Domowe metody zagęszczania włosów

domowe metody zagęszczania włosówKażdy, kogo dotknął problem nadmiernego wypadania włosów i przerzedzonej fryzury wie, jak trudno jest zamaskować prześwitującą przez włosy skórę głowy. Wie, jak bardzo przerzedzenia i wyłysienia na głowie mogą niekorzystnie wpłynąć na samoocenę oraz ogólny wizerunek. Nie oznacza to jednak, że trzeba nauczyć się z tym żyć, wprost przeciwnie – dziś do dyspozycji każdego, kto doświadczył wypadania włosów, pozostają skuteczne metody zagęszczania włosów.

Jedną z nich, dostępną w domowym zaciszu, są naturalne metody zagęszczania włosów. Polegają one na kompleksowym odżywieniu włosów od wewnątrz, przy pomocy diety oraz od zewnątrz – przy pomocy specjalistycznych dermokosmetyków oraz kosmetyków domowej roboty.

Zagęszczanie włosów – kosmetyki do zadań specjalnych

Jeśli Twoje włosy są rzadkie lub cienkie, możesz optycznie je zagęścić, nadając fryzurze objętość. Wykorzystaj w tym celu kosmetyki zwiększające objętość – szampony czy maski. Kosmetyki te przede wszystkim cechują się bardzo lekką formułą nie obciążającą włosów, co umożliwia ich odpowiednią stylizację, czyli odbicie ich od nasady głowy. Kosmetyki te nawilżają mocno włosy, dodając im sprężystości.

Innym bardzo skutecznym sposobem na natychmiastowe zagęszczenie włosów są mikrowłókna do włosów DrHair. Preparat ten daje efekt optycznego zagęszczenia, ale także pogrubia włosy, gdyż nanowłókna wiążą się z macierzą włosa, zwiększając objętość fryzury. Zastosowane w preparacie DrHair włókna kolagenowe odporne są na działanie wiatru czy wilgoci i stosowane mogą być codziennie, w każdej sytuacji. Kilkadziesiąt sekund wystarczy, aby móc cieszyć się nienagannym wyglądem fryzury – bez ryzyka uczuleń, korzystając z szerokiej gamy kolorystycznej DrHair.

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania.Przejdź do sklepu Doskonale sprawdzi się zagęszczanie włosów przy pomocy specjalistycznych ampułek. Aplikowane są one na skórę głowy, najczęściej z towarzyszącym temu masażem skóry. Zawierają one substancje czynne pobudzające krążenie krwi w skórze głowy, co bezpośrednio odżywia i dotlenia mieszki włosowe. Efektem jest szybszy porost i większa gęstość włosów. Najważniejsze składniki tego typu preparatów to:

Kuracja tego typu preparatami trwa minimum trzy miesiące.

Domowa, naturalna pielęgnacja włosów

zagęszczanie włosów w domuWiele osób polega także na domowej roboty kosmetykach, które wiele lat temu z powodzeniem zastępowały te drogeryjne. Najpopularniejsze receptury na zagęszczenie włosów i ich wzmocnienie to:

Stylizuj sprytnie

Dobrym sposobem na optyczne zagęszczenie włosów jest właściwa ich stylizacja. Chodzi zarówno o sposób ułożenia włosów, ale także użyte w tym celu kosmetyki. Ważne jest także, aby nie nadużywać stylizowania na gorąco – suszarka, prostownica czy lokówka niszczą włosy, przesuszają je, sprzyjają ich łamaniu oraz wypadaniu. Jeśli zatem konieczne jest użycie suszarki – to tylko z chłodnym nawiewem. Do układania włosów warto używać minimalnych ilości kosmetyków stylizujących.

Efekt optycznego zagęszczenia fryzury uzyskać można poprzez delikatne jej natapirowanie, wykonanie na włosach lekkich fal czy loków, zaczesania ich na miejsca dotknięte przerzedzeniami. Ponadto do stylizacji można użyć tresek wykonanych z syntetycznych lub naturalnych włosów, które podczepiane są na specjalnych klamerkach do własnych włosów i natychmiast je zagęszczają.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...