Przerzedzone włosy – jak sobie z nimi radzić?

przerzedzone włosyŁamliwe i wypadające włosy, przerzedzenia na głowie, mało obfita i wyglądająca nieestetycznie fryzura – może spędzić sen z powiek zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niekiedy cienkie, delikatne i rzadkie włosy są nam po prostu dane przez naturę, jednak bardzo często wynikają z okresowego osłabienia mieszków włosowych i nadmiernego wypadania włosów.

Norma włosów, które możemy tracić codziennie, to około 100 – 150. Jeśli tracimy ich znacznie więcej przez dłuższy okres czasu – problem na głowie gotowy. Przerzedzone włosy nie są jednak problemem, wobec którego jesteśmy bezradni. Możliwości leczenia przerzedzonych włosów, jak i sprytnego ich maskowania nie brakuje – oto najskuteczniejsze z nich.

Jak zagęścić przerzedzone włosy

Przyczyn przerzedzenia włosów może być wiele – i one mają znaczenie przy wdrażaniu odpowiedniej długoterminowej terapii hamującej łysienie i wzmacniającej włosy. Jednak bez względu na przyczyny można wykorzystać sprytne metody na dodanie im gęstości i objętości. Najprostszym, najszybszym i jednocześnie najbardziej efektownym sposobem na zagęszczenie włosów są nanowłókna do włosów DrHair. Aplikacja tego specjalistycznego preparatu na włosy powoduje perfekcyjne przyleganie mikroskopijnych włókien keratynowych do włosów. Tworzą one unikatową przestrzenną strukturę, która wiernie naśladuje naturalne włosy i jest absolutnie nie do rozróżnienia gołym okiem.

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania.Przejdź do sklepu Możliwość codziennej aplikacji mikrowłókien do włosów DrHair i fakt, iż z równomiernym rozpyleniem preparatu na włosach poradzi sobie każdy oraz całkowite bezpieczeństwo stosowania sprawiają, że każda osoba borykająca się z przerzedzonymi włosami może bez obaw skorzystać z takiego rozwiązania. Bez ryzyka alergii, bez ryzyka pobrudzenia ubrań czy skóry, bez ryzyka niewystarczającego efektu wizualnego podczas silnego wiatru czy deszczu – to naprawdę działa.

Nieco bardziej kłopotliwe, droższe i inwazyjne metody zagęszczania włosów to noszenie peruki (dziś coraz mniej osób decyduje się na takie rozwiązanie), przedłużanie i zagęszczanie włosów na drodze doczepiania syntetycznych lub naturalnych pasm włosów lub przeszczepienie włosów. Każda z tych metod znajduje zastosowanie w innym przypadku. Kobiety często decydują się na przedłużanie i zagęszczanie włosów pasmami naturalnymi, co umożliwia radykalną zmianę wizerunku. Jednak w momencie odczepiania pasm może dojść do znacznego uszkodzenia własnych włosów. Z kolei przeszczep włosów możliwy jest u osób, które nie straciły włosów całkowicie i można pobrać od nich materiał do przeszczepu. Ponadto ograniczeniem każdej z tych metod zagęszczania przerzedzonych włosów jest znaczny koszt.

Sposoby na przerzedzone włosy – domowe i od specjalistów

jak zagęścić przerzedzone włosyPoza zadbaniem o wizualny aspekt walki z przerzedzonymi włosami, warto pomyśleć o wyeliminowaniu przyczyn wypadania włosów i profilaktyce ich wypadania w przyszłości. Jeśli nadmierne wypadanie włosów utrzymuje się przez dłuższy czas i prowadzi do zauważalnego przerzedzenia fryzury – warto udać się do specjalisty (trychologa), który określi przyczynę takiego stanu rzeczy i wdroży odpowiednie leczenie. Najczęściej są to doustne suplementy witaminowo – mineralne oraz miejscowo stosowane na skórę głowy preparaty typu minoksydyl, które pobudzają krążenie krwi skóry głowy. Powoduje to odżywienie mieszków włosowych, silniejsze zakotwiczenie w nich włosów oraz ich szybszy wzrost. Ponadto w zależności od typu łysienia mogą być stosowane leki przeciwzapalne i kortykosteroidy, a także leki normalizujące gospodarkę hormonalną. Tego typu terapia zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu miesięcy.

Warto zadbać o włosy także w domu – dieta bogata w warzywa i owoce, białko i kwasy tłuszczowe czyni cuda. Podobnie z domowej roboty kosmetykami – maski z żółtka i oliwy, drożdży, oleju kokosowego czy płukanki z pokrzywy, skrzypu bądź wcierki z kozieradki doskonale wzmacniają włosy. Jednak tu także potrzebny jest czas – przerzedzone włosy odzyskają swój dawny wygląd najwcześniej po kilku miesiącach regularnego stosowania takiej kuracji.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Pielęgnacja włosów w ciąży Pielęgnacja włosów w ciąży

Ciąża to okres szczególnej troski o zdrowie. Wiele przyszłych mam stara się także zachować nienaganny wygląd, choć pielęgnacja urody może nasuwać pewne wątpliwości – zwłaszcza te dotyczące bezpieczeństwa stosowania niektórych...

Olejowanie włosów krok po kroku Olejowanie włosów krok po kroku

Olejowanie włosów to zabieg, o którym ostatnio zrobiło się naprawdę głośno. W rzeczywistości oleje były używane w pielęgnacji włosów już tysiące lat temu przez mieszkanki Dalekiego Wschodu – a dziś...

Jak dbać o włosy podczas uprawiania sportu Jak dbać o włosy podczas uprawiania sportu?

Uprawianie sportu to coraz częściej wybierana forma spędzania wolnego czasu. Sport uznawany jest za skuteczny sposób na zachowanie młodego wyglądu, a także doskonałego stanu zdrowia. Uprawianie sportu wymaga jednak szczególnej...