Przeszczep włosów

łysienie plackowatePrzerzedzenie włosów lub całkowite wyłysienie to coraz częściej diagnozowana przypadłość, która może negatywnie wpłynąć na jakość życia dotkniętych nią osób. W poszukiwaniu skutecznych metod poprawy wyglądu fryzury wielu z nas trafi w końcu na opcję przeszczepu włosów. Czy taka metoda jest skuteczna w każdym przypadku łysienia?

Wskazania do przeszczepu włosów

Przeszczep włosów to trwała metoda uzupełniania przerzedzenia lub całkowitej utraty włosów na danym obszarze skóry głowy. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest możliwość pobrania od pacjenta włosów do przeszczepu. Jeśli zatem pacjent został dotknięty całkowitą utratą włosów na całej głowie – przeszczep nie może być przeprowadzony. Najczęstszymi pacjentami klinik medycyny estetycznej oferujących przeszczepianie włosów są panowie, którzy stracili włosy na przodzie i środku głowy, zaś posiadają wianuszek włosów z tyłu głowy. Taki typ łysienia, charakterystyczny dla mężczyzn, czyli całkowita łysina na czubku i dojść bujne owłosienie z tyłu głowy, umożliwia sprawne pobranie materiału do przeszczepu. Natomiast kobiety bardzo często nie łysieją całkowicie, a na sporych obszarach głowy dochodzi do znacznego przerzedzenia włosów. Wtedy przeszczep jest możliwy, gdy znaleźć można taki obszar głowy, który pozwala na pobranie włosów do przeszczepu.

Przeszczepianie włosów wskazane jest w przypadku:

Jak przebiega zabieg przeszczepienia włosów?

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania.Przejdź do sklepu Zabieg przeszczepienia włosów wymaga konsultacji ze specjalistą i wykonania odpowiednich badań: morfologii krwi, układu krzepnięcia, poziomu glukozy, badania ogólnego moczu oraz antygenów HbS i HCV. Na trzy dni przed zabiegiem należy zrezygnować z picia alkoholu, a na dobę przed zabiegiem – z palenia papierosów. Na zabieg należy zgłosić się z umytymi włosami, bez stosowania jakichkolwiek kosmetyków stylizujących. Przeszczep w określoną okolicę głowy wymaga pobraniu kilkuset przeszczepów z owłosionych okolic głowy. Kiedyś pobranie przeszczepu polegało na wycięciu fragmentu skóry i wypreparowaniu włosów. Dziś wystarczy specjalna aparatura, która na drodze mikro nakłuć i zasysania włosów powoduje ich pobranie. Nakłucia mają głębokość około 1 mm.

W drugiej fazie zabiegu pobrane przeszczepy włosów są „wstrzeliwane” w miejsca docelowe przy pomocy specjalnych pneumatycznych głowic. Cały zabieg trwa około 4 – 8 godzin, co zależy od ilości przeszczepianych włosów.

Postępowanie pozabiegowe

Po zabiegu przeszczepienia włosów wymagane jest zachowanie odpowiedniej higieny. Można stosować chłodne okłady. Niewielki obrzęk oraz swędzenie ustępuje po kilku dniach. Najbliższe dni po zabiegu wymagają unikania picia alkoholu i palenia tytoniu, opalania, wysiłku fizycznego, stosowania na skórę głowy kosmetyków mogących uczulać (z alkoholem czy perfumowanych) oraz suszenia włosów suszarką.

Zabieg cechuje bardzo wysoka skuteczność i brak ryzyka odrzucenia przeszczepu. W okresie około 3 miesięcy po zabiegu przeszczepione włosy jednorazowo wypadają, jednak mieszki ponawiają swoją pracę i włosy zaczynają odrastać. Przeszczepione mieszki włosowe produkują włosy do końca życia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg przeszczepienia włosów to procedura mikrochirurgiczna, która nie może być przeprowadzona absolutnie u każdego. Zabieg nie będzie mógł być wykonany w przypadku:

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...