Zagęszczanie włosów – przegląd metod

zagęszczanie włosów - sposoby dr hairOsłabione włosy z tendencją do wypadania to codzienność wielu z nas. Bardzo często sami przyczyniamy się do problemów z wypadaniem włosów, po czym sami chcemy poradzić sobie z problemem.

Tak naprawdę przyczyn wypadania włosów może być wiele, a sposób leczenia zależy od rodzaju łysienia. Zazwyczaj terapia trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, a większości z nas zależy przecież na jak najszybszym efekcie – w końcu przerzedzona fryzura wygląda bardzo nieestetycznie i stanowić może źródło kompleksów.

Czy istnieją zatem szybkie metody zagęszczania włosów, które dadzą doraźny bądź trwały efekt bujnej czupryny? Oczywiście, że tak. A peruka jest tylko jednym z nich – i to wybieranym coraz rzadziej, gdyż nowoczesne sposoby na zagęszczenie włosów dają niezwykle naturalny efekt.

Zagęszczanie włosów – domowe sposoby

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania.Przejdź do sklepuDomowe metody zagęszczania włosów sprowadzają się do stosowania kosmetyków, które natychmiast dodają objętości oraz takich, które stymulują wzrost włosów i powodują ich pogrubienie. Na natychmiastowy efekt bujnej fryzury można liczyć po użyciu szamponu lub odżywki dodającej objętości, które unoszą włosy u nasady. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak wyłącznie u osób, które mają dość równomierne przerzedzenia na skórze głowy. Dostępne są także pudry dodające objętości. Natomiast najbardziej innowacyjnym obecnie kosmetykiem, który zapewnia natychmiastowy i doskonały wizualnie efekt zagęszczenia włosów, jest DrHair, czyli nanowłókna do włosów. Jak zagęścić włosy przy pomocy tego preparatu? Bardzo prosto i szybko – poradzi sobie z tym absolutnie każdy. Wystarczy rozpylić produkt na suchych włosach, a specjalne nanowłókna zwiążą się ze strukturą włosów, powodując ich zauważalne zagęszczenie. DrHair odporny jest na działanie wiatru czy opadów, nie uczula i nie farbuje, a ponadto dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, co gwarantuje optymalnie dopasowany efekt końcowy.

W celu długotrwałego zagęszczenia włosów można stosować maski i płukanki, które przy dłuższym stosowaniu powodują pogrubienie struktury włosów, ich zagęszczenie oraz szybszy wzrost. Mowa chociażby o doskonale znanych od lat maskach na bazie oliwy i żółtek, oleju rycynowego i nafty, awokado i oleju kokosowego czy drożdży i mleka. Dobre efekty przynoszą także ziołowe płukanki na bazie pokrzywy, skrzypu, kozieradki czy czarnej rzepy.

Pomocniczo można stosować masaże skóry głowy, które mają na celu jej lepsze ukrwienie i odżywienie mieszków włosowych. Włosy staną się mocniejsze i bardziej lśniące. Oczywiście nie należy zapominać o odpowiedniej diecie i suplementacji – takie wzmocnienie włosów od środka to niezwykle ważne uzupełnienie każdej terapii wzmacniającej i zagęszczającej włosy.

Zagęszczanie włosów u kobiet

Panie znacznie gorzej niż mężczyźni znoszą fakt nadmiernego wypadania włosów czy zauważalnego przerzedzenia fryzury, jednak mają też nieco większy niż panowie arsenał metod zagęszczania włosów. Jedną z najczęściej wybieranych jest przedłużanie i zagęszczanie włosów u fryzjera. Zabieg ten polega na doczepieniu syntetycznych lub naturalnych pasm włosów do naturalnych włosów. Po około 3 godzinach uzyskamy zabieg gęstych i długich włosów, choć rozczarowanie może przyjść w momencie odczepiania włosów. Wtedy mechanicznie uszkodzona może zostać spora część własnych włosów.

zagęszczanie włosówTrwałą metoda zagęszczania włosów jest ich przeszczep. Kiedyś przeszczep włosów polegał na pobraniu od pacjenta fragmentu owłosionej skóry głowy i pobrania z nich materiału do przeszczepu. Dziś natomiast dostępna jest metoda S. A. F. E. R., czyli niechirurgiczny przeszczep włosów. Polega on na pobraniu wyłącznie pojedynczych zespołów mieszków włosowych. Zaletą tej metody jest naturalny i trwały efekt, zaś wadą – znaczny koszt.

Zagęszczanie włosów u kobiet może się z powodzeniem odbywać w gabinecie kosmetologicznym i medycyny estetycznej. Najskuteczniejszym zabiegiem jest mezoterapia, czyli iniekcje substancji odżywczych w skórę głowy. Powodują one odżywienie mieszków włosowych i stymulują wzrost włosów. Najnowszy wariant zabiegu zakłada użycie osocza bogatopłytkowego bądź komórek macierzystych pobranych od pacjenta.

Zagęszczanie włosów u mężczyzn

Nie ma metod zagęszczania włosów dedykowanych typowo mężczyznom – najczęściej metody stosowane u kobiet sprawdzają się także u Panów, z wyjątkiem zagęszczania i przedłużenia włosów u fryzjera. Panowie mogą zatem zdecydować się na mezoterapię, naświetlanie skóry głowy światłem LED, przeszczep włosów.

produkty dr hair dla mężczyznCiekawą metodą zagęszczania włosów na obszarach dotkniętych całkowitą łysieniem jest niechirurgiczne zagęszczanie włosów z wykorzystaniem sztucznej skóry. Zabieg polega na umieszczeniu naturalnych włosów, pobranych od pacjenta lub innego dawcy, w sztucznej skórze która idealnie imituje skórę naturalną. Całość jest następnie mocowana na skórze głowy pozbawionej włosów, przy użyciu specjalistycznego kleju lub taśmy. Klej wymienia się co kilka dni i wykazuje on odporność na deszcz, kąpiele czy zabiegi stylizacyjne.

W przypadku wystąpienia jedynie przerzedzenia włosów, a nie ich całkowitej utraty na określonych obszarach głowy, panowie często decydują się na zagęszczanie włosów wspomnianym wcześniej preparatem DrHair, który aplikować można codziennie, uzyskując w dowolnym momencie natychmiastowy efekt gęstszej fryzury.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Pielęgnacja włosów w ciąży Pielęgnacja włosów w ciąży

Ciąża to okres szczególnej troski o zdrowie. Wiele przyszłych mam stara się także zachować nienaganny wygląd, choć pielęgnacja urody może nasuwać pewne wątpliwości – zwłaszcza te dotyczące bezpieczeństwa stosowania niektórych...

Olejowanie włosów krok po kroku Olejowanie włosów krok po kroku

Olejowanie włosów to zabieg, o którym ostatnio zrobiło się naprawdę głośno. W rzeczywistości oleje były używane w pielęgnacji włosów już tysiące lat temu przez mieszkanki Dalekiego Wschodu – a dziś...

Jak dbać o włosy podczas uprawiania sportu Jak dbać o włosy podczas uprawiania sportu?

Uprawianie sportu to coraz częściej wybierana forma spędzania wolnego czasu. Sport uznawany jest za skuteczny sposób na zachowanie młodego wyglądu, a także doskonałego stanu zdrowia. Uprawianie sportu wymaga jednak szczególnej...