Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

przyczyny wypadania włosówWypadanie włosów to zjawisko fizjologiczne, które wynika z cyklu życiowego włosów. Dziennie tracimy około 100 – 150 włosów, a każdy włos na głowie wymieniany jest w ciągu naszego życia około 6 – 8 razy. Włosy nie wypadają synchronicznie, w jednym czasie, zatem ich wymiana następuje stopniowo i płynnie, bez uszczerbku na gęstości fryzury.

Niekiedy jednak ma miejsce nadmierne wypadanie włosów – włosy znaleźć można na szczotce, w kabinie prysznicowej, na ubraniach. Bagatelizowanie takiego stanu rzeczy może prowadzić do znacznego przerzedzenia fryzury, a nawet całkowitego wyłysienia. Próba samodzielnego poradzenia sobie z problemem – także. Co robić? Udać się do dermatologa czy trychologa, który zdiagnozuje przyczyny osłabienia włosów. Zadbać o właściwą dietę przyjazną włosom oraz suplementację, a także w odpowiedni sposób pielęgnować włosy.

Jeśli czujesz skrępowanie związane z niekorzystnymi zmianami na Twojej głowie i Twoja samoocena drastycznie spadła – głowa do góry. Dziś leczenie łysienia to nie problem. Kilkumiesięczna terapia przyniesie pożądany efekt, a do tego czasu można skutecznie maskować przerzedzenia preparatem Dr Hair. Zaaplikowanie tych nanowłókien na włosy powoduje natychmiastowe ich optyczne zagęszczenie. Mikrowłókna keratynowe trwale wiążą się ze strukturą włosa, dodając mu grubości i głębi koloru. Wytrwają ona na głowie bez względu na wiatr i deszcz, a jutro znów powtórzysz aplikację DrHair i wyjdziesz z domu z poniesioną głową, na której uwagę zwracać będzie gęsta fryzura. Kiedy może zajść potrzeba wykorzystania nanowłókien do włosów DrHair? A zatem – jakie są przyczyny wypadania włosów?

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania. Efekt widoczny jest po zaledwie kilkunastu sekundach, podczas których będziesz świadkiem, jak twoja fryzura rośnie, rośnie i wcale nie zamierza przestać!Przejdź do sklepu

Zaburzenia hormonalne – najczęstsza przyczyna wypadania włosów

Hormony mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Wiele zaburzeń hormonalnych może niekorzystnie wpływać na stan owłosienia na głowie. Najczęstszą postacią łysienia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest łysienie androgenowe. Zbyt wysoki poziom męskich hormonów płciowych lub nadwrażliwość mieszków włosowych na ich działanie powoduje nadmierną utratę włosów. U mężczyzn łysienie najczęściej rozpoczyna się około 20 roku życia i prowadzi do całkowitej utraty włosów; u kobiet – między 20 a 50 rokiem życia może dojść do znacznego przerzedzenia fryzury, nie ma jednak ryzyka całkowitej utraty włosów. Najczęstsze czynniki powodujące łysienie androgenowe u mężczyzn to predyspozycje genetyczne, a u kobiet – menopauza, zaburzenia cyklu miesięcznego, okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

łysienieInne częste zaburzenie hormonalne sprzyjające nasilonemu wypadaniu włosów to niedoczynność tarczycy. Większość kobiet boryka się ponadto z poporodowym wypadaniem włosów. W okresie ciąży i przy wysokim poziomie estrogenów włosy stają się gęste, zaś po porodzie poziom estrogenów gwałtownie spada. Skutkuje to osłabieniem włosów, które powinno minąć samoistnie po okresie około roku.

Łysienie plackowate – stany zapalne mieszków włosowych

Kolejną częstą przyczyną nadmiernej utraty włosów jest łysienie plackowate, spowodowane stanami zapalnymi obejmującymi mieszki włosowe. Do ich rozwoju przyczynić może się częste przechodzenie infekcji, stres, używki, reumatoidalne zapalenie stawów, cukrzyca czy niedoczynność tarczycy. Około 20 – 40 roku życia pojawiają się na skórze głowy miejscowe wyłysienia, najczęściej wielkości monety. Niewielki odsetek pacjentów traci włosy na całej skórze.

Niewłaściwa dieta i niedobory pokarmowe

Źle zbilansowana i mało urozmaicona dieta, stres, picie zbyt dużych ilości kawy, nadużywanie alkoholu – wszystko to może prowadzić do niedoborów pokarmowych. Kobiety najczęściej narażone są na niedobory żelaza, mężczyźni często borykają się z niedoborami magnezu. Inne witaminy i minerały, których niedobór może negatywnie wpływać na kondycję włosów, to: cynk, mangan, miedź, siarka, krzem, witaminy z grupy B, witamina A i E.

Także zbyt mała ilość w diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych czy białka może powodować osłabienie, łamliwość i wypadanie włosów. Bardzo często jednym z czynników prowadzących do łysienia poporodowego jest niedobór witamin i minerałów, na które narażone są kobiety w ciąży.

Łysienie pospolite, czyli uwarunkowane wiekiem

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą w podeszłym wieku borykać się z nadmiernym wypadaniem włosów. Kumulujące się w ciągu wielu lat błędy żywieniowe, stres, stosowane leki i używki oraz liczne choroby powodują osłabienie mieszków włosowych. A jeśli mieszki włosowe nie są właściwie dotlenione i odżywione – zauważalnie upośledzone zostaną podziały komórkowe i przyrost nowych włosów. Z przerzedzeniem włosów i łysieniem spowodowanym wiekiem nie można walczyć – jest to proces postępujący i nieodwracalny.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Biotyna - jedna z najważniejszych witamin dla pięknych włosów Biotyna – jedna z najważniejszych witamin dla pięknych włosów

Aby nasze włosy wyglądały pięknie i były zdrowe oraz mocne, konieczne jest ich właściwe odżywienie. Dostarczenie wraz z dietą składników budulcowych, takich jak aminokwasy czy kwasy omega 3 oraz składników...

Jak farbować włosy henną Najważniejsze zasady naturalnej koloryzacji Jak farbować włosy henną? Najważniejsze zasady naturalnej koloryzacji

Farbowanie włosów to jeden z najczęściej wykonywanych na włosach inwazyjnych zabiegów. Popularności farbowania sprzyja fakt, iż można przeprowadzić te zabieg w warunkach domowych i w przeciągu kilkudziesięciu minut całkowicie zmienić...

Co Twoje włosy mówią o stanie zdrowia Co Twoje włosy mówią o stanie zdrowia?

Włosy to jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku, ale jednocześnie mogą być wskaźnikiem naszego stanu zdrowia. Jako struktury podlegające stałym podziałom i procesowi wzrostu, włosy najszybciej reagują na wszelkie problemy...