Wypadanie włosów u mężczyzn – przyczyny i metody leczenia

Bujna fryzura najczęściej postrzegana jest jako atrybut kobiecości, ale także panowie chcą cieszyć się zdrowymi i gęstymi włosami. Niestety – z wielu względów są oni bardziej narażeni na nadmierna utratę włosów niż kobiety. Jakie są przyczyny wypadania włosów u mężczyzn? Co można zrobić, aby móc cieszyć się bujnymi włosami przez długie lata?

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

Niemal 70 – 80% przypadków wypadania włosów u mężczyzn spowodowanych jest predyspozycjami genetycznymi, a ściślej – nadwrażliwością mieszków włosowych na działanie pochodnej testosteronu – dihydrotestosteronu DHT. Wtedy nawet przy prawidłowym poziomie testosteronu i DHT w organizmie dojdzie do utraty włosów. Najczęściej dziedziczne łysienie androgenowe ujawnia się już około 20. roku życia i rozpoczyna się od powstania zakoli w okolicy skroniowej. Wraz z postępem łysienia włosy wypadają także na czubku głowy. Łysienie androgenowe może być ponadto spowodowane zażywaniem suplementów anabolicznych w celu rozbudowy masy mięśniowej. DHT powoduje osłabienie mieszków włosowych, na skutek czego włosy rosną słabsze i cieńsze, a ostatecznie wypadają.

×
Kolejną częstą przyczyną łysienia, ale u nieco starszych mężczyzn, jest łysienie pospolite. Jest ono naturalną konsekwencją upływającego czasu.

Do nasilenia łysienia pospolitego przyczynić może się:

  • stosowanie używek: alkoholu i papierosów
  • niewłaściwa dieta
  • stres
  • stosowanie niektórych leków
  • choroby osłabiające mieszki włosowe

 
Tego typu utrata włosów ma charakter postępujący i trwały – brak jest możliwości leczenia.

Mężczyźni borykać mogą się także z łysieniem plackowatym, u podstaw którego leżą stany zapalne mieszków włosowych. Niektóre infekcje, choroby autoimmunologiczne czy stres powodować mogą utratę włosów na obszarach wielkości monety. Rozmieszczenie i ilość takich obszarów może być różna. Najczęściej wraz z ustąpieniem procesu zapalnego łysienie ustępuje i włosy zaczynają odrastać.

Znacznie rzadziej niż u kobiet wypadanie włosów u mężczyzn spowodowane jest niedoborami pokarmowymi lub niewłaściwą pielęgnacją włosów, np. stosowaniem niewłaściwych kosmetyków czy nadużywaniem zabiegów stylizujących.

Środki na włosy dla mężczyzn

wypadanie włosów u mężczyznCo mężczyźni mogą stosować na włosy w celu odzyskania bujnej fryzury? Wybór jest dość spory. Z pewnością każdemu mężczyźnie zależeć będzie na trwałej poprawie stanu fryzury, ale z drugiej strony – kto będzie gotowy czekać kilkanaście miesięcy na pierwsze zauważalne efekty terapii? Można sprytnie pogodzić jedno i drugie – stosować terapię wzmacniającą włosy, a jednocześnie nadać fryzurze natychmiastowej gęstości. Tak, to możliwe – i nie chodzi tu o perukę, tylko o najnowocześniejsze rozwiązanie rodem z laboratoriów nanotechnologicznych.

Mikrowłókna do włosów

Mikrowłókna do włosów DrHair to najszybszy sposób na zagęszczenie włosów, który stosować można codziennie. Wystarczy rozpylić na włosach specjalnie spreparowane włókna keratynowe o mikroskopijnych rozmiarach. Doskonale łączą się w naturalnymi włosami tak, że nie są zauważalne gołym okiem jako odrębne struktury, a jednocześnie dają nienaganny efekt wizualny i natychmiastowe pogrubienie i zagęszczenie włosów. Nanowłókna DrHair są całkowicie bezpieczne, nie uczulają, nie uszkadzają struktury włosów, są wytrzymałe na działanie wiatru czy opadów. W ten sposób, stosując codziennie DrHair, można cierpliwie czekać na efekty terapii leczniczej.

A jak można leczyć nadmierne wypadanie włosów i łysienie?

Terapia wypadania włosów i łysienia zależna jest w dużej mierze od przyczyny łysienia. Jeśli jest to łysienie androgenowe, stosowane są leki doustne obniżające poziom DHT, takie jak finasteryd. Ponadto miejscowo na skórę głowy aplikowane są preparaty pobudzające krążenie krwi i wzmacniające mieszki włosowe. Najczęściej używany jest minoksydyl. W przypadku łysienia plackowatego również stosowany jest minoksydyl, a także kortykosteroidy miejscowe i ogólne.

Nieco mniejszą skutecznością wykazują się kosmetyki mające ograniczyć wypadanie włosów. Można stosować je jako uzupełnienie leczenia a także element profilaktyki.

Suplementy diety na wypadanie włosów u mężczyzn

wypadanie włosów - mężczyźniDoustnie można sięgać po suplementy wzmacniające włosy, które mogą zawierać wyłącznie witaminy, minerały i aminokwasy budujące macierz włosa, ale także ekstrakty roślinne regulujące gospodarkę hormonalną. Mowa chociażby o palmie sabałowej, wyciągu z nasion dyni czy wyciągu z korzenia pokrzywy.

Bardzo dobrym suplementem diety, który cieszy się coraz większą popularnością i pozytywnymi opiniami jest Hair Formula marki Cheers. To innowacyjny produkt będący dziełem polskiego producenta, który stawia na połączenie sił natury z osiągnięciami nauki. Suplement zawiera ekstrakty roślinne z pędów bambusa, palmy sabałowej i skrzypu polnego, cynk, selen, krzem i biotynę. Sekretem skuteczności jest kwas fosfatydowy, który ma wyższą skuteczność niż minoksydyl, co zostało udowodnione badaniami.

Hair Formula działa bardzo dobrze na wypadanie włosów u mężczyzn, wzmacniając włosy od wewnątrz. Słabe włosy szybciej wypadają, a na ich miejsce pojawiają się nowe, zdrowe, silne włosy, które skutecznie zagęszczą fryzurę.

Źródła wiedzy:

https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/lysienie-u-mezczyzn-przyczyny-i-leczenie-wypadania-wlosow-aa-87Wq-9ZJq-szSh.html
https://wylecz.to/choroby-skory/wypadanie-wlosow-u-mezczyzn-przyczyny-i-leczenie/

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Stres – największy wróg Twoich włosów Amoniak, stres i temperatura – jak wpływają na Twoje włosy?

Czy wiesz, że stres nie jest sprzymierzeńcem Twojego zdrowia? W jaki sposób wpływa on na kondycję Twoich włosów? Coraz częściej słyszy się o tym, że niskie i wysokie temperatury mogą...

Łysienie u dzieci – wcale nie należy do rzadkości Pielęgnacja włosów i łysienie u dzieci

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy, które będą dodawały pewności siebie. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest odpowiednia pielęgnacja włosów, którą należy rozpocząć już od pierwszych dni...

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Problemy z włosami i skórą głowy – co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Copyright © 2015-2018 DrHair.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
język:
Brak produktów