Zagęszczanie włosów – przegląd metod

Osłabione włosy z tendencją do wypadania to codzienność wielu z nas. Bardzo często sami przyczyniamy się do problemów z wypadaniem włosów, po czym sami chcemy poradzić sobie z problemem.

Tak naprawdę przyczyn wypadania włosów może być wiele, a sposób leczenia zależy od rodzaju łysienia. Zazwyczaj terapia trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, a większości z nas zależy przecież na jak najszybszym efekcie – w końcu przerzedzona fryzura wygląda bardzo nieestetycznie i stanowić może źródło kompleksów.

Czy istnieją zatem szybkie metody zagęszczania włosów, które dadzą doraźny bądź trwały efekt bujnej czupryny? Oczywiście, że tak. A peruka jest tylko jednym z nich – i to wybieranym coraz rzadziej, gdyż nowoczesne sposoby na zagęszczenie włosów dają niezwykle naturalny efekt.

Zagęszczanie włosów – podstawowe sposoby na zagęszczenie fryzury

Domowe metody zagęszczania włosów sprowadzają się do stosowania kosmetyków, które natychmiast dodają objętości oraz takich, które stymulują wzrost włosów i powodują ich pogrubienie. Na natychmiastowy efekt bujnej fryzury można liczyć po użyciu szamponu lub odżywki dodającej objętości, które unoszą włosy u nasady. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak wyłącznie u osób, które mają dość równomierne przerzedzenia na skórze głowy. Dostępne są także pudry dodające objętości. Natomiast najbardziej innowacyjnym obecnie kosmetykiem, który zapewnia natychmiastowy i doskonały wizualnie efekt zagęszczenia włosów, jest DrHair, czyli nanowłókna do włosów.

W celu długotrwałego zagęszczenia włosów można stosować maski i płukanki, które przy dłuższym stosowaniu powodują pogrubienie struktury włosów, ich zagęszczenie oraz szybszy wzrost. Mowa chociażby o doskonale znanych od lat maskach na bazie oliwy i żółtek, oleju rycynowego i nafty, awokado i oleju kokosowego czy drożdży i mleka. Dobre efekty przynoszą także ziołowe płukanki na bazie pokrzywy, skrzypu, kozieradki czy czarnej rzepy.

×
Pomocniczo można stosować masaże skóry głowy, które mają na celu jej lepsze ukrwienie i odżywienie mieszków włosowych. Włosy staną się mocniejsze i bardziej lśniące. Oczywiście nie należy zapominać o odpowiedniej diecie i suplementacji – takie wzmocnienie włosów od środka to niezwykle ważne uzupełnienie każdej terapii wzmacniającej i zagęszczającej włosy.

Domowe metody zagęszczania włosów

Wiele osób polega także na domowej roboty kosmetykach, które wiele lat temu z powodzeniem zastępowały te drogeryjne. Najpopularniejsze receptury na zagęszczenie włosów i ich wzmocnienie to:

  • żółtko wymieszane z oliwą bądź szamponem do włosów
  • oliwa z oliwek lub oleje roślinne: makadamia, olej kokosowy, olej z wiesiołka, olej rycynowy, olej lniany
  • maska z drożdży i mleka
  • maska z awokado
  • wcieranie soku z aloesu
  • płukanki z kozieradki, pokrzywy, skrzypu, bambusa
  • masaże głowy
  • odpowiednie stylizacje włosów we własnym zakresie

 

1. Olejowanie włosów – odżywienie i wzmocnienie

Pielęgnacja włosów sprowadza się najczęściej do stosowania szamponu i odżywki do włosów. Zdrowym włosom, nie wymagającym specjalnego odżywienia i wzmocnienia, być może taka pielęgnacja wystarczy. Jednak włosy osłabione, nadmiernie wypadające – potrzebują bardziej specjalistycznej opieki. Dzisiejsze formuły kosmetyków drogeryjnych pełne są syntetycznych dodatków, które zamiast pielęgnować włosy – wpływają negatywnie na ich wygląd. Parabeny, silikony, konserwanty, alkohole – nadmiernie obciążają włosy, przesuszają je i mogą uszkadzać ich strukturę, a także podrażniać skórę głowy. Warto zatem od czasu do czasu zastąpić tradycyjne kosmetyki tymi przygotowanymi w domowym zaciszu. Takie naturalne kuracje mogą okazać się bardzo skuteczne.

Wykorzystanie naturalnych olejków roślinnych w celu ich aplikacji na włosy to zabieg, który ostatnio jest bardzo popularny. Nic dziwnego – olejowanie włosów przynosi doskonałe efekty w przypadku każdego rodzaju włosów; wystarczy jedynie dopasować rodzaj oleju do potrzeb włosów:

  • włosy wysokoporowate, cienkie, puszące się i zniszczone doskonale poddadzą się działaniu olejków: z wiesiołka, z pestek winogron, rycynowego, konopnego, z awokado, ze słodkich migdałów
  • włosy niskoporowate, grube i proste świetnie zareagują na olejek kokosowy, lniany, palmowy, masło shea czy kakaowe

 
Olejowanie włosów może odbywać się na włosach suchych bądź mokrych. Olejek aplikowany jest na włosy na około 30 minut, po czym włosy powinny być umyte, niektórzy eksperymentują, mieszając olej naturalny z maską czy odżywką. Metodą prób i błędów każdy znajdzie zabieg olejowania idealny dla swoich włosów.

2. Wcierka z kozieradki – numer 1 na wypadające włosy

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów naturalnych, wzmacniających nadmiernie wypadające włosy – jest wcierka z kozieradki. Aplikowanie naparu z nasion tej rośliny na skórę głowy przynosi spektakularne efekty w postaci wzmocnienia włosów. Kozieradka jest bowiem doskonałym źródłem krzemu, selenu, magnezu czy żelaza. Doskonale odżywia macierz włosa, ponadto pobudza krążenie krwi i wspomaga detoksykację skóry głowy. Dzięki temu mieszki włosowe intensywnie pracują, włosy szybciej rosną i są mocno zakotwiczone w skórze głowy.

W celu przygotowania wcierki z kozieradki, wystarczy zalać łyżeczkę nasion kozieradki połową szklanki wrzątku, a po przestudzeniu wcierać dokładnie w skórę głowy. Pełna kuracja to aplikowanie wcierki 3 – 4 razy w tygodniu przez okres trzech miesięcy – tyle wystarczy, aby pobudzić porost włosów i zahamować ich nadmierne wypadanie.

3. Kolagen – doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów

Kolagen to występujące w organizmie człowieka białko, które pełni rolę budulcową. Kolagen wchodzi w skład tkanki łącznej – stawów i chrząstek, skóry, paznokci i włosów. Wraz z wiekiem spada tempo syntezy kolagenu, co jest fizjologicznym zjawiskiem prowadzącym ostatecznie do nasilezagęszczanie włosównia procesów starzenia się organizmu. Już po 25 roku życia zaczyna spadać tempo syntezy kolagenu – ale można spowolnić te niekorzystne zmiany i zadbać w ten sposób o kondycję skóry i włosów.

Kolagen to białko spajające elementy komórkowe. Niedobór tego białka może prowadzić do pojawienia się suchości i nadmiernej łamliwości włosów, pojawiają się nadmiernie wypadające włosy oraz podrażniona i przesuszona skóra głowy. Kolagen dba zatem o odpowiednią gęstość i wytrzymałość włosów, wpływa także pozytywnie na szczelność ścian naczyń krwionośnych i krążenie krwi w skórze głowy. To właśnie od dotlenienia i odżywienia mieszków włosowych zależy, czy nasze włosy będą piękne i mocne. Kolagen może ponadto przyspieszać tempo odrastania włosów utraconych w procesie łysienia, wpływa także pozytywnie na wzmocnienie skóry głowy i łagodzenie podrażnień czy łupieżu.

Kolagen może być dostarczony wraz z dietą, a jego najbogatszym źródłem są produkty pochodzenia zwierzęcego. Najwięcej kolagenu znajdziemy w żelatynie i produktach ją zawierających. Warto zatem wzbogacić swoją dietę w galaretki owocowe i mięsne, ryby w galarecie, a także golonkę, podroby czy salceson. Aby proces syntezy kolagenu przebiegał sprawnie, konieczna jest jednoczesna podaż witaminy C – a tą znajdziemy w cytrusach, papryce, pomidorach, porzeczkach, owocach dzikiej róży, truskawkach czy kiwi, a także natce pietruszki.

Ponadto warto spożywać pokarmy bogate w siarkę czy aminokwasy siarkowe, niezbędne w procesie syntezy keratyny – kolejnego białka budującego macierz włosa. Źródłami aminokwasów siarkowych (metioniny i cysteiny) są m.in. jaja, nabiał, rośliny strączkowe, mięsa i ryby. Z kolei siarkę pierwiastkową znajdziemy w czosnku, cebuli, chrzanie, kalafiorach czy brokułach.

4. Dobra dieta na zdrowe i gęste włosy

dieta na włosyGęste i bujne włosy to niewątpliwie atrybut kobiecości, ale także mężczyźni marzą o bujnej fryzurze. Niestety – u osób obojga płci często zdarzają się problemy z nadmiernym wypadaniem włosów i przerzedzeniami na skórze głowy. Im szybciej zaczniemy wzmacniać włosy, tym mniejsze spustoszenie powstanie na naszych głowach. Co zatem robić? Wzmacniać włosy odpowiednimi kosmetykami naturalnymi oraz aptecznymi preparatami wzmacniającymi włosy. Dbać o zminimalizowanie zabiegów stylizujących z wykorzystaniem wysokich temperatur. Wzmocnić włosy od środka przy pomocy odpowiednio skomponowanej diety.

Każda kuracja wzmacniająca włosy musi potrwać, co jest uwarunkowanie cyklem wzrostu włosa i czasem potrzebnym na jego odrośnięcie. W okresie przejściowym, gdy naszej fryzurze nadal brakuje objętości, warto zastosować sprytne triki na optyczne jej zagęszczenie. Jest to bardzo proste, gdyż pojawił się innowacyjny preparat DrHair, czyli nanowłókna do włosów. Przedrostek nano oznacza, iż preparat skomponowany jest z mikroskopijnych struktur wielkości porównywalnej z atomami, które trwale wiążą się ze strukturą włosa. Co to oznacza w praktyce? Zaaplikowanie włókien DrHair na włosy powoduje pogrubienie ich średnicy, co natychmiastowo zamaskuje przerzedzenia. Fryzura zyskuje trwały, naturalny i estetyczny wygląd, opierający się szkodliwemu działaniu warunków atmosferycznych. I można tak codziennie!

Jak i co jeść, aby nasze włosy odwdzięczyły się nam blaskiem i gęstością?

Co jeść, aby zagęścić włosy?

Włosy to ta struktura ciała, która w bardzo szybki sposób reaguje na niedobory pokarmowe. W drugą stronę jest tak samo – właściwe skomponowana dieta w stosunkowo szybki sposób poprawi kondycję włosów, a także zapobiegnie ich wypadaniu w przyszłości. Zagęszczanie włosów dietą wymaga dostarczenia następujących składników:

  • cynku, który w dużych ilościach występuje w roślinach strączkowych, rybach, żółtych serach, migdałach i orzechach
  • aminokwasów siarkowych, które znajdują się w mięsie, rybach, jajach, żelatynie
  • magnezu występującego w kakao, fasoli, mięsie, bananach i orzechach
  • krzemu, którego szukać należy w pełnoziarnistych produktach zbożowych, brokułach, kalafiorze, burakach, naparach z pokrzywy i skrzypu
  • żelaza występującego przede wszystkim w czerwonym mięsie oraz zielonolistnych warzywach
  • nienasyconych kwasów tłuszczowych, których dostarczą ryby, awokado, orzechy czy tłoczone na zimno oleje roślinne.

 

A czego należy unikać?

Poza dostarczaniem ważnych dla zdrowia i piękna włosów składników odżywczych, warto wiedzieć, co nie służy naszym włosom. Niektóre składniki diety mogą bowiem pogarszać ich kondycję – a także kondycję owłosionej skóry głowy. Niewskazane jest zatem spożywanie:

  • dużych ilości kawy
  • cukru i słodyczy
  • tłuszczów trans, powstałych w wyniku smażenia mięs oraz zawartych w fast foodach
  • alkoholu
  • białego pieczywa i mąki

 
Składniki te osłabiają organizm, sprzyjają rozwojowi miejscowych stanów lokalnych, nasilają konwersję testosteronu do metabolitu DHT, który znacząco osłabia włosy. Dbaj zatem o urozmaiconą i zdrową dietę oraz odpowiednie nawodnienie organizmu, dzięki czemu wzmocnisz włosy.

5.  Puder dodający objętości


Ciekawym produktem do włosów cienkich, rzadkich i pozbawionych objętości jest puder dodający objętości. Umożliwia on odpowiednią stylizację fryzury, a jednocześnie pielęgnację włosów. Innowacyjna formuła sypkiego proszku nie daje efektu sztywnej i sklejonej fryzury – każdy włos porusza się swobodnie, ale całość fryzury ma uporządkowany charakter. Puder do włosów dodający objętości pochłania nadmiar sebum, dlatego fryzura długo zachowuje świeżość i pożądany kształt.

Nałożenie niewielkiej ilości pudru u nasady włosów i odbicie ich od skóry głowy zapewni długotrwały efekt objętości na głowie. To z pewnością pomoże zamaskować obecność cienkich, rzadkich włosów.

6. Nanowłókna do zagęszczania włosów

Innowacyjne zagęszczanie włosów – jak wybrać najlepsze włókna keratynowePoza pielęgnacją włosów, która przynosi długotrwały efekt w postaci poprawy kondycji włosów, niekiedy liczy się natychmiastowy efekt upiększający. Jeśli Twoim problemem są przerzedzone włosy, możesz natychmiast dodać im gęstości – wystarczy użyć mikrowłókien do zagęszczania włosów.

Zaaplikowanie preparatu dostępnego w postaci aerozolu powoduje osadzanie się na powierzchni włosów mikroskopijnych włókien keratynowych, które optycznie zagęszczą fryzurę. Efekt jest natychmiastowy i nienaganny estetycznie, a formuła jest całkowicie bezpieczna dla włosów. Oczekując na efekty kuracji wzmacniających włosy, sięgnij po takie innowacyjne nanowłókna i ciesz się doskonałą fryzurą każdego dnia.

Jak wybrać najlepsze włókna keratynowe?

Przerzedzone włosy to jeden z najbardziej dotkliwych problemów dotyczących włosów, który może negatywnie wpłynąć na nasz wygląd i samoocenę. Nie dziwi zatem, że każda osoba dotknięta nadmiernym wypadaniem włosów poszukuje metod ich zagęszczenia. Istnieje kilka skutecznych sposobów na zagęszczenie włosów – od metod domowych aż po zaawansowane technologie dostępne w gabinetach medycyny estetycznej. Na efekty każdej z tych metod trzeba jednak poczekać. Istnieje natomiast metoda natychmiastowego zagęszczania włosów – wymaga ona wykorzystania nanowłókien do włosów.

Jak stosować nanowłókna do włosów?

×
Włókna zagęszczające do włosów to preparaty przeznaczone do rozpylania na włosy. Zawierają one mikroskopijnej średnicy włókienka keratynowe, naładowane elektrostatycznie. Po ich aplikacji na włosy dochodzi do wiązania się włókien z powierzchnią włosa, co daje efekt zagęszczenia fryzury. Aby efekt końcowy był bardzo naturalny i aby włókna nie odznaczały się w postaci nieestetycznego proszku na włosach, konieczne jest spełnienie dwóch warunków. Pierwszym jest umiejętne zaaplikowanie preparatu na włosy, a drugim – wykorzystanie wyłącznie włókien najwyższej jakości.

Jak należy używać włókien zagęszczających włosy? Po umyciu włosów, ich wysuszeniu i wystylizowaniu należy rozpylić na włosy niewielką ilość preparatu z nanowłóknami do włosów. Następnie warto równomiernie rozprowadzić włókna przy użyciu szczotki lub grzebienia, a w razie potrzeby – zaaplikować włókna jeszcze raz. Na koniec można utrwalić włókna lakierem do włosów. Ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniego odcienia włókien do koloru włosów.

Jakie nanowłókna zagęszczające włosy są najlepsze?

Przede wszystkim – muszą to być włókienka keratynowe o średnicy nano. Tylko taki produkt idealnie zespoli się z powierzchnią włosa i pozostanie niezauważony jako rozpylony na włosach preparat. Wykorzystanie nanowłókien gwarantuje idealną integrację preparatu z włosami, a jednocześnie łatwość oczyszczenia skóry czy ubrań z osypującego się podczas aplikacji proszku. Ponadto nanowłókienka keratynowe, dzięki silnemu wiązaniu z powierzchnią włosa, nie poddają się działaniu wiatru, deszczu, śniegu czy potu. Zapewnia to nienaganny wygląd przez cały dzień.

Dobrej jakości mikrowłókna do zagęszczania włosów powinny być dostępne w bogatej gamie kolorystycznej, aby istniała możliwość dopasowania preparatu do odcienia włosów. I najważniejsze – włókna do zagęszczania włosów powinny być przetestowane dermatologicznie, co redukuje ryzyko podrażnień skóry głowy czy negatywnego wpływu na strukturę włosa.

Warto przetestować włókna zagęszczające – w ciągu kilku minut można zyskać piękną i gęstą fryzurę, a także odzyskać pewność siebie. Prosta aplikacja i utrzymujący się przez cały dzień efekt optycznego zagęszczenia włosów to metoda dla każdego, kto doświadczył przerzedzenia włosów.

Największe zalety zagęszczania włosów włóknami keratynowymi:

  • natychmiastowy efekt
  • możliwość stosowanie preparatu codziennie
  • łatwość aplikacji
  • atrakcyjna cena

 
Aby móc w pełni cieszyć się nienagannym efektem końcowym, warto starannie wybrać produkt z włóknami keratynowymi. Powinien to być produkt poddany kontrolom jakości oraz testom dermatologicznym – mamy wtedy gwarancję, że produkt nie spowoduje podrażnień czy alergii. Ważna jest także trwałość preparatu, odporność na działanie deszczu, śniegu, wiatru czy słońca, brak ryzyka farbowania ubrań i spływania z włosów.

Jeśli zatem zdecydujesz się na takie domowe zagęszczanie włosów – nie sięgaj po tanie podróbki, a zainwestuj nieco większą kwotę pieniędzy w preparat najwyższej jakości, taki jak nanowłókna DrHair. Dzięki temu codziennie zadbasz o nienaganny wygląd fryzury i bez uczucia skrępowania będziesz oczekiwać na trwałe efekty terapii łysienia lub zagęścisz włosy w sytuacji, gdy tradycyjne metody leczenia się nie sprawdzają.

Zagęszczanie włosów u kobiet

Przedłużanie i zagęszczanie u fryzjera

Panie znacznie gorzej niż mężczyźni znoszą fakt nadmiernego wypadania włosów czy zauważalnego przerzedzenia fryzury, jednak mają też nieco większy niż panowie arsenał metod zagęszczania włosów. Jedną z najczęściej wybieranych jest przedłużanie i zagęszczanie włosów u fryzjera. Zabieg ten polega na doczepieniu syntetycznych lub naturalnych pasm włosów do naturalnych włosów. Po około 3 godzinach uzyskamy zabieg gęstych i długich włosów, choć rozczarowanie może przyjść w momencie odczepiania włosów. Wtedy mechanicznie uszkodzona może zostać spora część własnych włosów.

Przeszczep włosów

zagęszczanie włosów - sposoby Dr HairTrwałą metoda zagęszczania włosów jest ich przeszczep. Kiedyś przeszczep włosów polegał na pobraniu od pacjenta fragmentu owłosionej skóry głowy i pobrania z nich materiału do przeszczepu. Dziś natomiast dostępna jest metoda S. A. F. E. R., czyli niechirurgiczny przeszczep włosów. Polega on na pobraniu wyłącznie pojedynczych zespołów mieszków włosowych. Zaletą tej metody jest naturalny i trwały efekt, a wadą – znaczny koszt.

Mezoterapia igłowa

Zagęszczanie włosów u kobiet może się z powodzeniem odbywać w gabinecie kosmetologicznym i medycyny estetycznej. Najskuteczniejszym zabiegiem jest mezoterapia, czyli iniekcje substancji odżywczych w skórę głowy. Powodują one odżywienie mieszków włosowych i stymulują wzrost włosów.

Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry głowy w celu wprowadzenia w głąb skóry substancji odżywczych, pobudzających krążenie krwi oraz stymulujących wzrost włosów.

Najczęściej stosowane substancje aktywne to:

  • witaminy i minerały
  • krzemionka
  • ekstrakty roślinne
  • czynniki wzrostu
  • dekspantenol
  • peptydy
  • substancje biostymulujące

 
Najnowszymi opcjami jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego oraz komórek macierzystych. Pozyskiwane są one na drodze odwirowania krwi pobranej od pacjenta. Mają one wybitną aktywność biologiczną, pobudzają skutecznie wzrost mieszków włosowych i produkcję włosów.

Wskazania do zagęszczania włosów metodą mezoterapii igłowej to:

  • łysienie plackowate
  • łysienie androgenowe
  • łysienie poporodowe
  • łysienie spowodowane niedoborami składników odżywczych
  • łysienie generowane stresem

 
Seria 4 – 6 zabiegów, przeprowadzonych w odstępach 2 – 3 tygodni to przepis na zauważalną poprawę. Mezoterapii nie wykonuje się u osób z alergiami, cukrzycą, gorączką, chorobą nowotworową czy u kobiet w ciąży.

Zagęszczanie włosów u mężczyzn

Nie ma metod zagęszczania włosów dedykowanych typowo mężczyznom – najczęściej metody stosowane u kobiet sprawdzają się także u panów, z wyjątkiem zagęszczania i przedłużenia włosów u fryzjera. Panowie mogą zatem zdecydować się na mezoterapię, naświetlanie skóry głowy światłem LED, przeszczep włosów.

łysienie

Naświetlanie lampami LED

Naświetlanie skóry głowy lampą LED to nieinwazyjne, bezbolesna i skuteczna metoda pobudzenia wzrostu włosów oraz zahamowania ich nadmiernego wypadania. Światło LED wyróżnia się niską intensywnością oraz zdolnością do miejscowego ogrzewania skóry, co powoduje poprawę ukrwienia skóry. Dodatkowo nasilony zostaje metabolizm komórkowy. Jakich efektów można się spodziewać? Przyspieszenia wzrostu włosów, zahamowania ich wypadania, pogrubienia włosów oraz zauważalnej poprawy kondycji włosów.

Wskazaniem do wykorzystania lampy LED w celu naświetlania skóry głowy jest polekowe wypadanie włosów, łysienie androgenowe, powolny wzrost włosów, zauważalnie cienkie włosy oraz nadmierny łojotok skóry głowy.

W celu osiągnięcia optymalnych efektów wymaganych jest kilka serii zabiegów po 10 naświetleń. Jeden zabieg trwa około 25 minut.

Zagęszczanie włosów metodą mikropigmentacji

Mikropigmentacja medyczna skóry głowy to zabieg medycyny estetycznej polegający na wprowadzeniu w skórę głowy specjalnych pigmentów. Ich umiejętna aplikacja daje efekt optycznego zagęszczenia fryzury u osób dotkniętych przerzedzeniem włosów. Metoda ta zalecana jest także osobom z całkowitą utratą włosów, u których wprowadzenie pigmentów nadaje skórze głowy wygląd taki, jakby pokryta była gęstymi, krótko ściętymi włosami.

Zaletami zabiegu jest bezpieczeństwo, gdyż stosowane są wyłącznie naturalne barwniki oraz szybki efekt końcowy. Najczęściej wymagane są 2 – 3 sesje trwające około 1 – 3 godzin. Ponadto sam zabieg nakłuwania stymuluje skórę głowy i mieszki włosowe, co skutkować może nasilonym wzrostem włosów.

Taka technika optycznego zagęszczania włosów szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku maskowania zakoli bądź obszarów wyłysienia w łysieniu plackowatym. Przed zabiegiem pigmentacji należy unikać podrażnień i uszkodzeń skóry głowy, a po zabiegu przez około 7 dni konieczne jest unikanie kosmetyków, podrażnień, aktywności fizycznej, opalania, korzystania z sauny czy basenu. Efekt zabiegu utrzymuje się przez 2 do 4 lat i może być poddawany korekcie i uzupełnianiu.

Zagęszczenie włosów z wykorzystaniem sztucznej skóry

Ciekawą metodą zagęszczania włosów na obszarach dotkniętych całkowitą łysieniem jest niechirurgiczne zagęszczanie włosów z wykorzystaniem sztucznej skóry. Zabieg polega na umieszczeniu naturalnych włosów, pobranych od pacjenta lub innego dawcy, w sztucznej skórze, która idealnie imituje skórę naturalną. Całość jest następnie mocowana na skórze głowy pozbawionej włosów, przy użyciu specjalistycznego kleju lub taśmy. Klej wymienia się co kilka dni i wykazuje on odporność na deszcz, kąpiele czy zabiegi stylizacyjne.

W przypadku wystąpienia jedynie przerzedzenia włosów, a nie ich całkowitej utraty na określonych obszarach głowy, panowie często decydują się na zagęszczanie włosów wspomnianym wcześniej preparatem DrHair, który aplikować można codziennie, uzyskując w dowolnym momencie natychmiastowy efekt gęstszej fryzury.

Źródła wiedzy:

https://parenting.pl/zageszczanie-wlosow-na-czym-polega-ten-zabieg
https://portal.abczdrowie.pl/zageszczanie-wlosow
https://polki.pl/moda-i-uroda/fryzury,jak-wyglada-zabieg-zageszczania-wlosow,10321217,artykul.html

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Stres – największy wróg Twoich włosów Amoniak, stres i temperatura – jak wpływają na Twoje włosy?

Czy wiesz, że stres nie jest sprzymierzeńcem Twojego zdrowia? W jaki sposób wpływa on na kondycję Twoich włosów? Coraz częściej słyszy się o tym, że niskie i wysokie temperatury mogą...

Łysienie u dzieci – wcale nie należy do rzadkości Pielęgnacja włosów i łysienie u dzieci

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy, które będą dodawały pewności siebie. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest odpowiednia pielęgnacja włosów, którą należy rozpocząć już od pierwszych dni...

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Problemy z włosami i skórą głowy – co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Brak produktów