Dieta na zdrowe i gęste włosy

dieta na włosyGęste i bujne włosy to niewątpliwie atrybut kobiecości, ale także mężczyźni marzą o bujnej fryzurze. Niestety – u osób obojga płci często zdarzają się problemy z nadmiernym wypadaniem włosów i przerzedzeniami na skórze głowy. Im szybciej zaczniemy wzmacniać włosy, tym mniejsze spustoszenie powstanie na naszych głowach. Co zatem robić? Wzmacniać włosy odpowiednimi kosmetykami naturalnymi oraz aptecznymi preparatami wzmacniającymi włosy. Dbać o zminimalizowanie zabiegów stylizujących z wykorzystaniem wysokich temperatur. Wzmocnić włosy od środka przy pomocy odpowiednio skomponowanej diety.

Każda kuracja wzmacniająca włosy musi potrwać, co jest uwarunkowanie cyklem wzrostu włosa i czasem potrzebnym na jego odrośnięcie. W okresie przejściowym, gdy naszej fryzurze nadal brakuje objętości, warto zastosować sprytne triki na optyczne jej zagęszczenie. Jest to bardzo proste, gdyż pojawił się innowacyjny preparat DrHair, czyli nanowłókna do włosów. Przedrostek nano oznacza, iż preparat skomponowany jest z mikroskopijnych struktur wielkości porównywalnej z atomami, które trwale wiążą się ze strukturą włosa. Co to oznacza w praktyce? Zaaplikowanie włókien DrHair na włosy powoduje pogrubienie ich średnicy, co natychmiastowo zamaskuje przerzedzenia. Fryzura zyskuje trwały, naturalny i estetyczny wygląd, opierający się szkodliwemu działaniu warunków atmosferycznych. I można tak codziennie!

A wracając do diety – jak i co jeść, aby nasze włosy odwdzięczyły się nam blaskiem i gęstością?

Co jeść, aby zagęścić włosy?

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania.Przejdź do sklepu Włosy to ta struktura ciała, która w bardzo szybki sposób reaguje na niedobory pokarmowe. W drugą stronę jest tak samo – właściwe skomponowana dieta w stosunkowo szybki sposób poprawi kondycję włosów, a także zapobiegnie ich wypadaniu w przyszłości. Zagęszczanie włosów dietą wymaga dostarczenia następujących składników:

A czego należy unikać?

Poza dostarczaniem ważnych dla zdrowia i piękna włosów składników odżywczych, warto wiedzieć, co nie służy naszym włosom. Niektóre składniki diety mogą bowiem pogarszać ich kondycję – a także kondycję owłosionej skóry głowy. Niewskazane jest zatem spożywanie:

Składniki te osłabiają organizm, sprzyjają rozwojowi miejscowych stanów lokalnych, nasilają konwersję testosteronu do metabolitu DHT, który znacząco osłabia włosy. Dbaj zatem o urozmaiconą i zdrową dietę oraz odpowiednie nawodnienie organizmu, a będziesz cieszyć się bujną fryzurą i zbędne okażą się specjalistyczne metody zagęszczania włosów.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Laminowanie włosów – w domu czy u fryzjera Laminowanie włosów – w domu czy u fryzjera?

Laminowanie włosów to zabieg dedykowany włosom zniszczonym zabiegami rozjaśniania czy prostowania włosów, włosom matowym i pozbawionym elastyczności, z rozdwojonymi końcówkami. Zabieg ten polega na powleczeniu powierzchni włosa warstwą ochronną, która...

Przeproteinowanie włosów – jak mu zapobiegać Przeproteinowanie włosów – jak mu zapobiegać?

Podstawowym budulcem włosów jest keratyna, czyli białko strukturalne. Większość z nas kojarzy zatem udaną pielęgnację włosów z dostarczeniem składników białkowych. Świadczy o tym ogromna popularność terapii keratynowych oraz powszechne występowanie...

Porowatość włosów – jak wpływa na ich pielęgnację Porowatość włosów – jak wpływa na ich pielęgnację?

Porowatość włosów to jedna z najważniejszych cech je charakteryzujących. Sposób ułożenia łusek włosowych determinuje bowiem wygląd włosów, sposób ich układania się, podatność na zabiegi stylizacyjne, ale także rodzaj pielęgnacji włosów....