Dieta na zdrowe i gęste włosy

dieta na włosyGęste i bujne włosy to niewątpliwie atrybut kobiecości, ale także mężczyźni marzą o bujnej fryzurze. Niestety – u osób obojga płci często zdarzają się problemy z nadmiernym wypadaniem włosów i przerzedzeniami na skórze głowy. Im szybciej zaczniemy wzmacniać włosy, tym mniejsze spustoszenie powstanie na naszych głowach. Co zatem robić? Wzmacniać włosy odpowiednimi kosmetykami naturalnymi oraz aptecznymi preparatami wzmacniającymi włosy. Dbać o zminimalizowanie zabiegów stylizujących z wykorzystaniem wysokich temperatur. Wzmocnić włosy od środka przy pomocy odpowiednio skomponowanej diety.

Każda kuracja wzmacniająca włosy musi potrwać, co jest uwarunkowanie cyklem wzrostu włosa i czasem potrzebnym na jego odrośnięcie. W okresie przejściowym, gdy naszej fryzurze nadal brakuje objętości, warto zastosować sprytne triki na optyczne jej zagęszczenie. Jest to bardzo proste, gdyż pojawił się innowacyjny preparat DrHair, czyli nanowłókna do włosów. Przedrostek nano oznacza, iż preparat skomponowany jest z mikroskopijnych struktur wielkości porównywalnej z atomami, które trwale wiążą się ze strukturą włosa. Co to oznacza w praktyce? Zaaplikowanie włókien DrHair na włosy powoduje pogrubienie ich średnicy, co natychmiastowo zamaskuje przerzedzenia. Fryzura zyskuje trwały, naturalny i estetyczny wygląd, opierający się szkodliwemu działaniu warunków atmosferycznych. I można tak codziennie!

A wracając do diety – jak i co jeść, aby nasze włosy odwdzięczyły się nam blaskiem i gęstością?

Co jeść, aby zagęścić włosy?

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania.Przejdź do sklepu Włosy to ta struktura ciała, która w bardzo szybki sposób reaguje na niedobory pokarmowe. W drugą stronę jest tak samo – właściwe skomponowana dieta w stosunkowo szybki sposób poprawi kondycję włosów, a także zapobiegnie ich wypadaniu w przyszłości. Zagęszczanie włosów dietą wymaga dostarczenia następujących składników:

A czego należy unikać?

Poza dostarczaniem ważnych dla zdrowia i piękna włosów składników odżywczych, warto wiedzieć, co nie służy naszym włosom. Niektóre składniki diety mogą bowiem pogarszać ich kondycję – a także kondycję owłosionej skóry głowy. Niewskazane jest zatem spożywanie:

Składniki te osłabiają organizm, sprzyjają rozwojowi miejscowych stanów lokalnych, nasilają konwersję testosteronu do metabolitu DHT, który znacząco osłabia włosy. Dbaj zatem o urozmaiconą i zdrową dietę oraz odpowiednie nawodnienie organizmu, a będziesz cieszyć się bujną fryzurą i zbędne okażą się specjalistyczne metody zagęszczania włosów.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę Pielęgnacja włosów w starszym wieku – na co zwrócić uwagę?

Wraz z upływem lat całe nasze ciało podlega procesowi starzenia się. Pamiętamy o odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała, uwzględniając jej zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby. Zapominamy natomiast...

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Głęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto...