Jak zacząć dbać o włosy?

Chcesz poprawić wygląd swoich włosów, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak – ten wpis jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego jak rozpocząć codzienną pielęgnację i co jest potrzebne Twoim włosom. Jak dbać o włosy? Co jest ważne w pielęgnacji różnych typów włosów? 

Główne zasady pielęgnowania włosów

Wyznacz swój cel

Wyznaczenie celu jest rzeczą, od której powinno się zacząć praktycznie każdą czynność. Jest to istotny element poprawy stanu Twoich kosmyków. Jako, że pielęgnacja włosów jest procesem długofalowym, należy określić efekt, który chcesz osiągnąć w celu zminimalizowania ilości błędów. Jeżeli jasno wyznaczysz sobie do czego dążysz, nie będziesz tracić czasu i pieniędzy na cudowne kuracje i produkty wyszukane w internecie.

Poznaj swoje włosy

Zanim zaczniesz stosować jakiekolwiek kosmetyki czy plany pielęgnacyjne, warto dowiedzieć się czegoś o swoich włosach. Zanotuj podstawowe parametry, takie jak grubość, nawilżenie, stopień zniszczenia czy stopień pofalowania. Określ czy masz przerzedzone włosy oraz jak szybko się przetłuszczają. Sprawdź czym jest porowatość włosa i jak ją ustalić. Ta wiedza przyda się już podczas dopasowywania kosmetyków, pozwoli doprecyzować Twoje cele i pomoże w ich realizacji.

Określ stan skóry głowy

Kolejnym etapem jest określenie stanu skóry głowy. Określ czy skóra jest sucha, wrażliwa, tłusta, normalna oraz występowanie łupieżu czy innych dolegliwości skórnych. Ułatwi to lepsze dopasowanie kosmetyków do Twoich potrzeb.

Zdobywaj wiedzę i informacje

×
Jako osoba początkująca musisz zwrócić szczególną uwagę na zdobywanie wiedzy i informacji o pielęgnacji włosów. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach do każdej opinii należy podchodzić z rezerwą i szukać jej potwierdzenia w innych źródłach. Warto śledzić blogi o tematyce pielęgnacji włosów, ponieważ zawierają one wiele cennych informacji. Przy wyborze kosmetyków zwróć uwagę na ich skład. Warto wybierać produkty wytwarzane z naturalnych składników.

Pamiętaj, że pielęgnacja włosów to proces długotrwały i wymaga wiele cierpliwości. Nie oczekuj natychmiastowych efektów dobrze znanych z reklam. Początki nie są łatwe. Po pokonaniu wstępnych trudności i zdobyciu podstawowej wiedzy, zaczną pojawiać się pierwsze sukcesy, a po nich kolejne…

Jak dbać o długie włosy?

Od wieków długie włosy są symbolem kobiecości. Nic więc dziwnego, że każda z nas marzy o długich, zdrowych i pełnych blasku włosach. Nie sztuką jest zapuścić włosy. Problem pojawia się później – długie włosy wymagają opieki i odpowiedniej pielęgnacji.

Ważne jest to, jak myjesz włosy

Zapytasz jak można zepsuć tak prostą czynność? Wbrew pozorom większość z nas myje włosy w nieprawidłowy sposób. Czy wiesz, że używanie szamponu powinno się ograniczyć wyłącznie do masowania głowy? Delikaty masaż głowy (opuszkami palców, nie paznokciami) przyspiesza krążenie krwi i pomaga w oczyszczaniu skóry tuż przy nasadzie włosów. Na całą długość włosów nałóż odżywkę, która zamknie łuski włosów i przywróci im naturalny blask. Po kilku minutach wypłucz włosy letnią bądź chłodną wodą. Wysoka temperatura wody sprawi, że Twoje włosy staną się suche i oklapnięte.

Zbyt częste mycie głowy wypłukuje naturalne oleje, które mają za zadanie odżywiać i chronić Twoje włosy. Im częściej sięgasz po szampon, tym bardziej uzależniasz swoje włosy od chemicznych produktów, które wchodzą w skład kosmetyku. Optymalne wydaje się mycie głowy dwa do trzech razy na tydzień i używanie suchego szamponu, który podniesie i doda świeżości Twoim włosom.

Dobra szczotka do włosów? To nie takie proste

Jak dbać o długie włosyKażdego dnia szczotkujemy włosy. Nic dziwnego, że wybór odpowiedniej szczotki to ważny krok w pielęgnacji długich włosów. Codzienne stosowanie niewłaściwej szczotki uszkadza strukturę włosa i sprawia, że kosmyki stają się słabe i łamliwe. Posiadaczki długich włosów powinny rozejrzeć się za szczotkami z naturalnego włosia, które minimalizują tarcie powstałe podczas czesania włosów. Co więcej, włosy nie plączą i nie wyrywają pojedynczych kosmyków. Do czesania włosów na mokro sprawdzają się specjalne grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami.

Jak szczotkujesz włosy? Tradycyjny sposób góra-dół nie jest optymalny. Zmień swoje nawyki i następnym razem rozpocznij czesanie od końcówek i systematycznie przesuwaj się ku górze.

Dbaj o włosy nawet wtedy, gdy śpisz

Pamiętaj o swoich włosach zawsze. Nawet wtedy kiedy kładziesz się do łóżka i leniwie zamykasz oczy po długim dniu pracy. Czy wiesz, że włosy mogą niszczyć się nawet nocą, szczególnie jeśli cierpisz na problemy ze snem i jesteś podatna na przekręcanie i częste zmiany pozycji? Rozwiązaniem tego problemu jest zaplatanie włosów w delikatny warkocz bądź kupno nowych, jedwabnych poduszek.

Chroń włosy przed wysoką temperaturą

Spłukiwanie włosów zbyt gorącą wodą to tylko jeden z czynników, które źle wpływają na Twoje włosy. Podobne spustoszenie czyni wysoka temperatura, którą codziennie traktujesz swoje włosy. Suszenie, prostowanie, kręcenie na lokówce… Żadna z tych czynności nie daje komfortu Twoim włosom, dlatego tak ważna jest ich dodatkowa ochrona przed niepożądanym działaniem gorąca. W roli protektorów doskonale sprawdzą się tłuszcze: oliwa z oliwek, olej migdałowy czy masło shea. Otaczają one kosmyki i tworzą naturalną barierę ochronną, dzięki czemu nadają gładkości, zapobiegają uszkodzeniom i elektryzowaniu się włosów.

Nawadniaj się

Nasz organizm składa się w 80% z wody, którą na bieżąco wykorzystuje do regulowania procesów życiowych naszego ciała. To nasze zadanie, żeby na bieżąco ją uzupełniać. Codzienne picie wody ma wiele zalet. Jedną z nich jest zapewnienie włosom właściwego poziomu nawilżenia. A nawilżone włosy to piękne włosy, prawda? Pamiętaj więc, aby pić co najmniej 2 litry wody dziennie, a w okresie letnim nawet więcej.

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji włosów

błędy w pielęgnacji włosówKażdy z nas doskonale wie, że o włosy należy dbać. Jednak często nieświadomie popełniamy błędy podczas ich pielęgnacji. Nieumiejętne podejście do tego tematu może zaszkodzić włosom zamiast im pomóc. Jakie są najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji włosów?

Uszkodzenia mechaniczne

Uszkodzenia mechaniczne mogą być spowodowane nieumiejętnym czesaniem włosów. Należy unikać ich szarpania, ponieważ powoduje to wyrywanie i nadłamywanie kosmyków. Błędem jest wyczesywanie pianek czy lakierów. Zbyt częste tapirowanie może doprowadzić do zniszczenia łusek włosów czy nawet do ich złamania.

Warto pamiętać, że włosy kręcone należy czesać na mokro, najlepiej tuż po nałożeniu odżywki. Nawet tak prosta czynność jak mycie włosów wymaga precyzyjnych i delikatnych ruchów. Podczas wycierania nie wolno trzeć ręcznikiem po głowie. Warto rozczesać włosy przed myciem, ponieważ będą mniej splątane w trakcie suszenia. Dobrze jest nosić luźniej dopasowane nakrycia głowy, aby nie przygniatały kosmyków. Jeżeli używasz gumek do włosów, spróbuj wiązać je nieco delikatniej i zrezygnuj z gumek z metalowymi elementami.

Uszkodzenia chemiczne

Do uszkodzeń chemicznych zaliczamy popularne zabiegi fryzjerskie, na przykład rozjaśnianie i farbowanie oraz używanie nieodpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów. W przypadku doboru kosmetyków warto zwracać uwagę na ich skład. Należy unikać preparatów zawierających SLS i SLES. Są to substancje silnie czyszczące, a ich zbyt częste stosowanie odbije się negatywnie na kondycji włosów. Kolejnym wrogiem kosmyków są alkohole, takie jak alkohol denaturowany (alcohol denat), alkohol etylowy (ethanol alcohol), alkohol benzylowy (benzyl alcohol) czy alkohol izopropylowy (isopropyl alcohol).

Farbowanie może powodować łamanie, wypadanie, przesuszenie i rozdwajanie końcówek włosów. Chemiczne farby można zastąpić ich naturalnymi odpowiednikami lub henną. Jeżeli koniecznie decydujesz się na farbowanie chemicznymi kosmetykami, warto nanosić je na włosy stopniowo, przykładowo tylko na odrosty.

Najgorszym zabiegiem na jaki możesz skazać swoje włosy jest rozjaśnianie. Sprawia ono, że włos traci pigment oraz dużą cześć spoiwa budującego kosmyk. Aby dostać się do pigmentu, składniki preparatu rozjaśniającego muszą rozerwać łuski. Po rozjaśnianiu włosy nie wracają do pierwotnego stanu – stają się suche, kruche, łamliwe i sztywne.

Dbanie o włosy nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Jeżeli nie chcesz zaszkodzić swoim włosom, regularnie poszerzaj swoją wiedzę z zakresu ich pielęgnacji. Przeczytaj również jakie są najpopularniejsze domowe sposoby zagęszczania włosów. Im więcej zdobędziesz wiedzy na temat poprawnej pielęgnacji, tym lepiej dla Ciebie i Twoich włosów.

jak prawidłowo myć włosyRozczesywanie włosów przed myciem

Jednym z najczęściej spotykanych problemów związanym z myciem włosów jest ich rozczesywanie po umyciu. Są one tak splątane, że nieuszkodzenie ich podczas czesania graniczy z cudem. Jak temu zapobiec? Wystarczy rozczesać włosy przed umyciem. Podczas mycia kosmyki nie poplączą się. Pamiętaj – mokre włosy są najbardziej osłabione. Nigdy nie czesz ich zanim dokładnie wyschną, zwłaszcza jeśli masz zniszczone lub rzadkie włosy.

Nakładanie szamponu

W jaki sposób nakładać szampon? Czy w ogóle można to źle robić? Ważna jest ilość stosowanego preparatu oraz sposób jego nanoszenia. Zmocz włosy letnią wodą i nałóż szampon na rękę, a najlepiej do przygotowanego wcześniej dozownika. Nigdy nie wylewaj kosmetyku bezpośrednio na głowę, ponieważ trudno w taki sposób ocenić ilość zaaplikowanego szamponu. Ile preparatu wystarczy do umycia głowy? Oczywiście jest to uzależnione od długości i objętości włosów, ale powinna wystarczyć objętość podobna do objętości winogrona. Szampon można rozcieńczyć w wodzie, w stosunku 1:1. Taka substancja jest delikatniejsza dla włosów i skóry głowy.

Włosy lubią delikatność

Włosy należy myć przede wszystkim delikatnie. Nałóż szampon okrężnymi ruchami – najpierw z przodu i z tyłu głowy, a dopiero potem po bokach. Tego typu masaż powinien trwać od 2 do 4 minut. Dzięki temu odżywimy, dotlenimy cebulki włosowe i przyspieszymy ich porost. Ważne jest aby masować delikatnie, nie szarpać i nie drapać paznokciami. Nie należy trzeć włosów, ponieważ może to powodować ich uszkodzenia mechaniczne. Woda do mycia włosów powinna być letnia. Po ich umyciu warto spłukać głowę zimniejszą wodą – spowoduje to domknięcie łusek włosa.

Suszenie również powinno być wykonywane delikatnie. Jeżeli masz czas to pozwól swoim włosom na samodzielne wyschnięcie. Wysoka temperatura podczas suszenia suszarką powoduje zniszczenia, więc jeśli suszysz włosy w ten sposób, pamiętaj o nałożeniu odpowiedniej odżywki.

Jak dbać o włosy na basenie?

Jak dbać o włosy na basenieBasen to miejsce, w którym w szczególny sposób musimy zadbać o kondycję włosów. Wszystko to przez chlor, który może negatywnie oddziaływać na skórę głowy i włosy. Bywalcy basenów nie unikną kontaktu z chlorem – jest on bowiem powszechnie stosowany jako środek dezynfekujący wodę w basenie. Można jednak zrobić wiele, aby ograniczyć jego negatywny wpływ na kondycję włosów.

Jak chlor wpływa na włosy?

Chlor stosowany do dezynfekcji wody kranowej występuje w znikomych stężeniach, zatem jego wpływu na włosy i skórę nie odczujemy podczas codziennych kąpieli. Jednak na basenach używane są znacznie wyższe stężenia chloru – co może odbić się niekorzystnie na wyglądzie włosów. Co ciekawe – sam chlor nie jest szkodliwy; negatywny wpływ na włosy wykazuje natomiast powstający w kontakcie z łojem, potem czy macierzą włosa (a także innymi związkami organicznymi) chloramin.

Chloramin może niekorzystnie wpływać na kondycję włosów i skóry głowy:

  • podrażnia skórę głowy i generuje zaczerwienienie i świąd (zwłaszcza w połączeniu z oddziaływaniem promieniowania UV)
  • wnika we włókna włosów powodując uszkodzenie ich struktury; włosy stają się suche i łamliwe, końcówki się rozdwajają
  • blaknięcie koloru włosów (zarówno naturalnego, jak i farbowanego); szczególnie niekorzystne zmiany dotyczą włosów farbowanych farbą bazującą na odcieniach niebieskich czy fioletowych – włosy przybierają nieatrakcyjny, zielonkawy odcień
  • nadmiernie wypadające włosy

 
Szczególnie podatne na powyższe niekorzystne zmiany są włosy zniszczone zabiegami rozjaśniania czy trwałej ondulacji, cienkie i łamliwe. Czy można skutecznie ochronić włosy przed negatywnym oddziaływaniem chloru?

Strategia pielęgnacji włosów na basenie

Jak dbać o włosy korzystając z basenu? Wystarczy kilka prostych tricków, aby ochronić włosy przed niekorzystnymi zmianami spowodowanymi przez chlorowaną wodę. Przed wejściem do wody warto zmoczyć włosy zwykłą wodą – może to ograniczyć wchłanianie chloru. Można zaaplikować ponadto na włosy odżywkę na bazie silikonów. Skutecznym sposobem na zabezpieczenie włosów jest oczywiście czepek. Ten gumowy może wyrywać włosy podczas jego zakładania i zdejmowania – wygodniejszy będzie czepek silikonowy.

Po wyjściu z basenu należy dokładnie umyć włosy, zmywając dokładnie chlor. Jeśli stosowana była wcześniej odżywka z silikonami – idealnie sprawdzi się szampon z SLS, choć pamiętajmy, by w miarę możliwości unikać kosmetyków z SLS. W innym przypadku wystarczy delikatny szampon oczyszczający. Bardzo ważną kwestią jest suszenie włosów – najlepiej wysuszyć je na świeżym powietrzu (ale nie w pełnym słońcu) lub suszarką z możliwością regulacji temperatury. Suszarki dostępne na basenach najczęściej operują wyłącznie gorącym powietrzem – dlatego lepiej zabrać ze sobą własną suszarkę. Przed suszeniem włosów można je na chwilę owinąć w chłonny ręcznik z mikrofibry – pozwoli to skrócić czas suszenia. Dzięki tym kilku prostym czynnościom unikniesz uszkodzenia włosów przez chlorowaną wodę, a Twoje włosy pozostaną mocne, zdrowe i pełne blasku.

Jak dbać o włosy podczas uprawiania sportu?

Jak dbać o włosy podczas uprawiania sportu?Uprawianie sportu to coraz częściej wybierana forma spędzania wolnego czasu. Sport uznawany jest za skuteczny sposób na zachowanie młodego wyglądu, a także doskonałego stanu zdrowia. Uprawianie sportu wymaga jednak szczególnej troski o włosy – dotyczy to głównie posiadaczek włosów dłuższych. Przeszkadzają one podczas treningu – a zatem konieczne jest ich umiejętne podpięcie. Warto wiedzieć ponadto jakich kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji używać, a także jak skutecznie oczyszczać włosy i skórę głowy po treningu.

Jak przygotować włosy przed treningiem?

Osoby o krótkiej fryzurze nie mają większych problemów z włosami podczas treningu. Jednak włosy nieco dłuższe mogą po prostu przeszkadzać w wykonywaniu wielu ćwiczeń. Włosy długie należy zatem umiejętnie spiąć – aby nie zahaczały o sprzęt sportowy i nie utrudniały wykonywania ćwiczeń. Ponadto podczas treningu na świeżym powietrzu (biegi, jazda na rowerze) włosy mogą być splątane pod wpływem wiatru, co może wpłynąć negatywnie na ich kondycję. Najwygodniejsze upięcie włosów podczas treningu? Przy włosach o średniej długości może to być zwykły kucyk, a włosy długie lepiej ujarzmić tworząc z nich koczek na czubku głowy.

Przed treningiem nie ma potrzeby stosowania specjalnej pielęgnacji czy stylizacji włosów. Wyjątkiem jest pływanie – należy zabezpieczyć włosy przed kontaktem z wodą chlorowaną. W tym celu dobrze jest zastosować serum ochronne na bazie silikonów, które ograniczą przenikanie wody chlorowanej w głąb włosów. W przypadku treningu na świeżym powietrzu w słoneczny dzień – warto zastosować na włosy kosmetyk zawierający filtr UV.

A co zrobić z włosami po treningu?

Podstawą pielęgnacji włosów po treningu jest ich dokładne oczyszczenie z potu. W tym celu warto użyć szamponu ziołowego, a w przypadku stosowania przed treningiem kosmetyku z silikonami – konieczne jest zastosowanie szamponu z SLS. Włosy należy następie osuszyć delikatnie ręcznikiem, nie pocierając ich zbyt mocno. Niewskazane jest częste stosowanie suszarki, ale jeszcze gorsze dla włosów będzie suszenie ich w pełnym słońcu.

A co z suchymi szamponami? Taka opcja wydaje się być bardzo wygodna po treningu, zwłaszcza poza domem – wystarczy zaaplikować szampon na włosy, wyczesać i gotowe. Jednak w rzeczywistości taka opcja może zaszkodzić naszym włosom – podczas treningu zarówno na włosach, jak i skórze głowy gromadzi się pot, złuszczający się naskórek, wszelkie zanieczyszczenia środowiskowe i bakterie. Dokładając do tego suchy szampon nie tylko nie oczyścimy włosów, ale jeszcze bardziej je obciążymy. Wniosek? Nic nie zastąpi tradycyjnego mycia głowy!

Gdy mamy nieco więcej czasu, warto odżywić włosy kosmetykiem o bogatszej formule – odżywką czy maską, także taką wykonaną własnoręcznie z naturalnych składników. Raz na jakiś czas warto także wykonać peeling skóry głowy.

Szczególny kłopot z włosami mają osoby z rzadkimi włosami – podczas treningu włosy ulegają sklejaniu pod wpływem potu, co jeszcze bardziej eksponuje przerzedzenia na skórze głowy. W takim przypadku warto przed treningiem sięgnąć po mikrowłókna do zagęszczania włosów. Tego typu preparat optycznie zagęszcza i pogrubia włosy, a jednocześnie jest odporny na działanie potu. Możesz trenować bez obaw, że włosy nie będą wyglądać korzystnie, a na głowie pojawią się nieestetyczne prześwity.

Jak dbać o naturalny kolor włosów i włosy farbowane?

Jak dbać o naturalny kolor włosówGłęboki, nasycony odcień włosów to jeden z atrybutów warunkujących nienaganny wygląd fryzury. Bez względu na to, czy cieszymy się naturalnym kolorem włosów, czy decydujemy się na ich farbowanie – warto poświęcić nieco uwagi właściwej pielęgnacji, która na dłużej podtrzyma pożądany odcień włosów.

Jak dbać o naturalny odcień włosów?

Osoby o naturalnych, niefarbowanych włosach mają kilka możliwości, aby móc jak najdłużej cieszyć się głębokim odcieniem włosów. Jednym z najbardziej znanych sposobów są z pewnością płukanki do włosów, które idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku włosów blond, jak i ciemnych.

Najskuteczniejsze płukanki dla włosów brązowych lub czarnych to płukanki z:

  • orzechów włoskich
  • nagietka
  • kory dębu
  • krwawnika
  • alg brunatnych
  • kawy

 
Z kolei włosy blond doskonale reagują na płukankę z rumianku czy soku z cytryny rozcieńczonego wodą.

[HAIR LEWA]Bardzo ważna jest także ochrona włosów przed promieniowaniem UV, gdyż słońce może powodować blaknięcie koloru. W sezonie letnim konieczne jest zatem noszenie kapelusza, a także stosowanie kosmetyków zawierających filtry anty – UV. Ważne jest także unikanie suszenia włosów na słońcu oraz dokładne mycie głowy po kąpieli w chlorowanej wodzie.

Osoby o ciemnych włosach mogą zwiększyć efektywność procesu syntezy fizjologicznego barwnika włosów, czyli melaniny. Prekursorem do syntezy tego barwnika jest aminokwas fenyloalanina – można go dostarczyć wraz z dietą, spożywając m.in. rośliny strączkowe (soję, soczewicę, fasolę czy groch). Inne źródła fenyloalaniny to mięsa, ryby, nabiał czyli produkty bogate w białko.

A jak dbać o kolor włosów farbowanych?

Włosy farbowane wymagają stosowania specjalnych kosmetyków, które dedykowane są włosom po koloryzacji. Ma to na celu nie tylko utrzymanie koloru, ale przede wszystkim dogłębne odżywienie włosów. Zwłaszcza cienkie i rzadkie włosy mogą ulec znacznemu osłabieniu podczas koloryzacji. Idealnie jest unikać codziennego mycia włosów, gdyż spowoduje to szybkie wypłukiwanie pigmentów. Do mycia dobrze jest stosować delikatny szampon oczyszczający, wolny od siarczanów. Można także spróbować myć włosy odżywką o delikatnych właściwościach pieniących.

Aby włosy farbowane prezentowały się nienagannie, konieczne jest ich odżywianie i nawilżanie – w tym celu doskonale sprawdzą się maski i odżywki bez spłukiwania. Tak jak w przypadku włosów naturalnych, zalecana jest ochrona przed działaniem słońca czy wody chlorowanej. Ponadto przed zastosowaniem suszarki czy prostownicy konieczne jest stosowanie preparatów termoochronnych.

Podczas zabiegu koloryzacji należy natomiast pamiętać, aby nie stosować zbyt mocnego utleniacza, gdyż nadmiernie osłabia to i uwrażliwia włosy. Bezpośrednio po farbowaniu warto zaaplikować na włosy ampułkę zamykającą łuski włosa – dzięki temu pigmenty nie wypłukają się zbyt szybko.

Źródła wiedzy:

https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/wlosy-pielegnacja-jak-dbac-o-wlosy-kompleksowy-poradnik-aa-8CuS-rPwS-jzmi.html
https://www.aad.org/public/kids/hair/hair-care
https://www.stylist.co.uk/beauty/the-golden-rules-of-good-hair-care-simple-steps-to-get-beautiful-happy-healthy-hair-celebrity-hairdresser-tips-advice/135381

Od dziecka interesowały mnie fryzury i stylizacje włosów. Swoje życie zawodowe związałam ze swoją pasją. Od prawie 10 lat zajmuję się zagadnieniami związanymi z pielęgnacją włosów, ich wypadaniem czy metodami ich wzmacniania. Dzięki współpracy z Dr Hair mogę podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kosmetyk
premium

Dr Hair to innowacyjny kosmetyk do zagęszczania włosów klasy premium, którego z powodzeniem możemy używać codziennie. Włókna keratynowe zawarte w Dr Hair nie uczulają ani nie farbują, a produkt jest przebadany dermatologicznie.

Dr Hair jest również odporny na warunki atmosferyczne, zarówno silny wiatr jak i deszcz w żaden sposób nie wpłyną na naszą fryzurę.

Przejdź do sklepu

Pozostałe artykuły

Zainteresował Cię powyższy wpis? Zajrzyj na naszego bloga, znajdziesz tam więcej ciekawych informacji na temat pielęgnacji włosów i ich utrzymywania ich w dobrej kondycji.

Stres – największy wróg Twoich włosów Amoniak, stres i temperatura – jak wpływają na Twoje włosy?

Czy wiesz, że stres nie jest sprzymierzeńcem Twojego zdrowia? W jaki sposób wpływa on na kondycję Twoich włosów? Coraz częściej słyszy się o tym, że niskie i wysokie temperatury mogą...

Łysienie u dzieci – wcale nie należy do rzadkości Pielęgnacja włosów i łysienie u dzieci

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i piękne włosy, które będą dodawały pewności siebie. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest odpowiednia pielęgnacja włosów, którą należy rozpocząć już od pierwszych dni...

Co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia Problemy z włosami i skórą głowy – co włosy mówią o stanie Twojego zdrowia?

Włosy, podobnie jak skóra i paznokcie, podlegają stałej odnowie. Cykliczne zmiany zachodzące w mieszkach włosowych warunkują następujące po sobie procesy: wzrostu włosów, ich wypadania i zastępowania ich nowymi. Prawidłowy przebieg...

Copyright © 2015-2018 DrHair.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
język:
Brak produktów