Keratyna do włosów – czy naprawdę działa?

Piękne, lśniące i mocne włosy to marzenie każdego z nas. Włosy mają bowiem ogromny wpływ na nasz ogólny wizerunek. Jednak mimo coraz bardziej wymyślnych metod ich pielęgnacji – doskonałych kosmetyków czy specjalistycznych suplementów, stan włosów wielu z nas sukcesywnie się pogarsza. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele – od złej diety, poprzez stres, schorzenia o charakterze zapalnym czy hormonalnym, aż po przeciążenie włosów zabiegami stylizacyjnymi.

Jeśli myślimy o wzmocnieniu i regeneracji włosów – od razu przychodzi nam na myśl keratyna. Nic dziwnego – keratyna jest głównym budulcem włosa. Jakie znalazła zastosowanie w kuracjach upiększających włosy? Czy keratynowe kosmetyki są równie skuteczne co specjalistyczne, upiększające terapie keratynowe?

Działanie keratyny na włosy

keratyna do włosówKeratyna to białko budujące włosy, skórę i paznokcie. Wytwarzana jest w mieszkach włosowych i buduje łodygę włosa. Keratyna syntetyzowana jest m.in. w mieszkach włosowych, a do jej powstania niezbędna jest obecność aminokwasów: cysteiny, cystyny, alaniny, metioniny, waliny, leucyny, lizyny. Zapewnia nienaganny wygląd włosów, ich połysk i miękkość, warunkuje także ich zdrowie. Dzięki niej włosy są sprężyste, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy termiczne oraz mają wyższy potencjał regeneracyjny. Ponadto rodzaj wiązań keratynowych warunkuje kształt i skręt włosa.

Uszkodzenie struktury włosa przez stylizowanie ich na gorąco, trwałą ondulację, rozjaśnianie i farbowanie, używanie ozdób do włosów, promieniowanie słoneczne powoduje zubożenie go w keratynę. Uzupełnienie jej niedoborów wpłynie natomiast na poprawę stanu włosów.

Gdy w organizmie brakuje keratyny

Zbyt niska zawartość keratyny we włosach skutkuje ich łamliwością, wypadaniem włosów, rozdwajaniem się końcówek oraz matowieniem. Niedobory keratyny najczęściej wynikają ze zbyt niskiej podaży białka, a ściślej – aminokwasów siarkowych. Sposobów na uzupełnienie keratyny w organizmie jest kilka – mowa o diecie bogatej w aminokwasy siarkowe oraz suplementach diety. Najlepsze źródła aminokwasów siarkowych (metioniny i cysteiny) to mięso i ryby, nabiał, jaja. Natomiast źródła siarki organicznej to przede wszystkim chrzan, cebula, czosnek, kapusta czy kalafior.

Uzupełnieniem diety bogatej w białko może być stosowane suplementów diety. Preparaty zawierające keratynę bardzo często mają skład wzbogacony o składniki pobudzające syntezę keratyny, takie jak biotyna, siarka czy witamina C. Bardzo często tabletki na włosy zawierają ponadto magnez, krzem, żelazo, witaminy D, A i E oraz witaminy z grupy B, które odżywiają mieszki włosowe i wzmacniają strukturę włosa.

Kosmetyki keratynowe do włosów

×
Na rynku kosmetyków do włosów nie brakuje preparatów, które zawierają keratynę hydrolizowaną. Jest to wodny roztwór białka, zawierający łatwo dostępne składniki budulcowe włosa, głównie aminokwasów siarkowych. Keratynowe szampony, odżywki i maski nadają się do codziennego stosowania. Najlepiej jest stosować zestaw keratynowych kosmetyków do włosów, np. szampon i maskę, gdyż uzupełniają one nawzajem swoje działanie. Włosy zyskują nawilżenie, blask i sprężystość, przestają być osłabione i łamliwe. Włosy są zregenerowane, zyskują na gęstości i objętości.

Dostępna jest także keratyna w czystej postaci, wyglądająca jak żółtobrunatna, klarowna ciecz. Stosowanie jej na włosy w takiej postaci może paradoksalnie prowadzić do ich przesuszenia na drodze tzw. przeproteinowania, ale już zmieszanie kilku kropel płynnej keratyny z szamponem czy odżywką daje świetny efekt.

Zagęszczanie włosów włóknami keratynowymi

Jeśli zależy Ci na natychmiastowym efekcie zagęszczenia włosów w warunkach domowych, a także na możliwości otrzymanie takiego efektu zawsze, gdy potrzebujesz, aby Twoja fryzura wyglądała nienagannie – sięgnij po włókna keratynowe zagęszczające włosy. Kosmetyki keratynowe wygładzają włosy, jednak nie należy się spodziewać efektu zagęszczenia i objętości włosów. A nanowłókna do włosów DrHair to innowacyjny produkt bazujący na nanotechnologii. Oznacza to, iż użyte w nim włókna keratynowe są możliwie najmniejszych rozmiarów i doskonale scalają się z matrycą włosa. Rozpylenie produktu na suchych włosach powoduje natychmiastowe zagęszczenie włosów, które oprze się negatywnemu wpływowi wiatru czy deszczu. Codziennie możesz w ten sposób zadbać o nienaganny wygląd fryzury, bez względu na okoliczności.

Zalety stosowania mikrowłókien do włosów DrHair to natychmiastowy efekt, szeroka gama kolorystyczna produktu i perfekcyjny efekt wizualny, brak alergii czy podrażnień oraz wygoda stosowania. Nie ma obecnie lepszej metody domowego zagęszczania włosów niż DrHair.

Keratynowa odbudowa włosów

keratynowe zagęszczanie włosówW profesjonalnych salonach fryzjerskich keratynowa pielęgnacja włosów wkracza na wyższy poziom – mowa o specjalistycznym zabiegu keratynowej odbudowy włosów. Zabieg ten nazywany jest także keratynowym prostowaniem włosów i polega na wprowadzeniu keratyny w głąb włosa przy pomocy nagrzanego do 230 stopni ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Ciepło powoduje otwarcie łusek włosa i penetrację keratyny w głąb macierzy włosa. Potem łuski zamykają się, zatrzymując wprowadzoną keratynę w strukturze włosa. Dzięki temu włosy poddawane są zaawansowanej regeneracji i odbudowie.

Efekty po zabiegu keratynowej odbudowy włosów to:

  • włosy wygładzone, bez efektu puszenia
  • połysk i sprężystość włosów
  • scalone końcówki
  • zagęszczone włosy o pogrubionej średnicy
  • włosy podatne na stylizację

 
Efekty zabiegu utrzymują się do 5 miesięcy, po czym zabieg może być powtórzony.

Źródła wiedzy:

https://portal.abczdrowie.pl/keratyna-do-wlosow
https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/keratyna-na-lsniace-wlosy-i-mocne-paznokcie-zastosowanie-keratyny-w-ko-aa-Dtew-hmSE-nNTm.html

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Stres – największy wróg Twoich włosów Amoniak, stres i temperatura – jak wpływają na Twoje włosy?

Czy wiesz, że stres nie jest sprzymierzeńcem Twojego zdrowia? W jaki sposób wpływa on na kondycję Twoich włosów? Coraz częściej słyszy się o tym, że niskie i wysokie temperatury mogą...

Łysienie u dzieci – wcale nie należy do rzadkości Pielęgnacja włosów i łysienie u dzieci

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy, które będą dodawały pewności siebie. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest odpowiednia pielęgnacja włosów, którą należy rozpocząć już od pierwszych dni...

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Problemy z włosami i skórą głowy – co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Copyright © 2015-2018 DrHair.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
język:
Brak produktów