Przegląd najpopularniejszych metod przedłużania włosów

Przegląd najpopularniejszych metod przedłużania włosówCoraz więcej osób doświadcza nadmiernego wypadania włosów, a tym samym wzrasta liczba osób poszukujących skutecznej metody zagęszczania włosów. Dobra metoda zagęszczania włosów powinna zapewnić natychmiastowy i nienaganny estetycznie efekt, a także być metodą nieinwazyjną. Jakie sposoby na zagęszczenie włosów spełniają te wymagania?

Najszybsze sposoby na zagęszczenie włosów

Przerzedzenie włosów może wynikać z wielu czynników i może mieć różnorodny charakter – od przerzedzenia lekkiego po bardzo zaawansowane, od chwilowej i odwracalnej utraty włosów po trwałe wyłysienie. Bez względu na przyczynę przerzedzenia włosów oraz jego charakter, najbardziej pożądane są metody zagęszczania włosów przynoszące natychmiastowy efekt. Nawet jeśli utrata włosów ma charakter odwracalny, terapia potrwa wiele miesięcy, a pierwsze zauważalne efekty w postaci zagęszczenia fryzury nie pojawią się szybko. Dlatego dużym powodzeniem cieszą się metody stosowane doraźnie, które dają natychmiastowy efekt zagęszczenia włosów.

Metodą całkowicie bezpieczną dla włosów i umożliwiającą zagęszczenie ich w dowolnym momencie jest użycie mikrowłókien zagęszczających do włosów. Włókna keratynowe dostępne są w postaci preparatów aplikowanych bezpośrednio na włosy. Ich rozpylenie na włosy powoduje przyłączenie mikroskopijnych włókienek do struktury włosów, co odbywa się na zasadzie oddziaływań elektrostatycznych. Włókna keratynowe dają efekt pogrubienia fryzury i zagęszczenia jej, który utrzymuje się do następnego mycia włosów. Dobrej jakości włókna zagęszczające są odporne na działanie czynników atmosferycznych, ponadto nie podrażniają skóry głowy i nie naruszają struktury włosów.

Inną metodą natychmiastowego zagęszczania włosów są klipsy z pasmami włosów, czyli tzw. doczepki. Metoda ta jest szybką i dostępną dla każdego metodą zagęszczania włosów oraz ich przedłużania. Ograniczeniem stosowania takiej metody zagęszczania fryzury jest niezadowalający efekt estetyczny oraz brak możliwości zastosowania tej metody u osób o krótkich i znacznie przerzedzonych włosach. Także stosowanie peruki nie zawsze zapewnia pożądany efekt estetyczny.

Zaawansowane metody zagęszczania włosów

Osoby o przerzedzonej fryzurze, które oczekują trwałego efektu zagęszczenia fryzury, powinny przede wszystkim skoncentrować się na zdiagnozowaniu przyczyny wypadania włosów i wyleczenia jej. Na efekty leczenia łysienia trzeba oczywiście poczekać – a nie zawsze są one zadowalające. Właściwą terapię leczenia można uzupełnić o inwazyjne metody zagęszczania włosów, takie jak:

– zabiegi medycyny estetycznej, zwłaszcza mezoterapię igłową z wykorzystaniem koktajli odżywczych lub osocza bogatopłytkowego oraz laseroterapię
– metoda IMD 2 Gen, czyli zespalanie ze skórą głowy mikroskóry z w umocowanymi na niej włosami; ta niechirurgiczna metoda zagęszczania włosów zapewnia świetny efekt estetyczny, utrzymujący się do kilku lat; ograniczeniem stosowania tej metody jest jej wysoki koszt
– zabiegi mikrochirurgiczne, czyli przeszczepienie włosów na drodze wszczepiania pojedynczych włosów bądź fragmentów owłosionej skóry głowy; tu także ograniczeniem jest wysoki koszt zabiegu, a także jego inwazyjność i występowanie kilku przeciwwskazań do wykonania zabiegu; ponadto osoba poddająca się zabiegowi musi posiadać na tyle włosów, aby przeszczepić je na nieowłosione obszary skóry.

Od dziecka interesowały mnie fryzury i stylizacje włosów. Swoje życie zawodowe związałam ze swoją pasją. Od prawie 10 lat zajmuję się zagadnieniami związanymi z pielęgnacją włosów, ich wypadaniem czy metodami ich wzmacniania. Dzięki współpracy z Dr Hair mogę podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Dopisać jeszcze jakieś jedno zdanie dłuższe.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...

Brak produktów