tłuszcz i ułatwi jego usunięcie szamponem.

A jaki olej wybrać? To zależy od rodzaju włosów, a ściślej – porowatości włosów:

  • włosy niskoporowate o gładkiej powierzchni i dobrej kondycji ogólnej dobrze reagują na pielęgnację olejem kokosowym, słonecznikowym, rycynowym, lnianym, palmowym, babassu czy masłem shea
  • włosy średnioporowate (takie spotykane są najczęściej) można olejować olejem kokosowym, słonecznikowym, z pestek dyni, jojoba czy z kiełków pszenicy
  • włosy wysokoporowate najlepiej reagują na olej konopny, z pestek winogron, lniany, z orzechów włoskich, wiesiołka, z nasion maliny, ogórecznika czy sojowy.

 

Najzdrowsze koktajle dla pięknych i mocnych włosów

Najzdrowsze koktajle dla pięknych i mocnych włosówWłosy przede wszystkim potrzebują witamin i minerałów, a także antyutleniaczy. Niestety – wiele osób ma problem ze spożywaniem odpowiedniej ilości warzyw i owoców. To może odbić się niekorzystnie na kondycji włosów. Jeśli nie masz pomysłu w jakiej postaci przyjmować wystarczająco dużo warzyw, owoców i innych odżywczych składników diety – przyrządzaj pyszne koktajle.

Jak komponować koktajle, aby wzmocniły Twoje włosy?

Jeśli Twoim problemem są włosy matowe i łamliwe, cienkie i zniszczone lub borykasz się z przerzedzonymi włosami – koniecznie zadbaj o ich odżywienie. Przyczyny problemów z włosami są oczywiście bardzo zróżnicowane, niemniej jednak nigdy nie zaszkodzi właściwie komponowana dieta.

×
Kluczem do skuteczności działania koktajli jest dostarczenie związków o następującym działaniu:

  • działających przeciwzapalnie – mowa o antyutleniaczach zawartych we wszystkich owocach i warzywach, nienasyconych kwasach omega 3, które znaleźć można w siemieniu lnianym, chia, płatkach migdałowych
  • pobudzających krążenie krwi – doskonale sprawdzi się w tej roli miód, napar z zielonej herbaty, napar z pokrzywy, sok z aloesu, warzywa zielonolistne (jarmuż, szpinak, rukiew wodna, botwinka, liście rzodkiewki)
  • wspomagających syntezę kolagenu i keratyny – poszukuj źródeł aminokwasów, np. chudego twarogu, odżywek białkowych, orzechów i komponuj je ze źródłami witaminy C, która jest niezbędna do syntezy kolagenu; najwięcej witaminy C znajdziesz w kiwi, truskawkach, natce pietruszki, cytrusach czy papryce
  • odżywiających włosy – potrzebujesz żelaza (znajdziesz je w szpinaku czy orzechach), cynku (najwięcej mają go pestki dyni, migdały, płatki owsiane czy kakao), witamin z grupy B (poszukuj ich w zielonych liściach warzyw, otrębach i zarodkach pszennych, bananach czy drożdżach)

 
Jak w praktyce wygląda komponowanie koktajli wzmacniających włosy? Oto kilka propozycji:

  • zmiksuj dwie garści szpinaku, kilka truskawek, łyżkę oleju lnianego, łyżkę płatków owsianych i szklankę soku z pomarańczy
  • zmiksuj miąższ z połowy liścia aloesu, z dodatkiem naparu z zielonej herbaty, łyżki nasion chia, kiwi i kilkoma truskawkami
  • zmiksuj dwie łyżki płatków owsianych z naparem z pokrzywy, łyżeczką miodu, połową banana oraz garścią winogron
  • zamiast tradycyjnej „małej czarnej” możesz rano wypić smoothie z filiżanki kawy, połowy banana, szczypty cynamonu oraz łyżeczki oleju kokosowego nierafinowanego.

 

A czego unikać w trosce o włosy?

Zarówno przyrządzając koktajle wzmacniające włosy, jak i jakikolwiek inny posiłek unikaj produktów, które nie służą Twoim włosom. Mowa o działającym prozapalnie cukrze, tłuszczach typu trans zawartych w żywności przetworzonej, margarynach czy fast foodach. Niewskazane jest spożywanie żywności przetworzonej, gdyż zawiera ono mnóstwo konserwantów, syntetycznych barwników czy aromatów. Uważaj także na produkty, które wywołują u Ciebie dyskomfort trawienny –mogą to być produkty zawierające gluten czy laktozę. Jeśli jesteś na nie uczulony, nasilać będą one stan zapalny w organizmie, co powodować może osłabienie włosów. Konieczne jest oczywiście unikanie alkoholu, który zaburza wchłanianie wielu witamin i prowadzić może do niedoborów pokarmowych.

Źródła wiedzy:

https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/diety/dieta-wzmacniajaca-wlosy-i-paznokcie-jakie-witaminy-i-mineraly-aa-Fdjs-jvzB-TddV.html
https://wylecz.to/wlosy/dieta-na-wlosy/
https://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-zdrowe-wlosy

Od dziecka interesowały mnie fryzury i stylizacje włosów. Swoje życie zawodowe związałam ze swoją pasją. Od prawie 10 lat zajmuję się zagadnieniami związanymi z pielęgnacją włosów, ich wypadaniem czy metodami ich wzmacniania. Dzięki współpracy z Dr Hair mogę podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Stres – największy wróg Twoich włosów Amoniak, stres i temperatura – jak wpływają na Twoje włosy?

Czy wiesz, że stres nie jest sprzymierzeńcem Twojego zdrowia? W jaki sposób wpływa on na kondycję Twoich włosów? Coraz częściej słyszy się o tym, że niskie i wysokie temperatury mogą...

Łysienie u dzieci – wcale nie należy do rzadkości Pielęgnacja włosów i łysienie u dzieci

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy, które będą dodawały pewności siebie. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest odpowiednia pielęgnacja włosów, którą należy rozpocząć już od pierwszych dni...

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Problemy z włosami i skórą głowy – co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Copyright © 2015-2018 DrHair.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
język:
Brak produktów