Wypadanie włosów u mężczyzn

wypadanie włosów u mężczyznBujna fryzura najczęściej postrzegana jest jako atrybut kobiecości, ale także panowie chcą cieszyć się zdrowymi i gęstymi włosami. Niestety – z wielu względów są oni bardziej narażeni na nadmierna utratę włosów niż kobiety. Jakie są przyczyny wypadania włosów i mężczyzn? I co można zrobić, aby móc cieszyć się bujnymi włosami przez długie lata?

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

Niemal 70 – 80% przypadków wypadania włosów u mężczyzn spowodowanych jest predyspozycjami genetycznymi, a ściślej – nadwrażliwością mieszków włosowych na działanie pochodnej testosteronu – dihydrotestosteronu DHT. Wtedy nawet przy prawidłowym poziomie testosteronu i DHT w organizmie dojdzie do utraty włosów. Najczęściej dziedziczne łysienie androgenowe ujawnia się już około 20 roku życia i rozpoczyna się od powstania zakoli w okolicy skroniowej. Wraz z postępem łysienia włosy wypadają także na czubku głowy. Łysienie androgenowe może być ponadto spowodowane zażywaniem suplementów anabolicznych w celu rozbudowy masy mięśniowej. DHT powoduje osłabienie mieszków włosowych, na skutek czego włosy rosną słabsze i cieńsze, a ostatecznie wypadają.

Kolejną częstą przyczyną łysienia, ale u nieco starszych mężczyzn, jest łysienie pospolite. Jest ono naturalną konsekwencją upływającego czasu, a do nasilania tego zjawiska przyczynić może się:

Tego typu utrata włosów ma charakter postępujący i trwały – brak jest możliwości leczenia.

Mężczyźni borykać mogą się także z łysieniem plackowatym, u podstaw którego leżą stany zapalne mieszków włosowych. Niektóre infekcje, choroby autoimmunologiczne czy stres powodować mogą utratę włosów na obszarach wielkości monety. Rozmieszczenie i ilość takich obszarów może być różna. Najczęściej wraz z ustąpieniem procesu zapalnego łysienie ustępuje i włosy zaczynają odrastać.

Znacznie rzadziej niż u kobiet wypadanie włosów u mężczyzn spowodowane jest niedoborami pokarmowymi lub niewłaściwą pielęgnacją włosów, np. stosowaniem niewłaściwych kosmetyków czy nadużywaniem zabiegów stylizujących.

Środki na włosy dla mężczyzn

Dr HairNa rynku dostępne są różnego rodzaju preparaty na zagęszczanie włosów, ale te środki, które ma w swojej ofercie Dr Hair, dają gwarancję najwyższej jakości i satysfakcji ze stosowania.Przejdź do sklepu Co mężczyźni mogą stosować na włosy w celu odzyskania bujnej fryzury? Wybór jest dość spory. Z pewnością każdemu mężczyźnie zależeć będzie na trwałej poprawie stanu fryzury, ale z drugiej strony – kto będzie gotowy czekać kilkanaście miesięcy na pierwsze zauważalne efekty terapii? Można sprytnie pogodzić jedno i drugie – stosować terapię wzmacniającą włosy, a jednocześnie nadać fryzurze natychmiastowej gęstości. Tak, to możliwe – i nie chodzi tu o perukę, tylko o najnowocześniejsze rozwiązanie rodem z laboratoriów nanotechnologicznych. Mikrowłókna do włosów DrHair to najszybszy sposób na zagęszczenie włosów, który stosować można codziennie. Wystarczy rozpylić na włosach specjalnie spreparowane włókna keratynowe o mikroskopijnych rozmiarach. Doskonale łączą się w naturalnymi włosami tak, że nie są zauważalne gołym okiem jako odrębne struktury, a jednocześnie dają nienaganny efekt wizualny i natychmiastowe pogrubienie i zagęszczenie włosów. Nanowłókna DrHair są całkowicie bezpieczne, nie uczulają, nie uszkadzają struktury włosów, są wytrzymałe na działanie wiatru czy opadów. I w ten sposób, stosując codziennie DrHair, można cierpliwie czekać na efekty terapii leczniczej. A jak można leczyć nadmierne wypadanie włosów i łysienie?

wypadanie włosów mężczyźniTerapia wypadania włosów i łysienia zależna jest w dużej mierze od przyczyny łysienia. Jeśli jest to łysienie androgenowe, stosowane są leki doustne obniżające poziom DHT, takie jak finasteryd. Ponadto miejscowo na skórę głowy aplikowane są preparaty pobudzające krążenie krwi i wzmacniające mieszki włosowe. Najczęściej używany jest minoksydyl. W przypadku łysienia plackowatego także stosowany jest minoksydyl, a także kortykosteroidy miejscowe i ogólne.

Nieco mniejszą skutecznością wykazują się kosmetyki mające ograniczyć wypadanie włosów czy Można stosować je jako uzupełnienie leczenia a także element profilaktyki. Ponadto doustnie można sięgać po suplementy wzmacniające włosy, które mogą zawierać wyłącznie witaminy, minerały i aminokwasy budujące macierz włosa, ale także ekstrakty roślinne regulujące gospodarkę hormonalną. Mowa chociażby o palmie sabałowej, wyciągu z nasion dyni czy wyciągu z korzenia pokrzywy.

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę. Na efekt zastosowania Dr Hair nie wpłynie również aktywność fizyczna podczas treningu.

Przejdź do sklepu

Artykuły na blogu

Zapraszamy na naszego bloga, gdzie dowiesz się wielu ciekawych rzeczy odnośnie pielęgnacji włosów, różnych chorób, które ich dotyczą, a także spososów ich zapobiegania i leczenia.

Mocznik w pielęgnacji włosów Mocznik w pielęgnacji włosów

Mocznik to ceniony składnik kosmetyków do ciała, odpowiadający za dogłębne nawilżenie skóry. Ten związek stanowi fizjologiczny składnik płaszcza hydrolipidowego skóry, pełniąc działanie ochronne oraz utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Okazuje...

Jak skutecznie zapuścić włosy Jak skutecznie zapuścić włosy?

Zapuszczanie włosów – żmudny i bierny proces oczekiwania na moment, aż włosy osiągną upragnioną długość? Niekoniecznie. Oczywiście można ograniczyć się jedynie do czekania na porost włosów, ale można także zrobić...

Podejrzewasz łysienie androgenowe Udaj się do trychologa. Podejrzewasz łysienie androgenowe? Udaj się do trychologa.

Mocne i zdrowe włosy to bardzo ważny element wpływający korzystnie na wizerunek; zwłaszcza dla kobiet – jest to jeden z atrybutów kobiecości. Niestety, coraz częściej zarówno kobiety, jak i mężczyźni...