Najczęstsze problemy z włosami u kobiet i mężczyzn

Problemy z włosamiWłosy to jeden z elementów budujących nasz wizerunek. Jednak bardzo wielu z nas nie jest zadowolonych z wyglądu włosów. Najczęściej uskarżamy się na cienkie i łamliwe włosy, ich nadmierne wypadanie oraz przerzedzenie fryzury. Inne częste problemy to rozdwajające się końcówki i nadmierne przesuszenie włosów lub – wprost przeciwnie – skłonność włosów do przetłuszczania. Z czego wynika stale pogarszająca się kondycja włosów w dzisiejszych czasach, gdy mamy dostęp do doskonałej jakości kosmetyków i zabiegów pielęgnujących?

Nadmiernie wypadające włosy – najczęstszy problem

Włosy to w rzeczywistości zrogowaciałe, martwe komórki tworzące łodygę włosa – a zatem nie zachodzą tu żadne procesy życiowe. Być może to sprawia, że włos jest podatny na wszelkie uszkodzenia – bo nie ma możliwości jego natychmiastowego zregenerowania. Natomiast częścią włosa, w której zachodzą intensywne procesy, jest mieszek włosa. Jeśli z różnych powodów zostanie on osłabiony – włos wypada.

Najczęstsze przyczyny osłabienia mieszków włosowych i ich konsekwencje to:

  • zaburzenia hormonalne, np. niedoczynność tarczycy, zbyt niski poziom estrogenów bądź zbyt wysoki poziom androgenów; ten ostatni jest najczęstszą przyczyną łysienia, tzw. łysienia androgenowego, wynikającego z nadwrażliwości mieszków włosowych na działanie testosteronu i jego pochodnej DHT; wtedy mieszek ulega zanikowi, a włos – wypada
  • niedobory żywieniowe, czyli źle zbilansowana dieta; niedobór kluczowych dla zdrowia i wyglądu włosów minerałów, witamin i innych składników szybko odbija się ma kondycji włosa; najważniejsze składniki pokarmowe to: miedź, siarka, krzem, chrom, magnez, żelazo, witaminy z grupy B, witamina A i E, aminokwasy siarkowe, nienasycone kwasy tłuszczowe
  • stres i używki – o ich szkodliwym wpływie na zdrowie i wygląd napisano już wiele; nie inaczej jest z włosami – szybko ulegną osłabieniu i wzmożonemu wypadaniu
  • niewłaściwa pielęgnacja – kupno dobrej jakości kosmetyku okazuje się być niewystarczające, gdyż po pierwsze – kosmetyk musi być dostosowany do potrzeb włosów i skóry głowy, a po drugie – nadużywamy zabiegów stylizujących z wykorzystaniem wysokiej temperatury – a to dla włosów katastrofa.

 
Te i inne czynniki mogą powodować, że bardzo szybko pojawią się rzadkie włosy i nieestetycznie wyglądająca fryzura. Jak sobie radzić z nadmiernym wypadaniem włosów lub – co gorsza – łysieniem? Należy zadbać o zdrowy styl życia, właściwą dietę, zastąpić chociaż część drogeryjnych kosmetyków specjalistycznymi dermokosmetykami bądź… kosmetykami domowej roboty. Niekiedy jest oczywiście konieczne włączenie leczenia przez dermatologa. To wszystko rozwiązania długoplanowe – na ich efekty trzeba poczekać. A co z dzisiejszym wyjściem ze znajomymi? Co z uczuciem skrępowania, bo na głowie widoczne są prześwity gołej skóry? Co z ciągłym tłumaczeniem dlaczego Twoja fryzura wygląda inaczej niż zwykle (w domyśle – po prostu gorzej)?

×
Jest na to proste rozwiązanie – to nanowłókna do włosów DrHair, czyli innowacyjny kosmetyk dający efekt natychmiastowego pogrubienia i zagęszczenia włosów. Wystarczy jego równomierne rozprowadzenie na obszarach głowy z mniej obfitym owłosieniem, a specjalne mikrowłókna keratynowe połączą się z naturalnymi włosami i błyskawicznie pogrubią i zagęszczą przerzedzone włosy. DrHair to preparat odporny nawet na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto dodać, że preparat nie brudzi skóry czy odzieży.

Przesuszone, zniszczone włosy i rozdwojone końcówki

Jeśli myślisz, że częste stosowanie kosmetyków dobrze wpływa na włosy – możesz się mylić. Jest to bowiem prawdą tylko po części. Jeśli stosujesz naturalne, najlepiej domowej roboty kosmetyki – rzeczywiście odżywią one włosy. Jednak zwykłe drogeryjne kosmetyki aż kipią od konserwantów, barwników czy podrażniających substancji, które sprzyjają przesuszeniu i zniszczeniu włosów. Dołóż do tego częste używanie suszarki, opalanie, kąpiele w słonej wodzie – i przepis na katastrofę na głowie gotowy. Bardzo szybko pojawią się rozdwojone końcówki, suchość i łamliwość włosów, rzadkie i cienkie włosy. Najlepszy program naprawczy to zrezygnowanie z działania na włosy wysoką temperaturą oraz stosowanie jak najbardziej naturalnych kosmetyków.

Źródła wiedzy:

http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,10-przyczyn-wypadania-wlosow,galeria,203226.html
https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-wypadania-wlosow

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Stres – największy wróg Twoich włosów Amoniak, stres i temperatura – jak wpływają na Twoje włosy?

Czy wiesz, że stres nie jest sprzymierzeńcem Twojego zdrowia? W jaki sposób wpływa on na kondycję Twoich włosów? Coraz częściej słyszy się o tym, że niskie i wysokie temperatury mogą...

Łysienie u dzieci – wcale nie należy do rzadkości Pielęgnacja włosów i łysienie u dzieci

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy, które będą dodawały pewności siebie. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest odpowiednia pielęgnacja włosów, którą należy rozpocząć już od pierwszych dni...

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Problemy z włosami i skórą głowy – co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Copyright © 2015-2018 DrHair.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
język:
Brak produktów