Rzadkie włosy – przyczyny i sposoby, aby dodać fryzurze objętości

rzadkie włosyKiedyś rzadkie włosy kojarzone były jedynie z podeszłym wiekiem i traktowane jako naturalna konsekwencja starzenia się. Dziś problem przerzedzonych włosów dotyka osób w każdym wieku, co jest konsekwencją trybu życia, błędów pielęgnacyjnych i żywieniowych czy współtowarzyszących chorób. Jakie są przyczyny rzadkich włosów? I czy można poprawić wygląd przerzedzonej fryzury?

Kto boryka się z problemem rzadkich włosów?

Przyczyn przerzedzenia włosów może być wiele. Niektóre osoby mają po prostu uwarunkowaną genetycznie mniejszą ilość włosów lub są one cieńsze, co daje efekt mało bujnej fryzury. Wtedy nie poprawimy zapewne kondycji włosów, ale możemy wykorzystać sprytne sposoby na zamaskowanie małej objętości fryzury. Jeśli jednak nasza fryzura nagle ulega przerzedzeniu – warto przyjrzeć się sposobowi, w jaki traktujemy swoje włosy, swojej diecie, a także – zrobić podstawowe badania w celu skontrolowania stanu zdrowia.

Niewłaściwa pielęgnacja włosów, używanie niedopasowanych do rodzaju włosów kosmetyków czy nadużywanie prostownicy i suszarki powoduje nadmierną łamliwość włosów. Włosy wykruszają się wtedy na różnej długości, co bardzo szybko doprowadzi do przerzedzenia fryzury. Ponadto osłabieniu ulec mogą mieszki włosowe, czego konsekwencją będzie ich nasilone wypadanie.

Niedobory w diecie najważniejszych witamin i minerałów, a także białka i kwasów tłuszczowych, powodują wypadanie włosów oraz ich ścieńczenie. W podobny sposób na włosy niekorzystnie oddziałują często dziś diagnozowane zaburzenia hormonalne. Najczęstszą przyczyną nadmiernej utraty włosów jest łysienie androgenowe, za które odpowiedzialne są męskie hormony płciowe. Łysienie androgenowe dotyka osób obu płci i najczęściej zaczyna się w wieku 20 – 40 lat. Z kobietami obchodzi się nieco łagodniej, powodując jedynie przerzedzenie fryzury, zaś u mężczyzn prowadzi do całkowitej utraty włosów.

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania.Przejdź do sklepu Kolejnym częstym zaburzeniem hormonalnym, którego objawem są rzadkie włosy jest niedoczynność tarczycy. U kobiet problematyczny może okazać się także okres poporodowy, gdy kombinacja stresu, niedoborów pokarmowych oraz zaburzeń hormonalnych skutkuje przerzedzeniem włosów.

Należy wspomnieć jeszcze o łysieniu plackowatym – o tyle wyjątkowym, że dotyka nawet dzieci i ma tendencję do samoistnego ustępowania po upływie kilkunastu miesięcy. Charakterystyczny jest także jego obraz – na skórze głowy pojawiają się niewielkie obszary całkowitego wyłysienia, wielkości monety.

Jak zagęścić rzadkie włosy w domu

Bardzo często nadmierne wypadanie włosów wymaga leczenia przez dermatologa lub trychologa – i o tym za chwilę. Jednak bez względu na przyczynę osłabienia i przerzedzenia włosów, warto jest zadbać o włosy domowymi sposobami. Przede wszystkim należy zacząć od diety – włączyć do niej jak najwięcej warzyw i owoców, produktów zbożowych, chudego mięsa i ryb, olejów roślinnych oraz orzechów i nasion. Co jeszcze? Pielęgnuj włosy kosmetykami specjalnego przeznaczenia – wzmacniającymi mieszki włosowe i zwiększającymi gęstość włosów. Najlepiej sprawdzą się w tym celu dermokosmetyki. Świetne będą ponadto kosmetyki domowej roboty – toniki i płukanki ziołowe do włosów, a także odżywcze maski. I jeszcze jedno – bezwzględnie unikać należy suszenia czy modelowania włosów na gorąco. Na efekty takiej naturalnej, domowej terapii poczekać na leży co najmniej kilka miesięcy. A jeśli oczekujesz natychmiastowego efektu – sięgnij po DrHair.

przerzedzone włosyMikrowłókna do włosów DrHair to najskuteczniejszy i najszybszy sposób na gęstą fryzurę. Wystarczy 30 sekund, aby pożegnać rzadkie włosy – zaaplikowanie specjalnego proszku na włosy powoduje wiązanie się nanowłókien z macierzą włosa. Same włókienka są niewidoczne, gdyż dzięki osiągnięciom nanotechnologii uzyskać można było ich minimalne rozmiary. Jednak osadzone równomiernie na włosach daję spektakularny efekt pogrubionych i zagęszczonych włosów. Mikrowłókna do włosów DrHair wytrzymają kontakt z silnym wiatrem bądź deszczem, nie zafarbują ubrań ani nie pobrudzą skóry. Ich aplikację można powtarzać codziennie, całkowicie zapominając o przerzedzonych włosach i nieatrakcyjnej fryzurze.

Profesjonalne sposoby na rzadkie włosy

Utrzymujące się nadmierne wypadanie włosów, które powoduje zauważalne przerzedzenie fryzury, powinno być skonsultowane z lekarzem. Bardzo często zaawansowane wypadanie włosów i łysienie wymaga leczenia. Przede wszystkim stosowane są miejscowo na skórę głowy leki typu minoksydyl, które pobudzają krążenie krwi w skórze. Mieszki włosowe są lepiej odżywione i dotlenione, a to prowadzi bezpośrednio do wzmocnienia włosów i ich szybszego wzrostu.

Niekiedy stosowane są leki sterydowe – miejscowo i ogólnie, najczęściej w przypadku łysienia plackowatego. Ponadto łysienie androgenowe wymaga unormalizowania poziomu męskich hormonów w organizmie, co osiągane jest na drodze hamowania konwersji testosteronu do metabolitu DHT. Najczęściej stosowany jest finasteryd.

Rzadkie włosy doskonale reagują ponadto na zabiegi medycyny estetycznej – laseroterapię, krioterapię oraz mezoterapię igłową. Najbardziej inwazyjnym zabiegiem, który jest bardzo kosztowny, choć daje trwały efekt – jest przeszczep włosów.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...