Zagęszczanie włosów zabiegami medycyny estetycznej

zagęszczanie włosówPiękne i gęste włosy to marzenie każdego z nas. Niestety – coraz częściej musimy borykać się z problemem nadmiernego wypadania włosów, które w dłuższej perspektywie czasu prowadzi do zauważalnego przerzedzenia fryzury bądź całkowitego wyłysienia.

Spośród wielu metod zagęszczania włosów godne uwagi są rozwiązania dostarczane przez medycynę estetyczną. Umożliwiają one szybie i skuteczne przywrócenie gęstości fryzury.

Mezoterapia igłowa

Jedną z najskuteczniejszych oraz najczęściej wybieranych metod zagęszczania włosów jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten polega na nakłuwaniu skóry głowy w celu wprowadzenia w głąb skóry substancji odżywczych, pobudzających krążenie krwi oraz stymulujących wzrost włosów. Najczęściej stosowane substancje aktywne to:

Najnowszymi opcjami jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego oraz komórek macierzystych. Pozyskiwane są one na drodze odwirowania krwi pobranej od pacjenta. Mają one wybitną aktywność biologiczną, pobudzając skutecznie wzrost mieszków włosowych i produkcję włosów.

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania. Efekt widoczny jest po zaledwie kilkunastu sekundach, podczas których będziesz świadkiem, jak twoja fryzura rośnie, rośnie i wcale nie zamierza przestać!Przejdź do sklepu

Wskazania do zagęszczania włosów metodą mezoterapii igłowej to:

Seria 4 – 6 zabiegów, przeprowadzonych w odstępach 2 – 3 tygodni dadzą zauważalną poprawę. Mezoterapii nie wykonuje się u osób z alergiami, cukrzycą, gorączką, chorobą nowotworową czy u kobiet w ciąży.

Naświetlanie lampami LED

zagęszczanie włosów - sposoby dr hairNaświetlanie skóry głowy lampą LED to nieinwazyjne, bezbolesna i skuteczna metoda pobudzenia wzrostu włosów oraz zahamowania ich nadmiernego wypadania. Światło LED wyróżnia się niską intensywnością oraz zdolnością do miejscowego ogrzewania skóry, co powoduje poprawę ukrwienia skóry. Dodatkowo nasilony zostaje metabolizm komórkowy. Jakich efektów można się spodziewać? Przyspieszenia wzrostu włosów, zahamowania ich wypadania, pogrubienia włosów oraz zauważalnej poprawy kondycji włosów.

Wskazaniem do wykorzystania lampy LED w celu naświetlania skóry głowy jest polekowe wypadania włosów, łysienie androgenowe, powolny wzrost włosów, zauważalnie cienkie włosy oraz nadmierny łojotok skóry głowy.

W celu osiągnięcia optymalnych efektów wymaganych jest kilka serii zabiegów po 10 naświetleń. Jeden zabieg trwa około 25 minut.

Zagęszczanie włosów metodą mikropigmentacji

Mikropigmentacja medyczna skóry głowy to zabieg medycyny estetycznej polegający na wprowadzeniu w skórę głowy specjalnych pigmentów. Ich umiejętna aplikacja daje efekt optycznego zagęszczenia fryzury u osób dotkniętych przerzedzeniem włosów. Metoda ta zalecana jest także osobom z całkowitą utratą włosów, u których wprowadzenie pigmentów nadaje skórze głowy wygląd taki, jakby pokryta była gęstymi, krótko ściętymi włosami.

Zaletami zabiegu jest bezpieczeństwo, gdyż stosowane są wyłącznie naturalne barwniki oraz szybki efekt końcowy. Najczęściej wymagane są 2 – 3 sesje trwające około 1 – 3 godzin. Ponadto sam zabieg nakłuwania stymuluje skórę głowy i mieszki włosowe, co skutkować może nasilonym wzrostem włosów.

Taka technika optycznego zagęszczania włosów szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku maskowania zakoli bądź obszarów wyłysienia w łysieniu plackowatym. Przed zabiegiem pigmentacji należy unikać podrażnień i uszkodzeń skóry głowy, zaś po zabiegu przez około 7 dni konieczne jest unikanie kosmetyków, podrażnień, aktywności fizycznej, opalania, korzystania z sauny czy basenu. Efekt zabiegu utrzymuje się przez 2 do 4 lat i może być poddawany korekcie i uzupełnianiu.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...